Nuda v Brně

Nuda v Brně https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298711/bmid_nuda-v-brne-QEQ-298711.jpg 4 15 6

Knižní podoba "Lvy" ověnčeného filmu Vladimíra Morávka a Jana Budaře. Obsahuje scénář filmu včetně nepoužitých nebo vystřižených nebo nikdy nenatočených scén, několik úryvků z deníku režiséra, CD s hudbou k filmu a všechny fotografie , co je při natáčení pořídil Čestmír Kopecký. Scénář k filmu získal Českého lva 2003 za nejlepší původní scénář roku.... celý text

Kerberos
04.08.2021 3 z 5

Film mě moc neoslovil, kniha je prakticky stejná, ale je doplněná fotografiemi a postřehy z natáčení.

annettka1098
31.12.2018 3 z 5

Neviděla jsem film a nečetla jsem o co se jedná. Sáhla jsem po knize kvůli výzvě, téma Brno. Ze začátku super a říkala jsem si “to si pak i pustím film”, ale konec byl na mě už moc překombinovaný. Mohlo to klidně skončit méně dramaticky.

danny_21
31.12.2018 4 z 5

Kniha je prakticky filmovým scénářem povedeného stejnojmenného filmu o slabomyslném Standovi a plaché Olze - 75 %

Lucibuska
12.10.2018 4 z 5

Ačkoli tohle není žánr, který vyhledavam, tak se mi líbila.

Romanka89
09.02.2018 5 z 5

Na knihu jsem narazila díky čtenářské výzvě, jinak bych se kní nedostala. Ani film jsem nikdy neviděla ale určitě na něj kouknu protože scénář a příběh mě nadchl.

Čtenářská výzva 2018: Kniha, jejíž děj se odehrává v Brně.

Aleh
14.01.2018 3 z 5

Kniha Nuda v Brně je vlastně filmový scénář. Film, který byl nejúspěšnějším českým filmem roku 2003. Film, který obdržel Českého lva za režii, za mužský herecký výkon v hlavní roli, za střih, za scénář a za nejlepší film roku. Tak o tom se jeho tvůrcům před uvedením filmu ani nesnilo. Ale jak už to někdy bývá, to všechno neznamená, že by byl veleúspěšnějším diváckým filmem. Příběh se odehraje v noci – za okny několika bytů v Brně, které se staly svědky prvních ryze intimních milostných zážitků. Film jsem před lety viděla a teď po letech jsem narazila na knihu o filmu v knihovně a půjčila jsem si ji kvůli čtenářské výzvě. Slabomyslný pár Standa Pichlík a Olga Šimáková jsou hlavními postavami. Ale film je jakousi poskládanou mozaikou několika příběhů odehrávající se té noci v Brně, ale není jenom o Brně. Takové příběhy se mohou odehrát a odehrávají se samozřejmě i v jiných městech.

česká dramata

Autoři knihy