Ze života prababiček

Víte, jak se oblékaly naše prababičky? Jaká byla secesní móda žen, ale i mužů? Na co se ženy této doby těšily, čím se trápily a o čem snily? Jak prožívaly dny všední i sváteční? Vydejte se s autorkou na městskou promenádu, na kluziště, do lázní i na ples, nahlédněte do tehdejších šatníků, prádelníků i budoárů. Zasvěcený komentář doplněný ukázkami z dobové literatury a unikátní obrazová příloha vytvářejí velmi plastický obraz života v době secese....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/229917/ze-zivota-prababicek-Wl0-229917.jpg 4.128
Literatura naučná, Historie
Vydáno:, Motto

Kniha Ze života prababiček

alnahu
10.02.2018

Oblečení našich prababiček opravdu v nás budí pousmání-jak se mohly v těchto róbách pohybovat, na hlavě nosili obrovské klobouky s peřím i jejich oděvy pro sport byli zvláštní a elegantní a ony se uměli i tak v těchto róbách hýbat.S chutí jsem díky této knize vytáhla fotky mojí babičky a prababičky abych se pokochala tehdejší módou.Jsou to moje nostalgické vzpomínky můj praděda a prababička a i pak děda s babičkou měli v Praze krejčovský salón ve kterém se moji rodiče seznámili.

daza.dt
27.09.2017

100 % souhlasím s bookcase. Dobře a rychle se tato tenká brožura četla.

GabrielleE
15.08.2017

Odpočinková kniha o minulých dobách.Dobře se četla. Jsou v ní zajímavé příběhy ze života a pěkné ilustrace.

Jezinkabezinka
04.07.2017

Kniha je prošpikováná citacemi z dobových románů a novin, po hříchu ale chybí označení odkud je čerpáno. Chápu, že příliš dlouhý poznámkový aparát by byl naobtíž, ale až na výjimky se můžeme jen dohadovat k jakému roku a autoru se daná ukázka váže. Zbytek je doplněn někdy až citově zabarveným textem. Sám název je trochu zkreslující, celá kniha pojednává především o modě a jednotlivých sezónách roku. O praktickém životě prababiček většiny z nás se toho mnoho nedovíte.

bookcase
06.06.2017

Milé, půvabné, i když trošku chaotické vyprávění o časech minulých.

lucie.8
04.02.2017

Moc zajímavá kniha, která mi pomohla alespoň trochu proniknout do světa našich předků. Pro nadšené genealogy bude jistě přínosem. Jedinou věcí, která mě občas iritovala, bylo opakování očividných věcí, např. že v secesi neexistovalo sportovní oblečení, tuší asi každý.

adriane9
07.01.2017

Nádherná kniha, která vás vtáhne do své doby a ač jsem za dnešní určitý komfort ráda, tahle doba měla něco do sebe a dle mého by to měla být povinná četba pro dnešní rádoby stylisty (základy odívání). Kniha, která má čestné místo v mé knihovně.

Atisa
21.09.2015

Čtení to bylo zajímavé, ale protože v titulu knihy není o módě ani slovo, člověk by čekal, že kniha bude pojednávat o životě našich prababiček v trošku širší oblasti.