Cartierova panteřice

Podivuhodný příběh Jeanne Toussaintové, ženy, která se stala klenotem firmy Cartier... Ze zneužívaného děvčátka z chudé bruselské rodiny se stane nejznámější kurtizána Paříže. Oslnivá, elegantní, vydržovaná bohatými aristokraty. Pařížská smetánka se oddává prostopášnostem a radovánkám. Večírky ve velkém stylu střídají plesy, belle époque je v plném proudu. Jeanne jde z náruče do náruče – obdivovaná, leč opovrhovaná. Muži si vždycky berou jiné, ty počestné. A pak jí cestu zkříží Louis Cartier, nejslavnější klenotník světa. Říše diamantů a zlata se otevírá. Jeanne, zamilovaná do šperků, popustí uzdu fantazii a vymýšlí pro něj ty nejkrásnější klenoty. Hlavy států si u nich podávají dveře, králové, mahárádžové... Téměř celým stoletím prochází tato neobyčejná žena s hlavou vztyčenou, vzdoruje nacistům stejně jako démonům vlastní minulosti. Vášnivý příběh vyprávěný v první osobě vtáhne čtenáře rovnou do magického světa, kde Coco Chanel navrhuje své první skandální modely, dámy šílí z baletu uhrančivého Ďagileva a v baru popíjí Ernest Hemingway......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242491/big_cartierova-panterice-HRt-242491.png 3.857
Literatura naučná, Biografie a memoáry

Vydáno: , Metafora

La Panthère, 2011

Kniha Cartierova panteřice

tereza1198
06.03.2020

Knihu ubíjí sama Jeanne . Je nesympatická, namyšlená a vysloveně nepříjemná. Ona má nejlepší vkus, všechno jí jde, obdivuje ji každý, kdo ji potká. Bez ní by nikdy Cartier slávy nedosáhl. Všechny ostatní postavy v knize fungují jen jako figurky, které obdivují hlavní hrdinku a říkají jí pořád všichni dokola, že je v ní dravá šelma a má v sobě sílu panteřice. Ale často bývá, že obdivovaný génius je v soukromí labilní excentrik.Obdivuji její šperky a všechno čeho dosáhle. Tak za ni raději nechám mluvit její práci a ne tuhle knihu.

Ivanule
14.12.2018

Tak musím říct,že z téhle série od Metafory,mě zatím z knížek,co jsem od nich přečetla,tato bavila nejméně,nevím proč,ale asi se mi nelíbila povaha Jeanne,její příběh z dětství to bylo asi jediná doba,kdy jsem ji litovala,co se jí stalo,jinak při přišla v knížce jenom vychloubání toho,že ona je TA,díky které Cartier všechno dokázal atd.Tuhle už bych si nepřečetla znovu

niknikita
01.10.2018

UF...tak nevím, jestli za to může způsob psaní v první osobě , ale Jeanne se celou dobu jen vychloubá jak je skvělá - nezbavím se pocitu, že čím větší kurtizána, tím má větší štěstí. K tomu záplava často nic neříkajících jmen a samotný příběh se z toho seznamu musí skoro dolovat.Pařížská smetánka určitě není moje krevní skupina.

TiniQ
13.09.2018

Velmi dobra kniha o zivote Jeanne Toussaintovej a celkova atmosfera doby je tak dobre opisana, ze clovek ma pocit ze ked vykukne z okna tak nanho zamava Coco alebo Fitzgerald! :)

daza.dt
16.03.2018

Čtivě napsaná kniha se zajímavými detaily. Ale čekala jsem víc. Konec se mi zdál nedokončený.

27.12.2017

Kniha je dobře a poutavě napsaná, hrdinka mi ale moc sympatická nebyla. Na můj vkus byla až moc prodejná, i když předpokládám, že to v té době bylo poměrně obvyklé a Jeanne nebyla žádná výjimka. Hezky popsané bylo prostředí, ve kterém se pohybovala, pařížské salony, Coco, Cartierovy zářivé šperky a spousta dalších zajímavých maličkostí. Knihu doporučuji těm, kdo mají rádi zdařilé životopisy.

hajrys
22.05.2017

Úžasná kniha o neobyčejné, silné a krásné ženě a nádherných a jedinečných špercích.

Anie94
02.04.2017

Naprosto krásně napsaný, zajímavý příběh. Kolikrát ani nevíme co se za značkami skrývá za zajímavý příběh.