Nuda v Brně

Knižní podoba "Lvy" ověnčeného filmu Vladimíra Morávka a Jana Budaře. Obsahuje scénář filmu včetně nepoužitých nebo vystřižených nebo nikdy nenatočených scén, několik úryvků z deníku režiséra, CD s hudbou k filmu a všechny fotografie , co je při natáčení pořídil Čestmír Kopecký. Scénář k filmu získal Českého lva 2003 za nejlepší původní scénář roku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/298711/nuda-v-brne-QEQ-298711.jpg 4.37
Literatura česká, Umění
Vydáno:, Větrné mlýny

Lucibuska

Ačkoli tohle není žánr, který vyhledavam, tak se mi líbila.

Romanka89

Na knihu jsem narazila díky čtenářské výzvě, jinak bych se kní nedostala. Ani film jsem nikdy neviděla ale určitě na něj kouknu protože scénář a příběh mě nadchl.

Čtenářská výzva 2018: Kniha, jejíž děj se odehrává v Brně.

Aleh

Kniha Nuda v Brně je vlastně filmový scénář. Film, který byl nejúspěšnějším českým filmem roku 2003. Film, který obdržel Českého lva za režii, za mužský herecký výkon v hlavní roli, za střih, za scénář a za nejlepší film roku. Tak o tom se jeho tvůrcům před uvedením filmu ani nesnilo. Ale jak už to někdy bývá, to všechno neznamená, že by byl veleúspěšnějším diváckým filmem. Příběh se odehraje v noci – za okny několika bytů v Brně, které se staly svědky prvních ryze intimních milostných zážitků. Film jsem před lety viděla a teď po letech jsem narazila na knihu o filmu v knihovně a půjčila jsem si ji kvůli čtenářské výzvě. Slabomyslný pár Standa Pichlík a Olga Šimáková jsou hlavními postavami. Ale film je jakousi poskládanou mozaikou několika příběhů odehrávající se té noci v Brně, ale není jenom o Brně. Takové příběhy se mohou odehrát a odehrávají se samozřejmě i v jiných městech.

Autoři knihy

Jan Budař