Záhadný ostrov

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nebezpečná dobrodružství turnovského továrníka a jeho syna na ostrovech Fidži.

Vydání Červenka 1942 existuje v několika variacích, s ilustracemi i bez nich.

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/108643/big_zahadny-ostrov-kFi-108643.png 3.637
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Záhadný ostrov

KarelKeslly
12.12.2021

Ač mám Trosku moc a moc rád a na tento úlovek z antikvariátu jsem se těšil, tak tohle je takové nijaké. Asi jsem čekal víc, kdo ví... spíše průměrná kniha, než nějaký zázrak... Ale všechno ostatní (jeho knihy) má zcela odlišný rozměr... Tahle je jako by to psal naprosto odlišný člověk, takže se domnívám, že to byla asi tzv. šuplíkovka - těžko soudit.

danny_21
15.08.2019

Troska tentokrát bez vědecko-fantastických výletů do vesmírů a mocných vynálezů mocného kapitána Nema. Příběh jak dělaný pro edici KOD, ostrov v Tichomoří s podivnými tvory, naivně jednoduchý, průměr jak vyšitý - 50 %


maryzka
06.04.2018

Nejdříve se musím přiznat: Tohoto spisovatele jsem vůbec neznala, kniha se v knihovně nevím jak objevila, tak jsem si ji vytáhla ke čtení. Spíš na doporučení jedni paní, která tohoto spisovatele v dětství četla - byl to její oblíbený spisovatel. Přirovnávala ho něco jako český ,, Jules Verne. Poté jsem si přečetla tyto komentáře. Souhlasím s oběma - je to taková naivní kniha, něco je rozpracované něco není. Ale zase na druhou stranu - kniha v mé knihovně je vydaná v roce 1942 tedy v těžkém válečném roce tak si myslím, že na jednu stranu chtěl autor odpoutat děti od válečných hrůz, na druhou stranu se snažil vést děti částečně k vlastenectví tak to byla docela zajímavá kniha. Jinak od něj žádné knihy bohužel neznám.

hrabe.ruprecht
05.10.2016

Prostě dobrodružná kniha, místy naivní, místy ještě naivnější. Několik rozpracovaných dějových linek, které se vypaří do ztracena, aby najednou příběh náhle a nečekaně skončil. U Trosky takové netypické dílko.

Bránolog
06.02.2012

Taková dobrodružná klasika, pokud si vzpomínám, tak ani nebyla moc fantastická, což u Trosky překvapí.