Město malomocného krále

Na dvoře siamského krále náhle umírá všech sedm posvátných bílých slonů. Generál Lakon-tay, jenž se o slony staral, chce očistit své jméno, a tak se pouští do nebezpečného pátrání. Jeho cesta za pravdou je plná dobrodružství a vražedných nástrah. Povede se mu nalézt pravdu a nepřijít při tom o život?

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/112182/mesto-malocneho-krale-112182.jpg 462
Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Albatros (ČR)

La citta del re lebbroso (1904)

Kniha Město malomocného krále

madem

V dětství mě knížka velmi bavila. Nyní jsem k ní vrátila v rámci výzvy. A ano, je to dětská knížka. Hrdinové jednají tak jak čekáte. Děj je velmi jednoduchý, vše utíká bez zbytečných popisů. Je to naivní, ale má to určité kouzlo.

danny_21
19.12.2018

Pro mě neznámé dílo autora mého oblíbeného Černého korzára, které je kvalitou hodně pod úrovní pirátského dobrodružství. Jednoduchý, naivní příběh o putování thajskou džunglí, kde jde především o to, postřílet co nejrozmanitější živočišné druhy. Uvidíme, jak dopadne slavný Sandokan, u mě je Město malomocného krále v průměrných vodách - 50 %

Jirka92333
13.08.2017

Příběh této knihy byl napínavý a četl se velmi dobře. 4z5 dávám proto že mě trochu mrzí rychlí konec knihy. Např. bych si představoval více popisu zříceniny města když už tam hrdinové putují celou knihu. Nicméně bych se nebál tuhle knihu doporučit

pikacka
15.05.2017

Napínavý dobrodružný příběh, který má napětí. Autor se soustředil čistě na děj tím se stal příběh poutavým. Kniha není obsáhlá, čte se velmi rychle. Škoda ,že konec knihy - epilog je tak kraťoulinký , čtenář by se možná rád dověděl co bylo dál s hlavními hrdiny.

papaja
20.05.2016

Dobrodružné knihy nepatří mezi můj oblíbený žánr, ale tato kniha byla velice příjemná a čtivá, konec byl velmi předvídatelný, ale to už u dobrodružných knih bývá :).

minirock
19.02.2016

Cesta za legendárním bodcem Sommona-Kodoma kterou podniká generál Lakon-tay se svojí dcerou Len, jejich sluha Fen a evropský doktor Roberto Galeno, je plná dobrodružství a nástrah zrádného králova kata Mien-Minga. Ten se sice shlédl v krásné Len, se svojí krutostí a podlostí nemá však šanci. Po mnoha útrapách se hrdinům podaří úkol od krále splnit a generál zároveň očistí svou pověst a odhalí pachatele zlého činu na královském dvoře. Zajímavá a napínavá kniha od autora slavného Sandokana.

mulderka
31.01.2016

Četla jsem to už hrozně dávno, ale pamatuju si, že děj byl velice napínavý a bavil mě. Jelikož tyto dobrodružné příběhy miluju a čtu doposud, nepochybuji, že kdyby se mi tahle knížka náhodou zase dostala do rukou, popadnu ji a shltnu bez dechu!!

heavy66
24.08.2014

Napínavá dobrodružství výpravy generála Lakon-tay, ministra siamského království, divokou džunglí jihovýchodní Asie do města malomocného krále za tajemstvím bílých slonů. Doporučuji!