daza.dt daza.dt komentáře u knih

Přiznám se, knihu jsem si našla po zhlédnutí představení pana Duška Čtyři dohody, které bylo tedy alespoň pro mne fenomenální.
Na základě představení jsem asi od ní čekala trošku víc, ale i tak mě nezklamala.
Když jí berete přesně slovo od slova, tak chápu, že díky špatně zvoleným pojmům (hřích, nebe, peklo, soudce,....), se hodně lidí musí nutně vyděsit, že jde o sektářskou literaturu. Nevím, zda je to díky překladu, nebo nepřesně zvoleným pojmům již v originále.
Čtenář musí přistupovat trošku s odstupem a nadhledem k dané formě.
Nicméně hlavní myšlenky - neubližovat si zvájemně slovem, nic si nebrat osobně a zbytečně se tím netrápit, dělat vše jak nejlépe umím,... - jsou nadčasové a rozhodně ne sektářské.

03.05.2017 5 z 5

Písecká četnická pátračka Písecká četnická pátračka Ladislav Beran

Po úspěšném seriálu Četnické humoresky jsem hledala podobné, ale i z jiného prostředí než Brno. Tato kniha mě velmi mile překvapila. Velmi dobře a rychle se četla. Za mne není co vytknout. Určitě doporučuji

08.03.2017 5 z 5

Babičky Babičky Petr Šabach

Moc fajn knížečka, krásně popsané "šílené" babičky - máme doma podobnou. Krásné i humorné popsání dosti neveselé doby. Čte se velmi rychle.

Úplný idiot Úplný idiot Tommy Jaud

Knihu jsem si vzala na dovolenou - docela mne zklamala. Dvě, tři vtipné věci, ale pak už moc ne.

07.12.2016 1 z 5

Incest Incest Jindra Tichá

Též mě moc neoslavila, zvláštní styl psaní. Pro mne obtížné na čtení.

07.12.2016 1 z 5

Vášně a boje Polyxeny z Lobkovic Vášně a boje Polyxeny z Lobkovic Jiří Hanibal

Jak už psala Pet007, taky moc ráda čtu historické romány, ale tento mě trošku zklamal - čekala jsem víc. Člověka to alespoň donutí si sám hledat víc informací.

Umění milování Umění milování Hong Ying

Knížku jsem si koupila v Levných knihách a nic jsme od ní nečekala. Ale velmi mne překvapil zajímavý, jemný, intimní příběh citů a pocitů dvou lidí odlišných kultur. Přiznám se, že hlavní hrdnina Julian mě přišel jako dost sobecký, nedospělý a nějak dost nechápající city, které svým postrojem a činy vyvoval v Lin. Lin jsem litovala. Kniha byla zajímavá, ale už se k ní asi nevrátím.

07.12.2016 3 z 5

Babiččina dokonalá žena aneb Jak učiniti partnera šťastným Babiččina dokonalá žena aneb Jak učiniti partnera šťastným Klára Trnková

Knížky s touto tématikou mám moc ráda. Dýchne na vás pohoda dávných časů. Tato knížečka je opravdu velmi malinká a tenoučká, kterou přelouskáte jedním dechem. Nádherná grafika, rady sice v dnešní době moc nepoužitelné, ale určitě se při nich nasmějete a zlepší vám náladu. Já ji koupila spolužačce jako svatební dar.

07.12.2016 5 z 5

Co vzrušuje velké holky Co vzrušuje velké holky Oldřiška Podhorcová

Přečetla jsem též jedním dechem - moc fajn oddychovka. Hlavní hrdinka Inka - normální ženská, ví co to jsou problémy s dětmi i zvířaty. Rande naslepo, kdy se z vytouženého ideálu vyklupe naprostý opak.... Krásné a čtivě napsané. Určitě doporučuji

07.12.2016 5 z 5

Pohřbívání panny Pohřbívání panny Karel Štorkán

Žádné velké očekávání jsem neměla, ale byla jsem velmi mile překvapena. Kniha velmi napínavá, vtáhla mě od začátku, děj měl spád. Pachatel pro mne neznámý až do konce. :)

02.12.2016 5 z 5

Pravá tvář anděla Pravá tvář anděla Karel Cubeca (p)

Moje první kniha toho autora, tak nemám s čím porovnávat.
Kniha byla pro mě milou oddychovkou. Zajímavý děj, chvílemi až neuvěřitelné dějové zvraty. Ale dle mého názory příliš urychlený konec. Jinak krásně vykreslena ústřední záporačka.

02.12.2016 4 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Jak už tady někdo pral přede mnou - taky už asi nepatřím mezi sílovou skupinu, na kterou je tato kniha zaměřena, ale nelituji, že jsem jí četla. Kniha se četla sama, byla to miláoddychovka. Jsem ráda, že jsem si jí přečetla. Milá rodina, soudržnost sester, začínající vztahy, přátelé a jejich pomoc. Doporučuji.

02.11.2016 5 z 5

Pletichy krásného vévody Pletichy krásného vévody Laura Lee Guhrke

Moje první kniha od této autorky - nemohu tedy moc srovnávat s jinými knihami. Hlavní hrdinka byla až příliš naivní - vzhledem k svému věku. Totální červená knihovna. Četla jsem jí jako eknihu - papírovou bych si rozhodně nekoupila. Pro mne tedy spíše zklamání.

02.11.2016 3 z 5

Zoloe a její dvě pomocnice neboli několik týdnů života tří hezkých žen Zoloe a její dvě pomocnice neboli několik týdnů života tří hezkých žen Donatien Alphonse François de Sade

jak už bylo napsáno.....no. Filozofické pojednání o mravech, popisy prostředí, smýšlení - vše až moc obsáhlé. Žádné vulgarity, nemravnosti nečekejte. Nedlouhé počtení - chvílemi pro mne až zbytečně dlouhé. Moje hodnocení - neurazí, ale ani nenadchne.

25.10.2016 2 z 5

Kočky nájem neplatí Kočky nájem neplatí František PON.

Opět milé pohlazení po duši od obou autorů. Už třetí knížka jsem od "Františka Pona" mohla přečíst. Knížky od těchto manželů se čtou úplně sami a škoda, že jsou tak tenké.

22.10.2016 5 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Přiznávám, ke knížce jsem přistupovala s jistou dávkou skepse. Rozhodně nejsem příznivec knih, ve kterých najdete rady jak efektivní být v život, proaktivní v práci, asertivní vůči partnerovi a empatičtí...... to na mě často působí jak rudý hadr na býka.
Ale tato kniha je opravdu mile překvapila - autor se nesnažil za každou cenu do vět vměstnat co nejvíce výrazů, které vás spíše vyděsí. Témata a skutečnosti pojmenovává srozumitelně.
Jasně formuluje problémy, rady i závěry.
Jako celoživotní odkládač věcí musí říci, že to opravdu jde. Např. Buzerlístek - už mám taky a jde to - slon se sice občas bouří :)
Četbu rozhodně doporučuji.

20.09.2016 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Úžasně psaná kniha, když začnete nelze přestat.
Přesně taková, kterou nechcete ve 2 ráno odložit, protože se musíte vyspat a odejít do práce.
Jak už psali ostatní - vyvolává hodně otázek. A to je dobře.

15.09.2016 5 z 5

Nedostatek důkazů Nedostatek důkazů James Patterson

Jsem velká fanynka Pattersona a Alexe Crosse. Ale musím přiznat, že třeba knihy (Sběratel polibků, Jack a Jill a nebo Provinilé manželky) mě zaujaly mnohem více. Ale jinak příjemné počtení.

11.09.2016 4 z 5

Monasterium Monasterium Andrea H. Japp

Na knihu jsem se těšila (tématika, doba, prostředí), ale byla pro mě spíše velkým zklamáním, rozvláčný začátek, pak to trošku spád, ale výsledné rozuzlení mě tedy naprosto zklamalo. Přišlo mě to až překombinované.

17.08.2016 2 z 5

Povodeň a já Povodeň a já Radka Kvačková

Neuvěřitelně pozitivně psaná kniha o takové strašné věci jako je povodeň. Pracuji za rohem bydliště autorky a místy děje knihy každý den procházím. Člověk se pak hnedka dívá na své okolí jinak. Díky této knize člověk neztratí víru, že jsou ještě dobří lidé, kteří pomohou a dá se to zvládnout. Děkuji

17.08.2016 5 z 5