daza.dt daza.dt komentáře u knih

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Sice také zastávám názor, že je lepší nejdříve číst knihu a teprve pak vidět filmové provedení, ale v tomto případě mě oslovit seriál a díky němu jsem si sehnala knihu. Navíc jsem fanynka tlustospisů a 664 stránek je ideální rozměr. :)
Za mě tedy 100% spokojenost, kniha se čte dobře, rychle - rozhodně doporučuji všem, kteří ještě váhájí zda číst.

03.08.2017 5 z 5

Kočka ve starém Egyptě Kočka ve starém Egyptě Jaromír Málek

Čekala jsem sice trošku jiného, ale i tak zajímavá knížka. Informace opravdu důkladné a podrobné.

28.07.2017 3 z 5

Vražedné příběhy z Čech a Moravy Vražedné příběhy z Čech a Moravy Vladimír Šindelář

Knihy s podobnou tématikou čtu moc ráda, knížka se čte velmi rychle. Vřele všem doporučuji.

28.07.2017 5 z 5

Sny utkané sluncem Sny utkané sluncem D.J. Blackmore

Nečekala jsem žádné světoborné a převratné dílo, ale za mě na léto dobré. Jasný klaďas, nevinná mladá dívka, starý krutý záporák - a pohádka je hotová.

28.07.2017 3 z 5

Trest pro hříšné Trest pro hříšné John Saul

Knihu jsem si vzala na dovolenou, (autor byl pro mě neznámým a velmi mě překvapil), je opravdu výborně napsaná, při čtení jsem si často říkala - proboha lidi probuďte se !! Fanatismus, ať už jakýkoliv je šílený a bezmoc je hrozná. Upřímně - konec mě dost překvapil, rozhodně jsem nečekala happy end, ale toto? Výborně psané, ale už se k tomu asi nevrátím.

28.07.2017 5 z 5

… a pak ji políbil … a pak ji políbil Laura Lee Guhrke

Přiznám se, knihy tohoto druhu moc nečtu, takže nemohu moc hodnotit a porovnávat oproti jiným autorům a titulům. Ale četlo se to rychle, hezky bylo vykresleno uvažování a hlavně různá omezení v životě žen tehdejší doby. Milé, mělo to spád. Za mne spokojenost.

15.06.2017 5 z 5

Drakulův host a jiné povídky Drakulův host a jiné povídky Bram Stoker

Čekala jsem jsem více, ale nebyla jsem zklamaná

13.06.2017 4 z 5

Je mi třicet a jsem single Je mi třicet a jsem single Julie Červená (p)

Nenadchne, ani neurazí.

13.06.2017 3 z 5

Po vzoru knihy, jsem provedla úklid šatníku - psychicky připravena, dostatečně namotivována, s doporučeným vytyčením cíle a úsměvem na líci, jsem po 3 hodinách zjistila, že panelák nebude asi nikdy vypadat jako ideální asijský dům o rozměrech 3 x 7 rohoží. Energie Či lehce probíhá mezi zavěšenými ramínky, ale popisovaný harmonický zázrak se nějak nedostavil. Jen charita se zaraduje - 9 pytlů po 240 litrech :)
Doporučuji přečíst, člověk se začne koukat na vše trošku jinak. Ale stejně si myslím, že autorka je trošku šílená

07.06.2017 4 z 5

Žena v černém - Anděl smrti Žena v černém - Anděl smrti Martyn Waites

Po přečtení prvního dílu, jsem ráda sáhla po této knize. Přiznám se z pokračování jsem měla smíšené pocity (obvykle to umělé natahování moc dobře nedopadá), ale musím říci, že za mne dobré. :)

07.06.2017 3 z 5

Štěstí.cz aneb Jak je těžké najít chlapa Štěstí.cz aneb Jak je těžké najít chlapa Valerie Freiová

Pro mě milá pohodovka do MHD při cestě do práce, některé popisy osob vtipné, jiné už méně. Moc nenadchne, ale taky neurazí. Čte se rychle.

07.06.2017 4 z 5

Jak si smrt došla pro kata : a další mordy z dob c.k. a první republiky Jak si smrt došla pro kata : a další mordy z dob c.k. a první republiky Miloslav Martínek

Velmi čtivě napsaná knížka, mám tuto dobu dějin našeho státu ráda. Tehdejší policisté a četníci nemuseli mít nutně nové vozy, vysílačky, mobily, počítače,...... ale selským rozumem a lidským přístupem k lidem vyřešili hodně.

24.05.2017 5 z 5

Panicové Panicové Diana Gabaldon

Hodně velké zklamání, první část knihy - velmi krátký příběh, přiznám se - zase tak úžasný se mi nezdál, ale budiž, alespoň něco nového. A druhá část knihy - opsaná první kapitola z Cizinky. Za moji osobu - vyhozené peníze

24.05.2017 2 z 5

Paměti důvěrnice císařovny Alžběty Paměti důvěrnice císařovny Alžběty Marie Louise Von Larisch-Wallersee

Přiznám se, čekala jsem asi více. Ale četlo se velmi rychle, i když to bylo místy nudnější. Na dnešní dobu obsah opravdu není skandální :), žádné neuvěřitelné věci se opravdu nedozvíte.

24.05.2017 3 z 5

Lásky královské Lásky královské Zuzana Francková

Z knihy jsem dost zklamaná, ale četla se rychle. Chápu, že se autorka nesnažila o nějakou odbornou literaturu, spíš o milou idylickou oddechovku, ale přesto, např. Záviš navštíví královnu Kunhutu - bez ohlášení, ona je sama v pokoji - bez doprovodu či jen dvorní dámy, Záviš si bez vyzvání a bez dovolení sedne na židli i když královna stojí. Navíc si na židli sedne obkročmo jako na koně a začne jí dosti moderním jazykem vyprávět jak jí miluje - "co se škádlívá, to je rádo mívá". Nebo hodnotí císaře Rudolfa slovy - on ví koho podmáznout? No nevím. Navíc Přemysl Otakar - jako chápavý, citlivý, komunikativní muž, chápající pocity své ženy a kterou rád pohoří a slídí si vzájemně své pocity. :)

Ale jako oddechovka dobrý

24.05.2017 3 z 5

Tapiserie Tapiserie Kylie Fitzpatrick

Tapiserii jsem si půjčila v knihovně tak nějak jen do počtu, nic moc jsem on ní nečekala, ale byla jsem velmi mile překvapena. Četla se velmi dobře a rychle, vtažení do děje - díky postupně překládanému deníku bylo zaručeno. Kniha mě navedla na další hledání informací o Tapiserii z Bayeux. Škoda, že kniha není delší. Za mě - spokojenost.

24.05.2017 5 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Knihu jsem si koupila a následně ji dostali všichni "povinně " doma. :)
Ač v ČR nikdo nemá rád pánbíčkování a prý jsou tady pomalu všichni nevěřící, na knihu jsem musela čekat, protože byla vyprodaná. :)
Kniha mě mile překvapila, "Zigiho" mám ráda a rozhodně mě nezklamal.
Doufám, že bude ještě nějaká další kniha. :)

České milenky nacistů České milenky nacistů Václav Miko

Jak již zmiňoval jardaplech i další - ilustrace si rozhodně mohli odpustit, ještě, že už dané dámy nežijí - mohly by ilustrátora klidně žalovat.
Pro mě mohl autor vypustit notoricky známé příběhy - Baarová, Gollová a více se zaměřit na ty neznáme.

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Abych měla trošku odpočinek od Jamese Pattersona, tak jsem sáhla po konkurenci a rozhodně jsem neprohloupila.
Čtivě napsáno, super děj, má to spád, nelze tomu co vytknout. Závěrečné vyřešení - člověka nutí být stále ve střehu a rozhodně neuhodnete kdo je vrah.
U mě spokojenost na 1000 %. Deaver rozhodně získal další fanynku.

Ďáblova lest Ďáblova lest Arnošt Vašíček

Milá knížka, velmi rychle se dá přečíst.
Pro mne až moc krátká, ale vše mělo spád, na českou provenienci velmi zdařilé.