danny_21 danny_21 komentáře u knih

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Rozhodně povedenější než předchozí díl, rozhodně proto, že postavě detektiva a jeho partě není dáno tolik prostoru a do popředí se tak dostaly ostatní hlavní postavy a tvrdím, že zlosyn č. 2, Mr. Bellamy, je povedenějším šmejdem než Mr. Mercedes ( prozatím ) - uvidíme, kam ta pootevřená telekineze dvířka povedou - "Sračky jsou hovno" za fajnových 80 %

22.08.2019 4 z 5

Bytosti odjinud Bytosti odjinud Arnošt Vašíček

Dá se říct, že většina "důkazů" zde předkládaná, už zazněla z pera kolegy Danikena. I přes fakt, že autoři tohoto žánru vidí důkaz o mimozemské návštěvě prakticky v čemkoliv, je třeba uznat, že rozdílné kultury vykazují podobné znaky, legendy a fetiše. U mě vedou Dogoni a celá středo americká a jihoamerická kultura se svými záhadami, ale křížení ptáků nebo krabů s lidským genomem je už fakt moc :-) - 65 %

16.08.2019 3 z 5

Záhadný ostrov Záhadný ostrov J. M. Troska (p)

Troska tentokrát bez vědecko-fantastických výletů do vesmírů a mocných vynálezů mocného kapitána Nema. Příběh jak dělaný pro edici KOD, ostrov v Tichomoří s podivnými tvory, naivně jednoduchý, průměr jak vyšitý - 50 %

15.08.2019 3 z 5

Velké záhady 2500 let Velké záhady 2500 let Walter-Jörg Langbein

Docela povedená sbírka 25-ti záhad, kde každá reperezentuje jedno století , které mají reálný základ, na rozdíl od blábolů a fantazií F. P. Jonese, početně zastoupeného v této edici. Jen nechápu, proč autor mezi tajemné věci zařadil vedle např, Lochnesky, Zimbabwského města či Bonapartovu smrt, bílé koně, oživlé obrazy a jednorožce - 60 %

13.08.2019 3 z 5

Sněžný tygr Sněžný tygr Desmond Bagley

I přesto, že na první pohled a z krátké anotace vypadal tento příběh nadejně, příliš mě neoslovil. Do poloviny je to nuda k uzoufání, přelíčení je na můj vkus jednoduché s odbočkami, nakonec to trochu zvedla závěrečná třetina - 55 %

12.08.2019 3 z 5

Bezejmenné město a jiné povídky Bezejmenné město a jiné povídky Howard Phillips Lovecraft

Jedna z těch lepších sbírek, ve které u mě bodoval Stín nad Innsmouthem a povídka sepsaná následovníkem Dědictví Peabodyů. Sbírka dále obsahuje několik statí, rad pro možné spisovatele a změť autorových nápadů - 60 %

09.08.2019 3 z 5

Plující město a Milionář na cestách Plující město a Milionář na cestách Jules Verne

Plující město je odprůměrnou cestopisnou plavbou parníkem o proporcích Titanicu z Liverpoolu do New Yorku v deníkové formě , jehož nejsilnější stránkou je její krátký rozsah, vůbec mě tato v dětství míjená Verneovka nezaujala - 40 %
Milionář na cestách je jakousi veselohrou o dvou chasnícich, kterí chtěli přijít k penězům milionáře a vyhnout se tím pořádnému zaměstnání, tak, že se jím nechají osvojit. Naivní, zbytečné až Vernea nehodné - 40 %. Jedny z dosud nejslabších Verneovek, které jsem přelousal - jako celek 40 %

09.08.2019 2 z 5

Milionář na cestách Milionář na cestách Jules Verne

Veselohra o dvou chasnícich, kterí chtěli přijít k penězům milionáře a vyhnout se tím pořádnému zaměstnání, tak, že se jím nechají osvojit. Naivní, zbytečné až Vernea nehodné - 40 %

09.08.2019 2 z 5

Podivuhodný pokus doktora Oxa Podivuhodný pokus doktora Oxa Jules Verne

Lehce satirická, povídková taškařice o chemickém útoku na jedno ospalé vlámské městečko. Jeden by snad ani nevěřil, že ji spáchal pan Verne - 40 %

08.08.2019 2 z 5

Ostří oceli Ostří oceli Miroslav Žamboch

Mé první setkání se Žembochem, ale nemůžu říct, že bych nadšením skákal. Podle hodnocení kolegů jsem očekával trochu jinou zabávu než 12x přefiltrovaného Conana ve stejné šabloně - Koniáš přijede do města, navštíví mistní výčep, vyseká pár týpků, poté dostane na prdel aby nakonec těmto dal na prdel sám. Trochu zklamání i přes fakt, že Žamboch očividně psát umí. Všechny povídky najdete také ve sbírce Muž ne stezce - 60 %

07.08.2019 3 z 5

Muž na stezce Muž na stezce Miroslav Žamboch

Mé první setkání se Žembochem, ale nemůžu říct, že bych nadšením skákal. Podle hodnocení kolegů jsem očekával trochu jinou zábavu než 12x přefiltrovaného Conana ve stejné šabloně - Koniáš přijede do města, navštíví mistní výčep, vyseká pár týpků, poté dostane na prdel aby nakonec těmto dal na prdel sám. Trochu zklamání i přes fakt, že Žamboch očividně psát umí - 60 %

07.08.2019 3 z 5

Strach nad Bobří řekou Strach nad Bobří řekou Jaroslav Foglar

Temnější a chladnější pokračování lovu dalších 13-ti bobříků se starými známími na známén místem, tentokrát poznamené mrazivou atmosféřou protektorátu. Pořád dobré, první díl ovšem nedostižný - 80 %

06.08.2019 4 z 5

Gravitace Gravitace Tess Gerritsen

Povedený thriller z mého oblíbeného prostředí - vesmírného nekonečna. Autorka si musela dát velkou práci s nastudováním všech lékařských termínů, problematiky kosmických letů a technických detailů a i přes fakt, že vysílá raketoplány a moduly na oběžnou dráhu ve frekvenci rychlíků Ostrava-Praha, astronauti místy vystupují jako všemohoucí ( např. trepanace lebky vrtačkou na ISS ) a přidala slaďoučkou romantickou limču, mě dokázala přikovat ke stránkám a já jsem neměl problém ponořit se do děje se a celý ten nemilosrdný souboj s nekompromisním virem a časem profrčet kvapíkovou rychlostí - 80 %

05.08.2019 4 z 5

Hannibal - Zrození Hannibal - Zrození Thomas Harris

Z celé této knihy cítím to, že ji prostě Harris napsat musel ( možná i díky tlaku agenta ) a možná i díky tomu na mě působila polovičatě a nedotaženě. Pohnutky, které v budoucnu měly z dítěte vytvořit chladnokrevně vraždícího kanibala, jsou zde hodně mlhavé a látané horkou jehlou - prostě jsem to tentokrát Harrisovi nežral a v porovnání s ostatními díly je to rozhodně zklamání - 65 %

Pán prstenů: Souborné vydání Pán prstenů: Souborné vydání J. R. R. Tolkien

Klasika, kterou by si měl každý fanoušek fantasy jednou přečíst, ale za mě určitě existují lepší knihy a náměty - chybí mi tu větší míra "dospělosti" postav, více osudovějších zápletek, krve a kouzel, nicméně rozumím tomu, že pro některé je to srdcovka a možná bych i já hodnotil výš, nebýt Jacksonových filmů - 70 %

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Ukončení knižní trilogie nakonec dopadlo uspokojivě, nicméně i zde je hodně vaty, veršíků, písniček podivně dětinských hobitů. Tolkienův svět je krásný, ale on sám není úplně dobrým vypravěčem a velkou část na jeho nesmrtelnosti má Peter Jackson - 70 %

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Nevím proč Steve začal častěji brousit do detektivního žánru ( Lunapark, Colorado Kid teď trilogie detektiva Hodgese V.V ), ale mě tyto jeho pokusy příliš neoslovují. Bez mystéria to nemá šťávu, ke kladným postavám těžko získávám jakýkoliv vztah ( záporák se ale docela povedl ) a hlavně celý vyšetřovací tým působí spíš pobaveně než seriózně a to nezmiňuju hodně průměrnou zápletku - 65 %

V Kordillerách V Kordillerách Karel May

Hrdinný Charley se přesunul do Jižní Ameriky, kde se stane hlavní postavou v chystané revolución. Samozřejmě jen tak při cestě rozdává rány pěstí, střílí jako Vilém Tell, pomáhá estancierům a yerbaterům svým bystrým úsudkem a lstivostí, trestá vrahy. Dnes, v daleké dospělosti, působí Mayovky naivně, předvídatelně a šablonovitě, ale v dětství to byly prostě pecky, v tomto případě o fous lepší prvního dílu i díky děsivému starci a jeho trofejím - 70 %

Pampero Pampero Karel May

Další z řady nenasytných počinů vydavatelů - je to část děje na konci Na Rio de le Plata, kdy Carlosova squadrra unikn e Pamperu - hned na ní navazuje druhý díl Dobyvatelů Gran Chaca - V Kordillerách - 50 %

Na Río de la Plata Na Río de la Plata Karel May

Hrdinný Charley se přesunul do Jižní Ameriky, kde se stane hlavní postavou v chystané uruguayské revolución. Samozřejmě jen tak při cestě rozdává rány pěstí, střílí jako Vilém Tell, pomáhá estancierům a yerbaterům svým bystrým úsudkem a lstivostí a trestá vrahy. Dnes, v daleké dospělosti, působí Mayovky naivně, předvídatelně a šablonovitě, ale v dětství to byly prostě pecky - 60 %