Písecká četnická pátračka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Autor Ladislav Beran, emeritní komisař kriminální služby, se prostřednictvím skutečných kriminálních případů, které písecká četnická pátrací stanice v té době vyšetřovala, vrací do třicátých let minulého století. Opět se setkáváme se štábním kapitánem Votrubou, štábními strážmistry Kubíkem a Hřebejkem a dalšími členy písecké četnické pátračky. Autor vyhledává materiály k případům v archivech a v dobovém tisku, aby je pak převedl do povídkové, čtivé formy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/250454/pisecka-cetnicka-patracka-koY-250454.jpg 3.918
Série

Četnická pátračka 4.

Žánr
Detektivky, Literatura česká
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Písecká četnická pátračka

Přidat komentář
trudoš
01. srpna

Nešťastná kombinace starosvětského stylu vyprávění a moderní mluvy, což občas působí jako pěst na oko. Příliš mě nenadchla ani dějová prostoduchost povídek, které postrádají zajímavý průběh a pracují s otřepanými motivy. Výhodou na druhou stranu je, že texty jsou krátké, různorodé a je jich relativně hodně. Navíc jde podle všeho o literární zpracování skutečných případů, přičemž realita jak víme, ne vždy oplývá tvůrčí genialitou. A pan Ladislav Beran tomu dává milou pitavalovou podobu à la Jiří Marek, jen kvalitu zaměňuje za kvantitu.
Jak ovšem někdy vyčítám českým autorům neschopnost dát dohromady složenou větu, tento spisovatel trpí přesně opačným neduhem - i z té nejjednodušší informace dělá kovbojku. Věty tak zbytečně bobtnají a po první třetině se toho člověk bohužel definitivně přejí. V rámci toho také zamrzí odbytá redakce, která není schopna pohlídat nezvyklé výrazy, opakující se v průběhu jednoho odstavce třebas i třikrát. A seřazení povídek dle abecedy mě vážně rozebralo.

Kerberos
10.11.2018

Humorné příjemné čtení,detektívní příběhy,které pobaví.

ivoiro
19.01.2018

Naprosto skvělé příběhy z ne tak daleké historie.

daza.dt
08.03.2017

Po úspěšném seriálu Četnické humoresky jsem hledala podobné, ale i z jiného prostředí než Brno. Tato kniha mě velmi mile překvapila. Velmi dobře a rychle se četla. Za mne není co vytknout. Určitě doporučuji

tarabas
05.09.2015

Pokud se vám líbí Četnické humoresky, bude se vám líbit i tahle kniha plná krátkých povídek o případech z Písecké pátračky. Možná mi tam chybí humor, kterého je v seriálu plno.