danny_21 danny_21 komentáře u knih

Harry Potter 1–4 (box) – První čtyři roky v Bradavicích Harry Potter 1–4 (box) – První čtyři roky v Bradavicích J. K. Rowling (p)

4 první roky kouzelnických dobrodružství v nejznámějším čarodějném hradě. Stejně jako stárnul Harry i autorka se posunovala od dětského podání až k temnějším stránkám. Propracovaný příběh, postavy, pro milovníky fantasy nutnost - jednotlivé díly jsem hodnotil samostatně, jako celek - 80 %

14.07.2022 4 z 5

Jeden den v Bubákově Jeden den v Bubákově Jaroslav Němeček

Kdo z generace Husákových dětí by neznal praotce komisků v Československu ? Já jsem ho samozřejmě miloval, nejen osudy Čtyřlístku z Třeskoprsk ale i ostatní příběhy Poldu a Oldu, Káťu a Škubánka a jiné. Měl jsem štěstí, že máma sbírala pro mě a četla se mnou, takže se jich nahromadilo docela dost a každý rok jsem si ten pakl vzal a listoval znovu a znovu tou nezaměnitelnou atmosférou. I desátý se díl se stejně jako předchozí dva se věnuje samostatnému pohádkovému příběhu čtveřice tentokrát z pohádkového prostředí, víceméně v čistém středu, takže za mě - 55 %

12.07.2022 3 z 5

Utkaný svět Utkaný svět Clive Barker

Ani tentokráte to s Barkerem nevyšlo tak, jak bych si představoval a stále nepřekonanému Hellraiserovi se i toto dílo kouká z velké dálky na záda. I přes zajímavý námět skrytého a tajemného Utkaného světa v koberci, koexistujícího společně se všedním Londýnským, mě příběh nedoázal uhranout tak, abych mlaskal nadšením. Fantaskní barvité popisy, méně bizarních postav a i kupodivu sexuálního napětí, než je u autora zvykem a horor se moc nekonal, což by nevadilo, jen mám opět pocit, že dohromady jako celek to prostě Clivovi nefunguje i přes tu hromadu zajímavých myšlenk a nápadů - 55 %

11.07.2022 3 z 5

Hellraiser Hellraiser Clive Barker

Už mám Barkera docela načtenýho, a z toho, co jsem už pochroustal, si dovolím tvrdit, patří Hellraiser k tomu nejlepšímu. Barkerův svět děsivé fantazie, krvavého gore a květnatého jazyka může být ohromující ve spojení s dobrou myšlenkou a tady se to povedlo. Pinhead Davida Bradleyho byl vynikající ve stejnojmenném filmovém zpracování - 80 %

11.07.2022 4 z 5

Matyáš Sandorf (Nový hrabě Monte Christo) II Matyáš Sandorf (Nový hrabě Monte Christo) II Jules Verne

Jules si vypůjčil námět od krajana Dumase a vytvořil si tak svoji verzi hrabětě Monte Christa. Jeho hrdina, movitý nacionalista Matyáš Sandrof, je při přípravách k a pletichaření k podnícení povstání za Maďarskou samostatnost zrazen nenasytnými a závistivými soky a následně odsouzen k smrti v Istrijském žaláři. To by ale nebyl Monte Christo, aby si neporadil, a pokud jste četli Dumasovu daleko povedenější a rozsáhlejší klasiku, už víte kam se děj bude ubírat a jaká bude motivace hlavního hrdiny. Dílko je to v lepším v průměru, druhý díl už tolik netáhne a je hrozně předvídavý - 60 %

27.06.2022 3 z 5

Matyáš Sandorf (Nový hrabě Monte Christo) I Matyáš Sandorf (Nový hrabě Monte Christo) I Jules Verne

Jules si vypůjčil námět od krajana Dumase a vytvořil si tak svoji verzi hrabětě Monte Christa. Jeho hrdina, movitý nacionalista Matyáš Sandrof, je při přípravách k pletichaření a podnícení povstání za Maďarskou samostatnost zrazen nenasytnými a závistivými soky a následně odsouzen k smrti v Istrijském žaláři. To by ale nebyl Monte Christo, aby si neporadil, a pokud jste četli Dumasovu daleko povedenější a rozsáhlejší klasiku, už víte kam se děj bude ubírat a jaká bude motivace hlavního hrdiny. První díl je povedenějí druhého, lehký nadprůměr 75 %

27.06.2022 4 z 5

Nový hrabě Monte Christo (převyprávění) Nový hrabě Monte Christo (převyprávění) Ondřej Neff

Jules si vypůjčil námět od krajana Dumase a vytvořil si tak svoji verzi hrabětě Monte Christa. Jeho hrdina, movitý nacionalista Matyáš Sandrof, je při přípravách k a pletichaření k podnícení povstání za Maďarskou samostatnost zrazen nenasytnými a závistivými soky a následně odsouzen k smrti v Istrijském žaláři. To by ale nebyl Monte Christo, aby si neporadil, a pokud jste četli Dumasovu daleko povedenější a rozsáhlejší klasiku, už víte kam se děj bude ubírat a jaká bude motivace hlavního hrdiny. Dílko je to v lepším v průměru - 65 %

27.06.2022 3 z 5

Matyáš Sandorf - Nový hrabě Monte Christo Matyáš Sandorf - Nový hrabě Monte Christo Jules Verne

Jules si vypůjčil námět od krajana Dumase a vytvořil si tak svoji verzi hrabětě Monte Christa. Jeho hrdina, movitý nacionalista Matyáš Sandrof, je při přípravách k a pletichaření k podnícení povstání za Maďarskou samostatnost zrazen nenasytnými a závistivými soky a následně odsouzen k smrti v Istrijském žaláři. To by ale nebyl Monte Christo, aby si neporadil, a pokud jste četli Dumasovu daleko povedenější a rozsáhlejší klasiku, už víte kam se děj bude ubírat a jaká bude motivace hlavního hrdiny. Dílko je to v lepším v průměru, hlavně díky prvnímu dílu, takže jako celek to vidím na hezkých - 65 %

Ke třem planetám Ke třem planetám Ljuba Štíplová

Kdo z generace Husákových dětí by neznal praotce komisků v Československu ? Já jsem ho samozřejmě miloval, nejen osudy Čtyřlístku z Třeskoprsk ale i ostatní příběhy Poldu a Oldu, Káťu a Škubánka a jiné. Měl jsem štěstí, že máma sbírala pro mě a četla se mnou, takže se jich nahromadilo docela dost a každý rok jsem si ten pakl vzal a listoval znovu a znovu tou nezaměnitelnou atmosférou. I devátý se díl se stejně jako předchozí dva se věnuje samostatnému pohádkovému příběhu čtveřice tentokrát z kosmického prostředí, víceméně v čistém středu, takže za mě - 50 %

17.06.2022 3 z 5

Létající koberec Létající koberec Jaroslav Němeček

Kdo z generace Husákových dětí by neznal praotce komisků v Československu ? Já jsem ho samozřejmě miloval, nejen osudy Čtyřlístku z Třeskoprsk ale i ostatní příběhy Poldu a Oldu, Káťu a Škubánka a jiné. Měl jsem štěstí, že máma sbírala pro mě a četla se mnou, takže se jich nahromadilo docela dost a každý rok jsem si ten pakl vzal a listoval znovu a znovu tou nezaměnitelnou atmosférou. I osmý se díl se věnuje samostatnému pohádkovému příběhu čtveřice, nedá se říct, že zrovna úplně povedeně napsanému, takže za mě - 45 %

15.06.2022 2 z 5

Zpěvy hvězd a stínů Zpěvy hvězd a stínů George R. R. Martin

S povídkovou tvorbou Martina mám zatím velké problémy, v rámci sbírek je velmi nevyrovnaná a konkrétně v této častokrát vyloženě slabá v rámci námětů, zápletek a samozných rozuzlení ( snad s vyjímkou Dobroružství Tufa ). Nejpovedenější je rozhodně Stanice Šerá voda, částečně Noc Vampýrů a Za Jediný Včrejšek - 55 %

14.06.2022 3 z 5

Velké dobrodružství Čtyřlístku Velké dobrodružství Čtyřlístku Ljuba Štíplová

Kdo z generace Husákových dětí by neznal praotce komisků v Československu ? Já jsem ho samozřejmě miloval, nejen osudy Čtyřlístku z Třeskoprsk ale i ostatní příběhy Poldu a Oldu, Káťu a Škubánka a jiné. Měl jsem štěstí, že máma sbírala pro mě a četla se mnou, takže se jich nahromadilo docela dost a každý rok jsem si ten pakl vzal a listoval znovu a znovu tou nezaměnitelnou atmosférou. Sedmý díl se věnuje samostatnému příběhu čtveřice, nedá se říct, že zrovna úplně povedeně napsanému, takže za mě - 45 %

09.06.2022 2 z 5

Čtyřlístek v polárních krajích Čtyřlístek v polárních krajích Jaroslav Němeček

Kdo z generace Husákových dětí by neznal praotce komisků v Československu ? Já jsem ho samozřejmě miloval, nejen osudy Čtyřlístku z Třeskoprsk ale i ostatní příběhy Poldu a Oldu, Káťu a Škubánka a jiné. Měl jsem štěstí, že máma sbírala pro mě a četla se mnou, takže se jich nahromadilo docela dost a každý rok jsem si ten pakl vzal a listoval znovu a znovu tou nezaměnitelnou atmosférou. Pátý díl o Fifince na Severním Pólu mi vykouzlil úsměv na rtech stejně jako ostatní hodně dětské Kryštofek a Pidivízek, Svetřík a Flik, kouzelníka Huryjáše nahradil tentokrát Bornův Vašek a Bílá Holčička. Překvapením bylo krátké psané dobrodružství Rybáři - Z příhod námořního plavčíka pro odrostlejší dítka - 60 %

08.06.2022 3 z 5

Tufova dobrodružství (8 povídek) Tufova dobrodružství (8 povídek) George R. R. Martin

Zajímavý soubor dobrodružství jednoho bodrého kosmoplavce, který svým suchým, břitkým humorem, hraničícím misty s arogancí a společně s neporazitelnými argumenty a hláškami, několikrát pobavil mou maličkost. Na poli sci-fi ne úplně obvyklá záležitost svou formou a to se musí ocenit. U mě v lehkém nadprůměru, Tuf byl prostě Číman - 75 %

06.06.2022 4 z 5

Černý kocour a jiné hororové povídky Černý kocour a jiné hororové povídky Edgar Allan Poe

Sbírka obsahující 2 výborné povídky Jamu a Kyvadlo a Předčasný Pohřeb a jednu v lepším průměru a to tu titulní, samozřejmě už obsažené v jiných sbírkách - 80 %

06.06.2022 4 z 5

Temný oheň Temný oheň Scott Siegel

Bohužel i třetí pokračování Země duchů se kvalitativně nese v duchu předchozích dvou. Spisovatelsky a tématicky tak na úrovni mého syna na prvním stupni, vše možné naplácáno na jednu hromadu v této podivné Zemi mrtvých duchů, kde se éterické bytosti a postavy chovají a mluví jako po prodělání lobotomie. Tentokrát už aspoň bez sira Aleca, a možná krapet lepšímu ději dávám o 5% víc než minule, nicméně je to ale o prsa korejky, manželé Siegelovi musí být fakt dvojka k pohledání - 25 %

06.06.2022 1 z 5

Čtyřlístek dobývá vesmír Čtyřlístek dobývá vesmír Jaroslav Němeček

Kdo z generace Husákových dětí by neznal praotce komisků v Československu ? Já jsem ho samozřejmě miloval, nejen osudy Čtyřlístku z Třeskoprsk ale i ostatní příběhy Poldu a Oldu, Káťu a Škubánka a jiné. Měl jsem štěstí, že máma sbírala pro mě a četla se mnou, takže se jich nahromadilo docela dost a každý rok jsem si ten pakl vzal a listoval znovu a znovu tou nezaměnitelnou atmosférou. Pátý díl o Dobývání vesmíru mi vykouzlil úsměv na rtech stejně jako ostatní hodně dětské Kryštofek a Pidivízek, Svetřík a Flik, kouzelníka Huryjáše nahradil tentokrát Vašek a Bílá Holčička. Překvapením bylo krátké psané dobrodružství Ostrov - Z příhod námořního plavčíka pro odrostlejší dítka - 60 %

03.06.2022 3 z 5

Proroctví Proroctví Peter James

Při hledání nějakého dobrého hororově laděného počtení jsem se nechal zlákat Proroctvím od pro mě doposud neznámého autora. Zahrávat si s spiritistickou tabulkou Ouijou při snaze ponoukat záhrobní entity ke konverzaci nebývá nejlepším nápadem a nejedem amatérský vyvolávač splakal nad výdělkem. I hlavní hrdinka Francesca měla společně s ostatními puberťáky podobnou myšlenku a po pár letech se jí do života vplíží ZLO. Vše začne setkáním se zchudlým šlechtickým vdovcem a jeho synem - rázem se milé Fran zapálí lýtka a už se pomalu vidí jako lady Halkinová a tak skoro první polovinu knihy toká s Olliem a pomalu zjišťuje, že se synáčkem není vše úplně v pořádku, protože v jeho blízkosti jde ostatním Homo sapiens místy o tělesné údy a nebo o samotný kejhák. Dá se říct, že mě to docela bavilo a přemýšlel jsem že tam snad vrazím čtyři kousky, ale to by nesmělo přjít chabé rozuzlení se všemocným křesťanským exorcistou, které to slušné představení shodilo na práh průměru ve stylu lepších fláků z edice Stopy Hrůzy. Škoda - 65 %

03.06.2022 3 z 5

Čtyřlístek na Divokém západě Čtyřlístek na Divokém západě Jaroslav Němeček

Kdo z generace Husákových dětí by neznal praotce komisků v Československu ? Já jsem ho samozřejmě miloval, nejen osudy Čtyřlístku z Třeskoprsk ale i ostatní příběhy Poldu a Oldu, Káťu a Škubánka a jiné. Měl jsem štěstí, že máma sbírala pro mě a četla se mnou, takže se jich nahromadilo docela dost a každý rok jsem si ten pakl vzal a listoval znovu a znovu tou nezaměnitelnou atmosférou. Čtvrtý díl Na Divokém Západě mi vykouzlil úsměv na rtech stejně jako ostatní hodně dětské Kryštofek a Pidivízek, Svetřík a Flik, možná nejpovedenější z toho čísla Kouzelník Huryjáš. Překvapením bylo krátké psané dobrodružství Žralok - Z příhod námořního plavčíka pro odrostlejší dítka - 60 %

02.06.2022 3 z 5

Čtyřlístek v tajemném hradě Čtyřlístek v tajemném hradě Jaroslav Němeček

Kdo z generace Husákových dětí by neznal praotce komisků v Československu ? Já jsem ho samozřejmě miloval, nejen osudy Čtyřlístku z Třeskoprsk ale i ostatní příběhy Poldu a Oldu, Káťu a Škubánka a jiné. Měl jsem štěstí, že máma sbírala pro mě a četla se mnou, takže se jich nahromadilo docela dost a každý rok jsem si ten pakl vzal a listoval znovu a znovu tou nezaměnitelnou atmosférou. Třetí díl V Tejmném hradě mi vykouzlil úsměv na rtech stejně jako ostatní hodně dětské Kryštofek a Pidivízek, Svetřík a Flik, možná nejpovedenější z toho čísla Kouzelník Huryjáš. Překvapením bylo krátké psané dobrodružství Za Tajemstvím Badiky o afirckém lovci pro odrostlejší dítka - 60 %

31.05.2022 3 z 5