Davidsonová Davidsonová komentáře u knih

Nemrtvá inkvizice Nemrtvá inkvizice Jan Urban

Jsem se začetla a najednou byl konec. Mě se to strašně líbí. Není to nijak náročné, na spousty jmen si rychle zvyknete, obsahuje to humor a odkazy na mnohé hudební i filmové tvorby. Akční scény povedené a napětí taktéž. Není to sice na pět plných hvězd, ale pro mě se to stalo takovým zvláštním zajímavým příběhem. Už se těším na poslední dovětek.

19.08.2020 5 z 5

Dobrák Dobrák Jiří Kulhánek

Byla jsem připravena na to, co přichází, ale zas tak moc ne. Mistr Kulhánek mě dostal. Takhle dobrý příběh jsem už dlouho nečetla. Akce, zábava, láska (ano i ta tam je), krev, zombie a hlavně, přátelé mimozemšťani. Směs velmi zajímavých skutečností smíchaná v jednu dlouhou akci. Vlastně ne, ještě je pokračovaní. Jdu na druhou část příběhu. Nneí čas řešit, kdo je kdo.

09.04.2020 5 z 5

Družina zatracených Družina zatracených Jan Urban

Mám pocit, že kdyby pan spisovatel mohl, přidá ještě pár postav navíc. Děj se tu neustále přelévá, situace střídá situaci, někteří umírají, jini strádají a hlavní skupina už má půlku za sebou. Jenže to nejhorší je asi teprve čeká. Fantasy já moc nemusím, ale tohle se mi líbí. Sice jsem si nenašla nikoho obvzlášť sympatického, komu bych fandila, ale je to hlavně tím, že skoro každá postava je důležitá a až další příběhy ukážou, kdo je víc důležitější a naopak, koho je potřeba obětovat. Tak že pěkné počteníčko a teď jen čekat na další pokračování.

24.12.2022 5 z 5

Vládci strachu Vládci strachu Jiří Kulhánek

Výstižné, hravé a čtivé. Mistr Kulhánek prostrě umí. Doporučuju si přečíst. Je to nenáročné se smyslem pro realitu.

11.01.2020 5 z 5

Stroncium Stroncium Jiří Kulhánek

Já se chlemtala od počátku až do konce. Pan Kulhánek umí a o svou postavu se stará. Jen tak jí nenechá padnout. Scéna s hlavou a její monolog je fakt nářez. Vlastně celý ten koncept je perfektní. Jsem nadmíru spokojená.

15.10.2018 5 z 5

Muž na stezce Muž na stezce Miroslav Žamboch

Koniáš. Snad jedna s nejvýraznějších postav Žambochovi tvorby. Muž z oceli, plný brutality, ale i lásky. Jeho cesta je nevyzpytatelná a nikdy vlastně netušíte, jak to dopadne. Tomuto muži je celkem jedno do čeho se pustí a jak to dopadne.

09.09.2018 5 z 5

Měsíc nad Soho Měsíc nad Soho Ben Aaronovitch

Až na nějaké ty "novodobé " aspekty velmi povedená jízda.

06.04.2021 5 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Ke knize jsem se dostala úplně náhodou. Dostala jsem jí od uživatele Terva za to, že jsem ho prostě jen potkala. A jsem za to ráda. Za tu knihu...i za to setkání. Řeky Londýna si mě získaly a spisovatel Aaronovich vzbudil mou zvědavost. Příběh je celkem solidně napsaný, hlavní hrdina přijatelný. Jen to rozdělování ras je v příběhu zbytečné.

07.03.2021 5 z 5

Soudný den Soudný den Jan Urban

Nebyla jsem překvapena ani zklamána. Finále bylo očekávaný, ale cesta k němu byla hrbolatá. Jednou nahoře jednou dole. Opět jsou nejlepší scény napsány v přítomnosti Vyvyana, který se vlstně stará o tu dobrou pohodovou náladu. Pravda, tady je trochu vážnější, ale i tak. Trocha humoru je potřeba. Jinak vše okolo už jasne směřuje do trosek, ale ještě je naděje. Čekala jsem brutálnější konec.

25.10.2020 4 z 5

Krev padlých andělů Krev padlých andělů Jan Urban

Oproti první knize je tohle propracovanější. Je vidět, jak se pan spisovatel dostal o další level výše. S postavami opět pracuje uváženě, až na Vyvyana a jeho neustálé hlášky na úkor ostatních, a i dějově je to napínavější. Věřím však, že i když bude hůř, nechá si to tu svou hravost a lehký humor. Rychle se to četlo a bonusem je určitě prostředí, který každý Čech zná a rád se do míst podívá i očima někoho jiného.

18.07.2020 5 z 5

Cynik Cynik Jiří Kulhánek

Věděla jsem, co pan Kulhánek dokáže, ale tohle mě překvapilo. Spousty ironie, zábavy, akce a všeho toho nutného zla a lásky. Paráda.

04.06.2020 5 z 5

Staré dobré časy Staré dobré časy Robert Kirkman

S komiksama jsem vždy měla problém. Buď za nic nestála kresba a nebo obsah. Živí mrtví mají perfektní obsah a černobílá kresba je naprosto adekvátní. Vzbuzuje ve čtenáři obrazotvornost a snahu si vše vymalovat sama. Tahle série se mi začíná líbit a to byl teprve první sešit :-)

12.08.2019 5 z 5

Zloděj osudů Zloděj osudů Jan Urban

Trochu jsem se bála změny žánru pana spisovatele. Jeho Pragocalypsa, celá série, mě moc bavila. Ale fantasy? Neodolala jsem. A nakonec nejsem zklamaná. Je tam opět spousty postav, každá má svou specifickou charakteristiku a není velký problém si různorodé postavy zapamatovat. Pravda, od půlky této knihy (schválně píšu knihy, protože se jedná o první díl), je to trochu moc rozevláté a sem tam se našla i "pomalejší" pasáž. Ale je v tom cítí velká snaha. Dozvěděla jsem se, že by se údajně mělo jednat asi o dvanáct knih. Příběh je tedy teprve na počátku a seznamování se zainteresovanýma postava se tudíž může zdáti zdlouhavé. Věřím však, že kdo si počká, ten se určitě dočká zajímavého příběhu.

05.12.2021 5 z 5

Šepot podzemí Šepot podzemí Ben Aaronovitch

Vše se nese v klasickém stylu. Opět rozsáhlé architektonické informace, trochu suchý a někdy nepochopený humor. Klasické tajemno a rozuzlení, které možná překvapí. Kdo je zvyklej, ten se nebude nudit. Mě trochu vadí, že se skoro všechno pořár opakuje.

28.05.2021 4 z 5

Dědictví zkázy Dědictví zkázy Jan Urban

Z mého pohledu mohu říci, že jsem se bavila a jak píší ostatní, které série zaujala, je vidět, že pan Spisovatel Jan Urban se zlepšuje. Třetí část je akčnější a možná i temnější. Bavilo mě to a ráda se pustím do dalšího pokračování.

03.08.2020 5 z 5

Kat Kat Martin Moudrý

Nevím, zda pan Kulhánek o tomto počinu věděl a zda ho vůbec četl, ale jako završení dvou předcházejících příběhů je to příjemné čtení. Pravda, je v tom vidět úplně jiný styl psaní, hlavně dlouhé odstavce a mluva, ale i tak, je to povinnost každého vyznavače mistra Kulhánka. Pan Moudrý konečně napsal něco, co se mi líbí. Jeho vlastní počiny, respektive knihy mě moc neoslovily.

18.07.2020 4 z 5

Strážci brány Strážci brány Jan Urban

Je vidět, že je to prvotina. Trochu divočejší, zmatenější s opakovanými hláškami. Ale je to propracované, uvážené a hravé. Těch postav tam bylo z prvu až moc, ale jakmile jsme je blýže poznala, klidně bych jich zkousla i víc :-). Tohle se mi líbilo, má to akci a humor i nádherný obal. Číst nepřestanu, stejně už mám všech pět knih.

16.06.2020 4 z 5

Ticho před bouří Ticho před bouří Robert Kirkman

Když vidím, kolik už je na světě sešitů v této sérii, mám se na co těšit. Jsem teprv na počátku a už jsem v šoku. Seriál byl povedený a ke konci trochu moc ošoupaný, ale počítám, že i komiksového provedení to bude čím dál lepší.

04.06.2020 5 z 5

Život plný utrpení Život plný utrpení Robert Kirkman

Pane Bože, jsem teprve u šestého sešitu a už mám tendenci se k nim přidat. Nenáročné, leč napínavé dobrodružství. Každý si v tom najde to své. Jdu s nimi dál.

09.04.2020 5 z 5

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

Příběh přímo z Pekla.
Brutálně laděné dobrodružství, které bych nikomu nepřála.
Příběh má i několik popkulturních odkazů. Nejlepší bylo asi: Jakej film natočil Stanley Kubrick v roce 1968 ?
SPOILER - 2001 Vesmírná oddysea.

09.09.2018 5 z 5