danny_21 danny_21 komentáře u knih

Devadesátka pokračuje Devadesátka pokračuje Jaroslav Foglar

Neméně povedené pokračování předchozího dílu o dobrodružství v Tapinově skautském oddílu a honbě v Alvarazově výzvě pro statečné a silné s typickým morálním poselstvím - 80 %

23.01.2019 4 z 5

Pod junáckou vlajkou Pod junáckou vlajkou Jaroslav Foglar

Další z kouzelných Foglarových knih o dospívajícím klukovi, který zpočátku s nečistými úmysly objeví kouzlo devadesátkového skautského oddílu ve kterém není o dobrodružství nouze - 80 %

23.01.2019 4 z 5

Plovoucí město Plovoucí město Jules Verne

Podprůměrná cestopisná plavba parníkem o proporcích Titanicu z Liverpoolu do New Yorku v deníkové formě , jehož nejsilnější stránkou je její krátký rozsah, vůbec mě tato v dětství míjená Verneovka nezaujala - 40 %

14.01.2019 2 z 5

Revival Revival Stephen King

Bohužel musím říct, že mě Frankensteinovsko-Lovecraftový námět Revivalu příliš neohromil, stejně jako hlavní konfrontace postav padlého a elekřinou posedlého kněze Jacobse a muzikantského bohéma. Celý příběh je tentokrát nevýrazný, včetně samotné zápletky a podivného, slabého zakončení - Stevie prostě umí většinou lépe než takto, tentokrát docela zklamání - 60 %

12.01.2019 3 z 5

Nad námi andělé Nad námi andělé Frank P. Jones

Další sbírka vymyšleností a nepodložených autorem předkládaných fakt a lidských záhad, o kterých ( pokud si dáte tu práci ) nenajdete na všemocné síti ani zmínku, nemluvě o tom, že autor používá jména samotných aktérů nebo svědků ve zkratkách, což u mě jasně značí smyšlenost. Ano, může se to číst dobře a leckdo uvěří, přesto děkuji za dnešní dobu, kdy je možné si téměř všechno ověřit hned z několika zdrojů. Na rozdíl od stejnojmenného autora z této edice Edwardse, který většinou popisuje zdokumentované události i s fakty, je tento Frank u mě jen úspěšným fabulátorem, případně si k ověřeným fenoménům leccos přibásní - 30 %

09.01.2019 2 z 5

Renesance Renesance Oliver Bowden (p)

Vlastně ani nevím, co jsem od knižní adaptace legendární hry, která mě ohromila svou grafickou stránkou čekal, nicméně určitě ne suchopárný, plochý až dětinsky popsaný "příběh", ve kterém funguje jen málo, protože to co fascinuje ve hře, papír v této formě podle mě nesnese. Naopak co se mi líbilo bylo naroubování příběhu na historické postavy tehdejší doby, zkusím ještě díl 2 a uvidíme, jestli se Bowden dokáže posunout do kvalitnějších vod - 45 %

09.01.2019 2 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Legendární humoristický román a jedné české, téměř neporazitelné fotbalové mašině, tvořené jedenáctkou sourozenců - já na bráchu, brácha na mě a už tam visí banán v sítí. Kéž bychom se někdy dočkali toho, že český fotbal bude sbírat úspěchy - 70 %

04.01.2019 3 z 5

Hory šílenství Hory šílenství Howard Phillips Lovecraft

Jedna z lepších povídek o tajemných objevech v zemi věčného ledu - 65 %

02.01.2019 3 z 5

Stín z času Stín z času Howard Phillips Lovecraft

Jedna z těch nejpovedenějších sbírek Lovecraftových povídek, nejvíc se líbily Stín nad Innsmouthem, Věc na prahu a V horách šílenství - 60 %

02.01.2019 3 z 5

Metla nebes Metla nebes J. M. Troska (p)

Druhá Troskova trilogie s další generací potomků slavných inženýrů z minulých děl. Tentokrát se trojice mladíků vydává za mírné asistence mocného kmeta do vesmíru a objevují život a zvyky na nejbližších planetách. Troska se rozhodně svými díly zasadil o popularizaci vědy a zaslouží si své čestné místo stejně jako slavnější kolega Jules a celý cyklus Zápasu s nebem patří k nezapomenutelným dobrodružstvím mého mládí - 75 %

02.01.2019 4 z 5

Podobni bohům Podobni bohům J. M. Troska (p)

02.01.2019 4 z 5

Smrtonoš Smrtonoš J. M. Troska (p)

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Konečně jsem se dostal k psané předloze legendárního filmu a s tou americkou verzí nemá kromě závěrečné pointy a prostředí posledního odpočinku podivného tvora moc společného ( musím zkouknout japonskou verzi ). Chvíli trvá, než si člověk zvykne na odlišné společensko-sociální návyky pojídačů syrových ryb, na rozdíl od zavedených evropských, ale nakonec jde o vcelku povedený kousek, který mě navnadil na další pokračování, takže za mě lehký nadprůměr - 75 %

Nuda v Brně Nuda v Brně Jan Budař

Kniha je prakticky filmovým scénářem povedeného stejnojmenného filmu o slabomyslném Standovi a plaché Olze - 75 %

31.12.2018 4 z 5

Úkol přežít Úkol přežít V. Mahaněnko (p)

Zajímavá záležitost, která potěšila duši RPG playera, který zamlada kostil krysy, netopýry, gobliny, minotaury a podobné příšernosti ve slavné hérní sérii Might and Magic. Připadal jsem si v Mahan(ěnk)ově světě levelování, sbírání a rozdělování zkušeností, aliancí s ostatními postavami a samozřejmě bojůvek v dungeonech s odolnými bossy - stvůrami, jako ve známé a oblíbené hospůdce. Ale abych jen nechválil - moc jsem zatím nepobral zbytečně utopistickou vězeňskou společnost budoucnosti ( ale třeba bude mít vyšší opodstatnění v dalších dílech ), a jako hráče, kterého x-krát potvory dostaly, mě moc netěšilo, že hrdinovi vše hraje na ruku a padá do klína, bez toho, aniž by dostal pořádně zabrat ( snad s výjimkou questu šamanského totemu ). Ale s Mahanem se na další putování určitě vydám - 80 %

30.12.2018 4 z 5

Podpis zabijáka Podpis zabijáka Daniel Silva

Tak jsem konečně vyzkoušel vychvalovaného Silvu, nicméně nevidím příliš velký rozdíl v kvalitě mezi jeho hrdinou a jinými agenty nebo špióny z per kolegů z branže, které jsem už ochutnal jako třeba Ludlum ( stejné dávky cukrování ) nebo Clancy ( podobný status quo ). Za mě je to průměrný, předvídatelný špionážní trhiller, Forsythovu Šakalovi se dívá zdálky na záda, nicméně zkusím, jestli autor umí nabídnout i něco lepšího - 65 %

20.12.2018 3 z 5

Zemí šelem Zemí šelem Jules Verne

Jedna z těch povedenějších Verneovek v lepším průměru, která umně kombinuje dobrodružství, techniku a zeměpisno-historické popisy. Jízda parním slonem divokou Indií, při honbě za 50-tkou skolených pruhovaných šelem a podlým vůdcem vzbouřenců Nánou Sáhibem ( samozřejmě z pohledu Angličanů ) - 60 %

20.12.2018 3 z 5

Čarovné oči Čarovné oči Frank P. Jones

Další sbírka vymyšleností a nepodložených autorem předkládaných fakt a lidských záhad, o kterých ( pokud si dáte tu práci ) nenajdete na všemocné síti ani zmínku, nemluvě o tom, že autor používá jména samotných aktérů nebo svědků ve zkratkách, což u mě jasně značí smyšlenost. Ano čte se to dobře a leckdo uvěří, přesto děkuji za dnešní dobu, kdy je možné si téměř všechno ověřit hned z několika zdrojů. Na rozdíl od stejnojmenného autora z této edice Edwardse, který většinou popisuje zdokumentované události i s fakty, je tento Frank u mě jen úspěšným fabulátorem, případně si k ověřeným fenoménům leccos přibásní. V případě této knihy už dokonce alibisticky dodává, že svým zdrojům změnil jména z důvodu zachování soukromí :-) - 35 %

20.12.2018 2 z 5

Válečná pokladna Válečná pokladna Karel May

Kdysi žil jeden slavný spisovatel, autor srdečních dobrodružných knih, ale také majitel povídkových "skvostů", které se vyskytují i v této sbírce - 25 %

19.12.2018 1 z 5

Leopold von Dessau Leopold von Dessau Karel May

Humoresky jsou spojeny postavou knížete a vojenského velitele Leopolda I. Anhaltsko-Desavského - ale to ještě čtenář netuší, jaký brak se mu dostává do ruky - tenhle a ještě krušnohorský styl povídek je opravdu katastrofou v Mayově tvorbě - 20 %

19.12.2018 1 z 5