Nevěstince a nevěstky

Další svazek populární edice Zmizelá Praha přináší výběr historického fotografického materiálu velmi nezvyklého zaměření. Lokály a zařízení dětem nepřístupné, místa spojená s nočním životem města slibují zážitek velmi nevšední.

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181453/big_nevestince-a-nevestky-w3z-181453.jpg 4.225

Kniha Nevěstince a nevěstky

los
10.07.2020

v rámci ediční řady odborně nejslabší, nevyvážený svazek, téma bohužel svádí k popularizaci a senzačnosti, redaktor měl autory na několika místech radikálně umravnit

mot33
12.02.2020

Super stare fotky,jako v každém díle.

flare
10.04.2019

Beru mapu a vyrazim do me,predevstim stare casti,Prahy...oujeee

Devorah
08.01.2019

Kniha skvěle popisuje prostředí pražských zašlých uliček, dává nám nahlédnout pod pokličku honosných podniků, ale i těch nejšpinavějších hampejzů, které bychom v Praze našli. Je tematicky rozdělena po pražských částech a doplněna o obrazovou část, takže se skvěle hodí jako průvodce po současné Praze.
Úvodní studie se zabývá tématem prostituce ve více aspektech. Zmiňuje např. i její biblickou úlohu, dále se zabývá úlohou morální, nezapomíná popisovat tehdejší politickou situaci a taktéž zmiňuje nejznámější tehdejší salóny, prostitutky, ale i slavné klienty. Jako pomyslný bonbonek lze hodnotit zmínku o literátech, kteří nejen navštěvovali zmíněné salony, ale čerpali zde inspiraci pro svá – mnohdy nezapomenutelná – díla.
Teď již zbývá jen vzít knihu do ruky a můžete tak vyrazit bloumat po skrytých zákoutích Prahy zmizelé.

Hamec
06.10.2018

Tuhle edici doporučuju číst s mapou po ruce.

KuroHaru
01.07.2018

Trošku dekadentní, ale přesto mimořádně zajímavá kniha, v níž dominuje obrazová část tvořená dobovými erotickými fotografiemi a snímky pražských domů, kde bylo nejstarší řemeslo provozováno. V životě by mě nenapadlo, kolik takových pochybných podniků se v té době mohlo v Praze nacházet! Kniha rozhodně stojí za přečtení, rozšíří vám obzory :)

daza.dt
01.02.2018

nečekala jsem, že jich bylo tolik :). Opravdu bohatá obrazová dokumentace. Čte se rychle.

Daydreamer
02.03.2016

Nevěstince, pod různými nazvy, jako třeba "Kabaret", Heaven (!?!), a podobně, najdete v Praze samozřejmě i dnes. Nejsem znalec a o exkurzi v dnešních podnicích bych opravdu, ale opravdu nestál. Nicměně, za pomoci stroje času, bych nějaký z těch starších rád navštívil :-).