Písecká četnická pátračka

Autor Ladislav Beran, emeritní komisař kriminální služby, se prostřednictvím skutečných kriminálních případů, které písecká četnická pátrací stanice v té době vyšetřovala, vrací do třicátých let minulého století. Opět se setkáváme se štábním kapitánem Votrubou, štábními strážmistry Kubíkem a Hřebejkem a dalšími členy písecké četnické pátračky. Autor vyhledává materiály k případům v archivech a v dobovém tisku, aby je pak převedl do povídkové, čtivé formy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/250454/pisecka-cetnicka-patracka-koY-250454.jpg 3.918

Četnická pátračka 4.

Detektivky, Literatura česká
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Písecká četnická pátračka

trudoš

Nešťastná kombinace starosvětského stylu vyprávění a moderní mluvy, což občas působí jako pěst na oko. Příliš mě nenadchla ani dějová prostoduchost povídek, které postrádají zajímavý průběh a pracují s otřepanými motivy. Výhodou na druhou stranu je, že texty jsou krátké, různorodé a je jich relativně hodně. Navíc jde podle všeho o literární zpracování skutečných případů, přičemž realita jak víme, ne vždy oplývá tvůrčí genialitou. A pan Ladislav Beran tomu dává milou pitavalovou podobu à la Jiří Marek, jen kvalitu zaměňuje za kvantitu.
Jak ovšem někdy vyčítám českým autorům neschopnost dát dohromady složenou větu, tento spisovatel trpí přesně opačným neduhem - i z té nejjednodušší informace dělá kovbojku. Věty tak zbytečně bobtnají a po první třetině se toho člověk bohužel definitivně přejí. V rámci toho také zamrzí odbytá redakce, která není schopna pohlídat nezvyklé výrazy, opakující se v průběhu jednoho odstavce třebas i třikrát. A seřazení povídek dle abecedy mě vážně rozebralo.

Kerberos
10.11.2018

Humorné příjemné čtení,detektívní příběhy,které pobaví.

ivoiro
19.01.2018

Naprosto skvělé příběhy z ne tak daleké historie.

daza.dt
08.03.2017

Po úspěšném seriálu Četnické humoresky jsem hledala podobné, ale i z jiného prostředí než Brno. Tato kniha mě velmi mile překvapila. Velmi dobře a rychle se četla. Za mne není co vytknout. Určitě doporučuji

tarabas
05.09.2015

Pokud se vám líbí Četnické humoresky, bude se vám líbit i tahle kniha plná krátkých povídek o případech z Písecké pátračky. Možná mi tam chybí humor, kterého je v seriálu plno.