daza.dt daza.dt komentáře u knih

Kamara - hrdá amazonka Kamara - hrdá amazonka Birgit Fiolka

Knížka opravdu mile překvapila, čekala, jsem nějakou růžovou knihovnu, ale kupodivu to mělo děj a spád a překvapivý konec. Za mě spokojenost. Četla se rychle až moc rychle. :)

05.10.2018 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Nejsem fanoušek tohoto žánru, po knize jsme sáhla až díky seriálu. Rozhodně nelituji. Knížka se četla rychle, dobře, ale závěr knihy je pro mě nečekaně useknutý, nedokončený. Možná příprava pro další pokračování. Uvidíme.

05.09.2018 4 z 5

Habibi Habibi Craig Thompson

I když nejsem fanouškem komixů (Čtyřlístek a Asterix se nepočítá :) ), velmi mile mě tato knížka překvapila. Úryvky z Koránu krásně dokreslovaly příběh. A grafické vysvětlení některých slov bylo milé zpestření. A všech více než 600 stránek bylo mrknutím oka pryč. za mě spokojenost.

28.08.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jedním slovem úžasné - výborně a velmi čtivě napsaná. Téma rozhodně není lehké a oddychové a nutí k zamyšlení. Po dlouhé době opravdu skvělá kniha u které ani nebudete vědět, že je 1 hodina v noci a vy ne a ne přestat. Tuhle knihu člověk snadno z hlavy nepustí.

08.08.2018 5 z 5

Tajemná legenda Mayů Tajemná legenda Mayů Stanley Struble

No co napsat, silou vůle a s velkým vypětím jsem dočetla. Absolutně nechápu to věnování pro čtenáře Barbary Woodové. Woodové to nesahá ani po kotníky. Rozhodně jsem čekala více.

04.08.2018 3 z 5

Kacířka Kacířka Lucie Šitinová

Na to, že se jedná o autorčinu prvotinu - dobrý. Roztomilá červená knihovna s nečekaným koncem. Příjemná oddychovka před usnutím.

02.07.2018 5 z 5

Inkvizitorova žena Inkvizitorova žena Jeanne Kalogridis

Dobře čtivá, milá oddychovka. Nic moc náročného nebo složitého. Taková hezká milá pohádka na dobrou noc.

14.06.2018 4 z 5

Gladiatrix Gladiatrix Russell Whitfield

No, čekala jsem rozhodně více. Konec byl podle mě dost rychle useknutý a otevřený, ale třeba bude ještě někdy pokračování. :)))

Znovu po této knize nesáhnu, ale jako oddychovka dobré.

25.05.2018 4 z 5

Hledám chlapa do Vánoc Hledám chlapa do Vánoc Jenny Stallard

Přemohla jsem se a dočetla. A už nikdy. Zlatá Bridget Jones.

30.04.2018 2 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Za moji osobu - obrovské zklamání. Velký reklamní boom v knihkupectví - nakonec jsem ráda, že jsem si ji nekoupila, ale jen půjčila v knihovně. Rozhodně nedoporučuji!

30.04.2018 1 z 5

Malinalli: Otrokyně bílého pána Malinalli: Otrokyně bílého pána Laura Esquivel

Čekala jsem více, ale nakonec jsem po dlouhém přemlouváni dočetla. Znovu už bych po ní nesáhla. Jak už psali někteří dříve, knížka neurazí, ale ani moc nezaujme.

30.04.2018 3 z 5

Zahrada pozemských rozkoší Zahrada pozemských rozkoší Giacinta Caruso

Jsem velká fanynka Bosche, proto jsem po téhle knížce sáhla. Pro mě ale obrovské zklamání.

04.04.2018 3 z 5

Vitka Vitka Kateřina Tučková

Úžasně čtivě napsané. Těšila jsem se na román, zmlsaná Žítkovskými bohyněmi, ale rozhodně jsem nebyla zklamána.

28.03.2018 4 z 5

Dcera Kury Dcera Kury Debra Austin

Jako fanoušek Štorcha musím říci, že dobrý. Chvílemi až neuvěřitelné co všechno zvládli, ale za mě dobrý

Žena v černém Žena v černém Susan Hill

Krásně napsáno, četlo se velmi rychle. Lepší než druhý díl

16.03.2018 5 z 5

Cartierova panteřice Cartierova panteřice Stephanie Des Horts

Čtivě napsaná kniha se zajímavými detaily. Ale čekala jsem víc. Konec se mi zdál nedokončený.

Zvěrolékař vzpomíná Zvěrolékař vzpomíná Alena Hrachovcová

Dobře se četlo, krátké příběh o pacientech. Vtipné, ale ne za každou cenu.

16.03.2018 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Z celé série byla asi tato nejlepší - alespoň se něco dělo a mělo to nějaký spád. Všechny 3 díly bída.

13.03.2018 3 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Druhý díl se mi zdál lepší než první, ve kterém se dle mého názoru nic moc nedělo. Ale stále se nedostavilo to nadšení, které strhlo celý svět. Tak nevím, asi to čtu nějak špatně.

04.03.2018 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Po této knize jsem sáhla proto, že jsem chtěla vědět, že je ještě horší než film. No, není to žádné světoborné dílo, ale četla se rychle. Osobně bych si jí nekoupila, ale na půjčení z knihovny ideální. A zjištění.... tedy alepsoň za moji osobu - kniha je rozhodně lepší než film.

04.03.2018 3 z 5