Samuel

Samuel https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/998/bmid_samuel-65c8879872c1c.jpg 3 12 4

Pitryx
14.04.2023 odpad!

Povídky Sluníčko, Dětské zvolání, Travič a Samuel. Ani jedna nestojí za nic, klasická červená knihovna, ale musím se přiznat, že jsem to přečetl celé.

minirock
11.04.2022 3 z 5

Objektivně za dvě ale je to Karel May, tak za tři hvězdy. Ano, je to naivní červená knihovna ale je třeba si uvědomit v které době a pro koho jsou tyto podkrušnohorské povídky psané. Jsou to dílka pro ty nejchudší z nejchudších (pokud tedy ještě uměli číst) aby si po mnohahodinové práci u tkalcovského stavu mohli přečíst že i chudák, pokud má dobré srdce, může najít štěstí i získat milovanou dívku. To lepší a nejlepší z jeho pera mělo ale teprve přijít.

Kakho-Oto
06.01.2020 3 z 5

Německý soubor povídek Karla Maye nazvaný Z tmavé jedle (Aus dunklem Tann) byl v češtině vydán zásluhou brněnského nakladatelství Návrat: ve svazcích Samuel a Růže z Ernstthalu. V prvním z nich (Samuel) jsou celkem čtyři povídky. Nejdelší povídka Travič je dle mého názoru nejlepší (70 %), naopak úvodní povídka Sluníčko je až přespříliš naivní (zbývající dvě povídky jsou průměrné). Vzhledem k dílu Karla Maye se však samozřejmě jedná o podprůměr, nicméně čtenářsky stravitelný. Osobně považuji Krušnohorské povídky Karla Maye za zajímavé zpestření jeho díla, kvalita těchto děl se pohybuje v hodnocení dvou až tří hvězdiček (v minimu případů i slabších čtyř hvězdiček).

danny_21
19.12.2018 1 z 5

Tady už May fakt balancuje na hraně odpadu a braku - Krušnohorské povídky, které kvalitou opravdu neoplývají, ztráta času a energie - 20%

Část díla

Karel May