Darami87 Darami87 komentáře u knih

Dlouhá trnitá cesta z pekla Dlouhá trnitá cesta z pekla Neil Strauss

Asi riskuju, že budu ukamenována, ale musím říct, že příliš nechápu to vysoké hodnocení.
První třetinu knihy jsem si užila a moc se mi líbily Marilynovi myšlenky a pohled na svět. Nicméně díky druhé třetině knihy Marilyn Manson v mých očích hluboce klesl. Byl to pro mě umělec, který má drsný způsob vyjádření, kterým umí člověka neuvěřitelně zaujmout a fascinovat. A najednou jsem četla životopis vyjeté pokrytecké fetky. Naštěstí to poslední třetina knihy zachránila a Marilyn se opět začal věnovat tvorbě tak, jak se patří. Ano, dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí, spoustu šokujících věcí, ale i tak jsem se občas musela do čtení nutit a chvilkama jsem si říkala, že knihu snad ani nedočtu.

25.04.2018 3 z 5

Ostrov poslušnosti Ostrov poslušnosti Marina Anderson

Nehorázná čuňačinka, při které jsem se skvěle pobavila :D

10.03.2018 3 z 5

Ráj mrtvých dětí Ráj mrtvých dětí Roxann Hill

Detektivka která extra nenadchne, ani neurazí. Dobře se četla, jen chování hlavních postav mi občas přišlo naprosto absurdní. Člověk nemusí být zrovna ostřílený detektiv, aby mu v jistých situacích došlo, že by se měl chovat trochu obezřetně. Pachatele jsem celkem rychle prokoukla. A konec mě dost zklamal. Přišel mi odfláknutý, jakoby ho někdo prostě usekl.

19.05.2019 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Ani jsem nečekala, že mě kniha tolik vtáhne do děje a tak se mi zalíbí. Kniha se pěkně četla, hezky ubíhala, ale i tak nemůžu dát pět hvězd. Nejsem schopná si udělat názor na Kim. Chvílemi mi lezla na nervy a chvílemi jsem s ní velice sympatizovala a chápala ji. Když byl odhalen pachatel (nemyslím vrah dívek), byla jsem dost překvapená. Ale nebylo to takové to šokující cvaknutí, které zažívám například u knih Ch.Cartera, spíš to bylo takové to: "jakože cože?" To finále mi úplně nesedlo, ale jinak super.

24.10.2018 4 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Nevím no.. Labyrint a Spáleniště bylo naprosto famózní čtení, ale tohle mě celkem zklamalo. Čekala jsem něco trochu jiného. Ale závěr hezký, to se musí nechat.

28.11.2015 3 z 5

Svědectví Svědectví Margaret Atwood

Tohle bylo super čtení, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Líbil se mi kontrast mezi Nikol a Ágnes. Co je pro Nikol naprosto běžné, je pro Ágnes nemyslitelné a naopak. Jak krásně se s těmi lidmi dá manipulovat... Konec mě úplně dostal. Když jsem četla, hlavou mi pořád šrotovalo, kdo nakonec bude ta spojka Mayday. No, tohle jsem fakt nečekala.

21.11.2023 5 z 5

Osvobození Osvobození Imogen Kealey

Kniha se mi líbila a dobře se četla. Jen mi ze začátku vadilo Nancyno chování. Mám ráda rázné ženy, ale rázné s grácií. Nancy tady působila jako primitvní tlučhuba s horkou hlavou. Ovšem po dokončení výcviku se z ní stala inteligentní velitelka, která dobře ví, co dělá a až pak si získala moje sympatie.

01.12.2022 4 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Tohle opravdu není úplně styl, který běžně čtu a tak pro mě byl začátek celkem těžký. Ale dostala jsem se do děje a opravdu jsem si to užila. Taky se na sobě snažím pracovat a kniha mi tedy dala dost témat k přemýšlení. A taky ráda dělám lidem radost a tak mě kniha i inspirovala. Při čtení jsem si často představovala, že s tetičkou mluvím já a skutečně jsem si to užila. Jak ráda bych si s tou ženou vypila šálek kávy!

22.02.2021 5 z 5

Seznamka smrti Seznamka smrti Lincoln Child

Skvělá kniha, užila jsem si ji od začátku do konce. Postavy mi byly symaptické a to úplně všechny. Líbilo se mi spojení IT technologií a romantična. Navíc jsem byla opravdu do poslední chvíle napnutá co, kdo, proč. A i když se klubko zdánlivě začalo rozplétat, stejně si člověk nebyl jistý. To se mi líbí, tak to má přesně být. Geniálně zamotaný a dobře promyšlený děj. Tato kniha vám vezme dech i na úplně poslední stránce.

16.02.2021 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Konečně po dlouhé době kniha, co mě vtáhla. Bohužel stejně jako spoustu ostatních čtenářů mě asi od poloviny pomalinku pouštěla a konec mi připadal nesnesitelně táhlý. Celkově se mi kniha líbila a postavy mi byly velmi sympatické. Ale vadí mi, když záporák má div ne nadlidské schopnosti a už mu k dokonalému obrázku chybí jen rudé slipy a pláštěnka. Všeho moc škodí. Ale celkově jsem si knihu celkem užila.

07.02.2021 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Manželům Ahndoril dochází dech?
Moje maminka vždycky, říkala, že v nejlepším je potřeba přestat. Myslím, že Lars Kepler už ze sebe to nejlepší vyždímal a teď je na čase na nějakou dobu pověsit psaní na hřebík. Čtenáře na začátku knihy vtáhne zajímavý příběh, který se ale vzápětí vytratí a nahradí jej zdlouhavá a nekonečná nuda plná charakterově deformovaných postav, nesmyslných reakcí a absurdních situací.

26.12.2020 2 z 5

To To Stephen King

Konečně jsem tu knihu pokořila! Byly to pro mne týdny přelouskávání, místy to bylo opravdu těžké čtení. Občas jsem kroutila hlavou nad tím, jak mohl někdo tak nehorázným způsobem doprasit filmy, které díky této knize vznikly. Kruci, tohle je příběh na zlatém podnose. Dokonalý příběh na zlatém podnose! Dětství hlavních postav jsem si vyloženě užívala, příběh po příběhu. Všechny hlavní postavy se mě dotkly. Soucítila jsem s nimi a prožívala s nimi jejich strachy i radosti. A dokonce jsem se i krátce vrátila do svých dětských let- kdy jsme si jako děti vyprávěly strašidelné historky, hledaly na hřbitově malinký hrob novorozeněte, děsily se krvavé Mary a chodily na chátrající stavbu hledat ducha zavražděného dělníka. My jsme z toho samozřejmě vždy vyvázli se zdravou kůži, ale tyhle vzpomínky v kombinaci s knihou dokáží rozpumpovat fantazii na plné obrátky. Jednu hvězdičku srážím za některé zdlouhavé pasáže a za příliš mnoho postav- občas jsem se musela vracet, abych si v hlavě udělala pořádek. Ale vzhledem k tomu, jak dlouho TO v Derry bylo a jakou mělo minulost, chápu, že tam ty pasáže být musely.
Pozor, zde je náznak spoileru:
Jediné, co jsem vážně nepobrala bylo to, co se stalo v kanálech s Beverly a ostatními, když byly ještě děti. Nějak jsem nepochopila, jak tento akt mohl zachránit tak zoufalou situaci. Co v té chvíli proběhlo? Mně to spíš přišlo zvrácené a nepochopitelné a celkově mi to zkazilo tu představu dětství.

03.02.2020 4 z 5

Pastýř smrti Pastýř smrti Ethan Cross

Fakt jsem se snažila tuhle nemožnou slátaninu přečíst do konce, ale asi třicet stran před koncem jsem ztratila nervy. Už na první stránce mě zarazil styl psaní, který sice není špatný, ale k tomuto žánru se absolutně nehodí. Spíš jsem měla pocit, že se jedná o telenovelu s příběhem "policajta s pěstmi ze železa, ale srdcem ze sametu". Kniha byla předvídatelná a příšerně zdlouhavá. Některé slinty mi opravdu spíš připomínaly scénu z telenovely, kde jedna z hlavních postav rádoby poeticky žvatlá o svém životě či současné situaci... Nebudu se vůbec vyjadřovat k postavě Ackermana- nesmyslná a nereálná postava.....

18.11.2018 2 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Řekla bych, že se jedná o poměrně příjemné čtení, ale nijak zvlášť bych knihu nevyzdvihovala. Čekala jsem asi více duchovna. Toto na mě působilo spíš jako povídková kniha, která své příběhy servíruje vskutku originálním způsobem. Některé příběhy mě bavily více, některé méně a některé vůbec. Přiznám se, že nejvíc jsem asi hltala příběh trosečníka. Ke konci se mi líbily úvahy člověka odsouzeného na smrt a při tom s vědomím, že nezemře nikdy, neboť ducha nelze zabít. Nicméně úplně poslední stránky mi přišly zbytečně zdlouhavé.

08.11.2018 3 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Ze začátku zajímavá kniha, jen mi neuvěřitelně lezl na nervy Joesbury. Od druhé poloviny mi lezla na nervy Lacey. Chování hlavních postav bylo chvílemi opravdu absurdní. Poslední věta na straně 232 mě málem donutila knihu odložit. Říkala jsem si, že je to naprostý nesmysl a jak se na konci ukázalo, měla jsem vlastně pravdu.
Mám ráda šokující a nepředvídatelné detektivní thrillery, ale tohle mi přišlo nepovedeně překombinované a zmatené.

23.08.2018 2 z 5

Lovec očí Lovec očí Sebastian Fitzek

Nějak nejsem schopná říct, jestli se mi kniha líbila. Ano, byla napínavá a zajímavá, ale prostě mě obzvlášť neoslovila. A konec mi přišel šíleně přehnaný, překombinovaný...

16.04.2018 2 z 5

Zlodějka duší Zlodějka duší Kiersten White

Trochu jiný styl, než obvykle čtu, ale moc se mi kniha líbila. Moc mě zaujal popis paranormálních stvoření a hlavně víl a jejich obyčejů. Opravdu jsem si knihu užila.

03.04.2018 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Tak nějak mám pocit, že Larsu Keplerovi dochází dech. Kniha je zajímavá a moc mě bavila, ale už není tak perfektně propracovaná, jako dřívější knihy. Některé pasáže jsou delší než je potřeba a jindy je děj úplně nesmyslný. A trochu mi vadí, že v poslední době mají autoři potřebu dělat ze svých hrdinů téměř supermany. Není to jen problém Larse Keplera, ale třeba i Jo Nesba. Ale jedno se musí nechat, vraha bych neodhalila, ani kdyby mi dýchal na záda.

26.03.2018 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Chvilku mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, měla jsem pocit, že je v knize až moc postav a měla jsem obavy, že se v tom budu plácat. Ale nakonec byla kniha skvělá, překvapivá a šokující. Skvělé literární dílo.

30.12.2017 4 z 5

Noční pavouk Noční pavouk John Lutz

Kniha mě mile překvapila, opravdu jsem se dobře bavila a druhá část byla naprosto skvělá.

09.10.2017 4 z 5