DasaN DasaN komentáře u knih

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Nicholas Sparks

Taková klasická romantika se smutným koncem nezklame.

Loutkář z ghetta Loutkář z ghetta Eva Weaver

Velmi krásný příběh, podaný zajímavým způsobem jak z pohledu Miky, tak i vojáka Maxe. Jistě nejsem jediná, kterou tato kniha chytla za srdce.

To To Stephen King

Tato kniha je podle mě jedna z nejlepších od Kinga. Je dobře propracovaná a velmi dobře se čte, takže jsem se snadno nechala vtáhnout do děje.

Palác zářícího měsíce Palác zářícího měsíce Dai Weina Randel

Velmi zajímavý náhled na prostředí starověkého císařství v Číně. Kniha není žádné romantické klišé, ale přitom je tak příjemně romantická. Velmi pěkné čtení na zimní večery.

07.01.2018 5 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Opět se potvrdilo, že Jodi Picoult je mistryně ve svém oboru. Obdivuji jí za to ,jak se prostuduje dané téma, než se vrhne do psaní... Výsledkem jsou krásné a jedinečné příběhy. Prostá pravda má zajímavý děj, který mě strhnul a držel napnutou až do konce.

19.10.2017 5 z 5

Jak přicházejí sny Jak přicházejí sny Richard Matheson

Originální příběh o lásce, kterou nepřekoná ani smrt. Kniha má zajímavou myšlenku a přestože nejsem věřící, tak musím říct, že se mi fakt líbila.

17.10.2017 5 z 5

Strážkyně tajemství Strážkyně tajemství Barbara Wood

Kniha se zajímavým námětem, čte se celkem dobře, ale trochu zdlouhavá.

10.09.2017 4 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Kniha je zajímavá, čtivá a konec je vážně nečekaný...možná až moc nečekaný, ale celkově fakt dobrý!

01.09.2017 4 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Námět vypadal celkem zajímavě, ale nakonec mě to celkem zklamalo. Knihu dnes asi může vydat knihu kde, kdo a ještě ji vydávat za bestseller. Postavy jsou plytké a nudné, takže nic moc.

03.08.2017 2 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Kniha mě trochu zklamala, v porovnáním s Dívkou ve vlaku je to takový slabý odvar. Příběh je zajímavý, ale ztrácela jsem se v postavách a opakovaně jsem se musela ujišťovat o kterou postavu se jedná, což pak kazilo i celkový dojem z knihy.

04.07.2017 3 z 5

Mlha Mlha Stephen King

Povídka Mlha je perfektní, hlavně proto jsem si jí půjčila. Ostatní povídky také nejsou špatné, ale žádná nepředčila Mlhu.

04.07.2017 4 z 5

Láska v Provenci Láska v Provenci Bridget Asher (p)

Příběh o sám o sobě není špatný, ale na mě se hlavní hrdinka až moc utápí v truchlení nad ztrátou jejího manžela. Asi bych více ocenila kdyby autorka rozvinula současný vztah a ne aby se neustále vracela do minulosti.

12.06.2017 3 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Elsie jsem si oblíbila, už jen proto jak byla statečná že ukryla malého židovského chlapce, ale také protože měla svoji hlavu a stála si za svým... Popravdě bych klidně bych postrádala tu část v odehrávající se v současnosti.

29.05.2017 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Je škoda, že jsem nejdřív viděla film, protože kdybych četla první knížku, tak by si mě Amy v té první části získala. Na závěr mě dostalo, jak si Amy dokázala Nicka k sobě připoutat, přestože věděl jaká vlastně je.

17.04.2017 5 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Hned od začátku jsem byla napnutá, ale ten závěr mě docela překvapil... no možná i trochu zklamal, protože vlastně je nakonec všechno jinak.

04.03.2017 4 z 5

Čas zapomnění Čas zapomnění Sharon Guskin

S touto tématikou jsem se setkala poprvé a musím říct, že mě opravdu zaujala. Líbilo se mi jak autorka toto kontroverzní téma zpracovala. Úplně jsem cítila zoufalství ženy jejíž syn mluví o jiné matce než je ona a také i dilema, mezi tím jestli má uvěřit synovi nebo lékařům, kteří tvrdí že je to psychiatrická nemoc.

11.02.2017 4 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

No žádný zázrak to není, ale příběh je celkem vtipný i když se Markéta v té druhé části knihy chová trochu jako puberťačka, než dospělá žena.

09.11.2016 3 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Zajímavá kniha, je zde patrný vývoj postavy, kde na začátku deníku je Anne vlastně ještě dítě.Během pobytu v úkrytu se z Anne stává žena a postupně si začíná uvědomovat co se v jejím okolí skutečně děje.

01.11.2016 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Moc pěkná nadčasová kniha, jen některé pasáže jsou trochu zdlouhavější, ale rozhodně stojí za přečtení.

01.11.2016 5 z 5

Jeden plus jeden Jeden plus jeden Jojo Moyes

Moc pěkný příběh o problémech, které chtě nechtě můžou potkat i nás (spíše myslím Jess). Příběh tak příjemně plyne a postavy jsou dobře vykreslené, což se moc dobře čte. Kdybych ale měla vybrat nejlepší knihu této autorky, tak jednoznačně vede Než jsem tě poznala, přesto že kniha Jeden plus jedna končí happy endem (ty já mám ráda :-) )

19.10.2016 5 z 5