Je mi třicet a jsem single

Je mi třicet a jsem single https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/316733/bmid_je-mi-tricet-a-jsem-singl-yfG-316733.jpg 3 61 15

Sloupky z Metra v knižní podobě. Být single neznamená utrácet za drahé oblečení, trávit večery v barech a noci v náručích milenců. Když je vám třicet a jste single, musíte platit nájem jen z jednoho platu a jste sama na všechny starosti i radosti. O tom, co všechno musí vytrpět, než jí Vesmír konečně pošle do cesty toho Pravého, vypráví Julie Červená s lehkostí a humorem. Sloupky Julie Červené vycházely pět let v deníku Metro. Autorka Ilona Kleníková v nich popisovala útrapy single života, když je vám třicet a všichni kolem vás jsou šťastně zadaní. Nedává návod, jak to změnit, ale na příběhu inspirovaném vlastními zážitky ukazuje, že to možné je.... celý text

Andulino
09.08.2021 4 z 5

Ideální kniha na dovolenou. Příběhy jsem jakožto dlouholetá single žena hltala, jelikož většina ze zážitků autorky mi byla vlastní. Některé příběhy byly čistě vtipné, některé trochu k zamyšlení. Konec knihy mě moc potěšil a autorce její štěstí přeji, poslední příběh mě vyloženě dojal. Doporučuji jako odpočinkovou četbu.

hlavajda93
31.08.2020 4 z 5

S těmito sloupky jsem se potkala už v deníku Metro a už tam mě zaujaly svou vtipností, takže když jsem v knihovně objevila tuto knihu hned jsem si ji půjčila a udělala jsem dobře. Psáno vtipnou formou se sebeironií. Ve spoustu sloupcím jsem se s kamarádkou našla a pobavila se.

Mondaika
22.03.2020 3 z 5

Jednoduchost. Lehkost. Čtivé. Pro zkrácení chvilek značka ideál.
Nenadchlo, ale neurazilo.

4761
07.05.2019 5 z 5

Super knížka

Devil-Ivet
16.12.2018 3 z 5

Knihy jsem se trochu obávala, ale přesto jsem se začetla. Začátek byl velice dobrý, dokonce jsem se od srdce zasmála. Ale pak toho bylo příliš. Najednou jsem se začala nudit, bylo to natáhlé, zmatené a zbytečné. A konec jsem tak trochu očekávala.

LaCoccinelle
10.07.2018 3 z 5

Oddychovka, za chvilku přečtené. Neurazí, nenadchne. K vodě nebo na dovolenou ideální.

Jiitush
21.11.2017 3 z 5

takový pohled do mojí budoucnosti :D
Neurazí, nenadchne, pobaví, ale myslím, že na ni brzo zapomenu.

Yorika
20.10.2017 2 z 5

Kniha jako vystřižená z ženského časopisu.Stejně povrchní, stejně nudná, stejně zapomenutelná

LimedkaMikki
19.06.2017 4 z 5

Pěkná a rychle čitelná. A i přestože je obal růžový (mívám z ní kopřivku), nelituju své odvahy, díky které jsem po ní sáhla. Knížka předkládá na několika stránkách přesně to, jak to vypadá, když jsme single v dospělosti - platíme nájem, trpíme soucitnými pohledy a přemýšlíme, jak slušně poslat lidi do háje, když se zeptají, kdy si někoho najdeme/bude svatba/děti.

daza.dt
13.06.2017 3 z 5

Nenadchne, ani neurazí.

Mermaida
16.05.2017 3 z 5

Velmi příjemné a oddechové čtení v podobě krátkých fejetonů (původně sloupků z deníku Metro) ze života single. Líbilo se mi humorné podání.

hankahin
30.04.2017 1 z 5

Julii Červenou jsem znala z jejích sloupků z Deníku Metro, a tak když jsem si všimla v knihovně této knihy, hned jsem si ji půjčila. Bohužel mě nezaujala.

gargamelka
16.04.2017 3 z 5

Knížka krátkých fejetonů ze života single. Popisuje strasti (možná i pozitiva?) singl, do jisté míry s nadhledem a humorem. Nenáročná jednohubka

whiolet
28.02.2017 3 z 5

Knihu jsem vyhrála v jedné soutěži sama bych po ní asi nesáhla i když musím uznat, že má hezkou obálku. Celá kniha je o sloupcích co vycházely v časopise Metro. Sloupky sami o sobě jsou fajn, kdybych je četla v novinách ráda bych se k nim vracela jako k milému zpestření. Bohužel všechny sloupky narvané do knihy ve mně vyvolávají smutek. Čím víc jich čtete, tím víc ve vás vyvolávají dojem hořkosti a unavenosti singl třicátnicí. Kde je ten nadhled a vtip?

Leniii
29.12.2016 4 z 5

Být single neznamená utrácet za drahé oblečení, trávit večery v barech a noci v náručích milenců. Když je vám třicet a jste single, musíte platit nájem jen z jednoho platu a jste sama na všechny starosti i radosti. Sloupky o útrapách single života, když je vám třicet a všichni kolem vás jsou šťastně zadaní. Nedává návod, jak to změnit, ale na příběhu inspirovaném vlastními zážitky autorky ukazuje, že je to možné....

V mnoha věcech se s autorkou ztotožňuji..občas jsem si pokládala otázku, jestli není autorka moje nejlepší kamarádka, se kterou bych všechny ty útrapy řešila...v mnohých věcech jsem se našla a proto doporučuji všem (kniha velmi dobře čtivá, přečteno za jedno odpoledne), které se chtějí pousmát nad vtipnými pasážemi nebo jen vidět obě strany fenoménu být single - ono není všechno zlato, co se třpytí...

láska partnerské vztahy

Julie Červená (p)
česká, 1979
2016  64%Je mi třicet a jsem single
2006  100%Pohádky s puzzle - O Šípkové Růžence, Kocour v botách, O Červené karkulce

Kniha Je mi třicet a jsem single je v