danny_21 Online danny_21 komentáře u knih

Old Firehand Old Firehand Karel May

Průměrná sbírka povídek, z nichž 2 jsou už obsažené v jiných, samostatných knihách ( Old Firehand-Vinnetou 2, Abraham Lincoln-Old Surehand 2 ) - 50 %

19.12.2018 3 z 5

Samuel Samuel Karel May

Tady už May fakt balancuje na hraně odpadu a braku - Krušnohorské povídky, které kvalitou opravdu neoplývají, ztráta času a energie - 20%

19.12.2018 1 z 5

Tave-šala a další příběhy Tave-šala a další příběhy Karel May

Opět průměrná sbírka povídek, z nichž nejlepší je hned ta titulní - 40 %

19.12.2018 2 z 5

Město malomocného krále Město malomocného krále Emilio Salgari

Pro mě neznámé dílo autora mého oblíbeného Černého korzára, které je kvalitou hodně pod úrovní pirátského dobrodružství. Jednoduchý, naivní příběh o putování thajskou džunglí, kde jde především o to, postřílet co nejrozmanitější živočišné druhy. Uvidíme, jak dopadne slavný Sandokan, u mě je Město malomocného krále v průměrných vodách - 50 %

19.12.2018 3 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Rekonvalescenční část s Edgarem, naleznuvším zapomenutý talent, je možná tou nejlepší částí knížky. Mystika záhadných panenek, skrze které promlouvá démonicky záhadná entita mě nijak zvlášť nedostávala, kdo má Kinga načteno, možná se neubrání dojmu, že už něco podobného četl s různými variacemi ( Rose Madder, Pytel Kostí … ). Za mě lehký nadprůměr i díky tomu, že se krví ve vlastních řadách nešetřilo - 75 %

17.12.2018 4 z 5

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Povedená špionáž o literárně nejznámějším assasínovi, slavném Šakalovi. I přes těžkopádný začátek, kdy se osvětluje politická situace kolem Francie(Alžírska) a de Gaulla se Forsythovi povedlo vytvořit neústupného, chladnokrevného zabijáka a představit přitažlivě uvěřitelným způsobem svět tajných služeb a nájemných vrahů, co by za to takový Ludlum dal, že ? Co jsem měl prozatím možnost načíst v tomto žánru je tohle dílko bez debat špička i přes už dnes téměř půl století od svého sepsání. S Frederickem se určitě znovu potkáme - 80 %

12.12.2018 4 z 5

Všetko je možné. II. diel Všetko je možné. II. diel Stephen King

Další dávka povídek v lehkém nadprůměru - 75 %

07.12.2018 4 z 5

Kluci, holky a Stodůlky 2 Kluci, holky a Stodůlky 2 Eva Bernardinová

Jako klukovi mi několikrát prošla tato knížka ( společně s prvním dílem ) rukama a nejvíc jsem oceňoval to, že mluvila stejným jazykem, o stejným problémech dětské a dospívající duše a navíc plná vtipných momentů a lumpáren - 85 %

06.12.2018 4 z 5

Kluci, holky a Stodůlky 1 Kluci, holky a Stodůlky 1 Eva Bernardinová

Jako kluk mi několikrát prošla tato knížka ( společně s druhým dílem ) rukama a nejvíc jsem oceňoval to, že mluvila stejným jazykem, o stejným problémech dětské a dospívající duše a navíc plná vtipných momentů a lumpáren - 80 %

06.12.2018 4 z 5

Klient Klient John Grisham

Další z povedených Grishamových právnicko-detektivních kousků. Pokud se přenesete přes skutečnost, že 11-ti letý hošan místy jedná a uvažuje jako dospělý člověk, stejně jako když budete ignorovat občasnou naivitu chování agentů FBI, advokátky, shovívavého/kamarádského soudce Hamiltona i členů mafie, můžete zjistit, že se jedná o příjemnou, nenáročnou četbu v lehkém nadprůměru - 75 %

03.12.2018 4 z 5

Volání Cthulhu Volání Cthulhu Howard Phillips Lovecraft

Druhá sbírka sebraných spisů HPL se nese ve znamení podprůměrném. Dokázaly mě zaujmout jen dvě povídky - titulní Cthulhu a Chladný vzduch - 40 %

Tá vec na prahu Tá vec na prahu Howard Phillips Lovecraft

Podprůměrná sbírka, v tomto případě bodovala titulní Věc na prahu a Pickmanův model - 40 %

Vyděděnec a jiné povídky Vyděděnec a jiné povídky Howard Phillips Lovecraft

Průměrná sbírka povídek, v tomto případě nejlepší kusem je titulní Vyděděnec - 50 %

30.11.2018 3 z 5

Volání Cthulhu 1 Volání Cthulhu 1 Howard Phillips Lovecraft

Podprůměrná sbírka povídek, kvalitu snese hlavně Pickmanův model a Chladný vzduch - 45 %

Prichádza z temnôt Prichádza z temnôt Howard Phillips Lovecraft

Další z průměrných Lovercraftových sbírek, v tomto případě nejlepší Barva z kosmu - 50 %

30.11.2018 3 z 5

Pomsta otroků Pomsta otroků Karel May

Dessavácké sbírce povídek je tato prapodivná sbírka z časopisu Der Gute Kamerad :-) zdatným konkurentem hlavně díky kouskům z pohraničí, až je skoro k neuvěření, že je napsal Kája - 30 %

29.11.2018 2 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Nezměrná autorova láska k tištěnému slovu, která proudí z této knihy mě jako čtenáře nemohla neoslovit. Stejně jako orwellovská utopistická big brother společnost budoucna, která se stává skutečností. Bohužel pro mě ( a Bradburyho ) je servírováno kostrbatě a neatraktivně a já se u knihy chci taky bavit a ne jen sledovat filosofické myšlenky - 55 %

28.11.2018 3 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Průměrný humoristický román, který mi nijak zvlášť vtipný nepřišel a celkové kouzlo, které většinu z přispívajících omámilo, mě minulo - 55 %

27.11.2018 3 z 5

Tajomný hrad v Karpatoch / Dunajský lodivod Tajomný hrad v Karpatoch / Dunajský lodivod Jules Verne

Tajemný hrad v Karpatech je jednoduchý, naivní příběh, stejně jako obyvatelé rumunské vesnice. Očekávání od knižní podoby byla daleko vyšší, česká filmová verze je v mých očích tou nejlepší Verneovskou adaptací ( snad ještě s výjimkou legendárních kusů "na motivy" románu od Karla Zemana ). Audiovizuální projekce jako další střípek vizionářství přenesl Tajemný karpatský hrad do průměrných vod, takže u mě čistý střed - 50 %.
Jako většina Verneovek bez typických prvků vědecko-fantastických se i Lodivod Dunajský pohybuje na hranici průměru. I v tomto případě volím čistý střed, stejně jako celek - 50 %

26.11.2018 3 z 5

Pašeráci na Dunaji Pašeráci na Dunaji Jules Verne

Jako většina Verneovek bez typických prvků vědecko-fantastických se i Lodivod Dunajský pohybuje na hranici průměru. V tomto případě dávám 3 hvězdy, ale je to o fous - 50 %

26.11.2018 3 z 5