Čtyřlístek v polárních krajích

Čtyřlístek v polárních krajích https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/266784/mid_ctyrlistek-v-polarnich-krajich-jqD-266784.png 4 22 2

danny_21
08.06.2022 3 z 5

Kdo z generace Husákových dětí by neznal praotce komisků v Československu ? Já jsem ho samozřejmě miloval, nejen osudy Čtyřlístku z Třeskoprsk ale i ostatní příběhy Poldu a Oldu, Káťu a Škubánka a jiné. Měl jsem štěstí, že máma sbírala pro mě a četla se mnou, takže se jich nahromadilo docela dost a každý rok jsem si ten pakl vzal a listoval znovu a znovu tou nezaměnitelnou atmosférou. Pátý díl o Fifince na Severním Pólu mi vykouzlil úsměv na rtech stejně jako ostatní hodně dětské Kryštofek a Pidivízek, Svetřík a Flik, kouzelníka Huryjáše nahradil tentokrát Bornův Vašek a Bílá Holčička. Překvapením bylo krátké psané dobrodružství Rybáři - Z příhod námořního plavčíka pro odrostlejší dítka - 60 %

Yarwen
04.10.2021 1 z 5

Hlavní příběh je tentokrát o Fifi - tady chápu, že je komix určen pro děti, ale nasekat v něm tolik logických kiksů je i tak příliš a výsledný dojem je špatný, stejně jako u komixu o Arthurovi. Co je třeba vyzvednou nejvýš, je psaný text o záchraně lodi v Indickém oceánu - velmi mi to připomíná Batličkovy povídky. Povedený je i příběh o výletu do Mamutova, který hezky nakreslil Adolf Born. Co si naopak zaslouží značku "odpad", je tradičně Pidivízek a tentokrát i Svetřík se svým Flikem. Celkově lepší jedna hvězda.