Podpis zabijáka

Podpis zabijáka https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42833/podpis-zabijaka-42833.jpg 4 79 16

Michael Osbourne série

Tři kulky do čela, to je Podpis zabijáka, který utíká v roce 1968 z Československa do sousedního Rakouska. O mnoho let pozdeji nad Spojeními státy terorista sestřelí naváděcí raketou dopravní letoun Boeing 747. Agent CIA Michael Osborne je osobně hnán zabít nájemného vraha. V sázce je jeho kariéra, život, ale předvším jeho rodina. Hon na kočku a na myš může začít.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Thrillery

Vydáno: , Domino

The Mark of the Assassin , 1998

PitoR
PitoR
24.01.2024 5 z 5

Krycie meno Október!
„Zabíjanie mu neprinášalo potešenie, ale nemal preň ani výčitky svedomia. Keby kontrakt nesplnil on, našli by si niekoho iného.“

Kým Daniel Silva stvoril izraelského agenta Gabriela Allona, prepracoval sa k nemu cez "Prísne tajné", špionážny román z II. svetovej vojny, a dvojdielnu sériu "Michael Osbourne", venovanú pre zmenu americkému agentovi.

Opäť raz v akcii Spoločnosť, jedna banda nenažrancov pri peniazoch, ktorá si uzurpuje právo na riadenie celého sveta a myslí si o sebe, že je tá jediná správna a vyvolená, čo môže všetko. K tomu jej dopomáha aj najlepší z najlepších zabijakov, vystupujúci pod krycím menom Október, ktorý sa na svojich obetiach „podpisuje“ špecifickým spôsobom.

„Nepokladal sa za vraha; skutočnými zabijakmi boli tí, ktorí si jeho služby objednali.“

Avšak agent Michael Osbourne je jedným z tých, ktorí sa tomu zlu dokážu postaviť. Zaujímavé, že autor niektoré postavy, prípadne ich potomkov, umne previedol od svojho debutu až k vyššie spomínanému Allonovi. O to viac prekvapuje, že knihy na Slovensku vychádzali všelijako, len nie postupne.

Výborný špionážny počin, ktorý mi sadol, ostatne ako doteraz všetko od Daniela Silvu. Na mojej strane maximálna spokojnosť a teším sa na pokračovanie, pretože "Zabijak sa vracia"...

kalache
kalache
11.07.2022 4 z 5

...nejsou tři kulky do jednoho čela moc?...

zoew
zoew
06.05.2021 5 z 5

Velmi čtivý špionážní román. Kdo má rád knihy Roberta Ludluma, určitě by se mu líbilo i toto.

Ptaca
Ptaca
22.02.2021 5 z 5

Mě se to líbilo.

konicekbily
konicekbily
30.01.2021 4 z 5

Normální thriller. Pomalé seznamování s postavami, poté stupňující se tempo, a podle mne až neuvěřitelně přemrštěný závěr. Úplná špička to není, ale milovník thrillerů se nudit nebude.

zdenaR
zdenaR
28.02.2020 4 z 5

Romány od autora jsem četla postupně jeden za druhým v průběhu asi jednoho roku.
Byly velmi čtivé, napínavé, bavily mě jednotlivé zápletky i hlavní hrdina.
Doporučuji kterýkoliv z nich, Silva prostě nezklame :-)))

potok
potok
07.02.2019 3 z 5

S blížícím se koncem čtivější, čtivější a čtivější...

danny_21
danny_21
20.12.2018 3 z 5

Tak jsem konečně vyzkoušel vychvalovaného Silvu, nicméně nevidím příliš velký rozdíl v kvalitě mezi jeho hrdinou a jinými agenty nebo špióny z per kolegů z branže, které jsem už ochutnal jako třeba Ludlum ( stejné dávky cukrování ) nebo Clancy ( podobný status quo ). Za mě je to průměrný, předvídatelný špionážní trhiller, Forsythovu Šakalovi se dívá zdálky na záda, nicméně zkusím, jestli autor umí nabídnout i něco lepšího - 65 %

Ladinek
Ladinek
11.12.2018 3 z 5

Adrian Carter, Graham Seymour, Ari Shamron - prostě vesmír Gabriela Allona bez Gabriela Allona. Nebo spíš asi rozcvička. Pro milovníky Allona bezesporu zajímavá kniha. Na mě to působí tak, že Silva stvořením Allona tak trochu vykradl sám sebe. Ta podobnost mezi Allonem a Říjnem je celkem zřejmá.

ferenc_had
ferenc_had
12.09.2017 4 z 5

Jako vždy skvělá kniha od tohoto autora, rád si přečtu další s tímto hlavním hrdinou.

astroweb
astroweb
05.02.2016 5 z 5

Od téhož autora jsem přečetl již několik příběhů, ale tento patř k absolutní špičce. Skvělé.

Miky88
Miky88
24.10.2014 5 z 5

Knihy Daniela Silvy jsou prostě čtivé od začátku až do konce. Já osobně mam ráda sérii s Gabrielem Allonem, ale vůbec by mi nevadilo přečíst si něco víc s Michaelem Osbournem. Tato kniha byla velmi napínavá a nutila člověka nad ní přemýšlet proč a kdo všechno...

Mako123123
Mako123123
01.08.2013 4 z 5

Bolo to fajn trochu zmeniť hl. hrdinu. (z mojho pohladu- kedže Silvovky som nečítal chronologicky) :)

technik1965
technik1965
04.06.2013 5 z 5

Výborná kniha, škoda, že Daniel Silva sa viac nevenuje i sérii s Michaelom Osbournom ale dúfajme, že nabudúce, ale skvelé čítanie ako všetky knihy od Daniela Silvi.

guru
guru
04.03.2012 5 z 5

Mimoriadne prepracovaná kniha, naozaj skvelé čítanie.
Je v nej obsiahnutých mnoho postáv a prepracovaných dejových línií, ktoré sa postupne krásne spájajú.
Spád začína takmer od začiatku a pretrváva až do konca.

Steve
Steve
30.11.-0001 5 z 5

Podpis zabijáka byla moje první kniha, kterou jsem četl od toho to autora. Zaroveň tato kniha navazuje na Nelitostní souboj. Ty to dvě knihy by se měy podle mě z filmovat, protože jsou napínavé od začátku až do konce. Na konec chci dodat, škoda, že Daniel Silva píše jednu knihu ročně.