danny_21 danny_21 komentáře u knih

Ostrov dravců Ostrov dravců Pierre Pelot

Výborná záležitost, pamatuji si ji jako neočekáváné zjevení v dobrodružné edici KOD, kam jakoby snad ani svou formou nepatřila. Cestování paralelními světy, termické zbraně, radiační opasky, ostrov plný agresivních tvorů ( Dravců ) - knížka se dá zhltnout za den, prostě moc příjemná věc a navíc srdcovka z klukovských let - 80 %

02.10.2018 4 z 5

Klany Alfanského měsíce Klany Alfanského měsíce Philip K. Dick

Je mi líto, ale u mě je to podobná mizérie jako Hráči z Titanu, pane Dicku. Vodopád fantaskních příhod, bizarních postav jak lidských, tak "želatinových" v příběhově nezajímavém a nefunkčním světě, který vyplodil chorobný, sjetý mozek. Je mi líto, ale tyto poslední Dickovy pokusy o originalitu hraničí s vyčpělou křečí - 20 %

02.10.2018 1 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Nezbytné věci jsou další z výborných, kvalitou silně nadprůměrných Kingových záležitostí. Ústřední myšlenka ďábelského obchodníka útočícího na samotnou podstatu lidské chamtivosti a domýšlivosti je výborná, stejně jako následně rozehraná hra směřující k vyhrocení nejen sousedských vztahů třetí stranou. Fanoušky potěší i několik odkazů na další Stevovy postavy z jiných románů a musí nadchnout už tradičně výborně napsané jednotlivé charaktery. Výtky mám ale k zakončení, tady King zklamal, šerifovi se na můj vkus podařilo zbavit se úlisného mága až moc rychle, neuspokojivě a klidně se mohlo jít s násilím mezi obyvateli malebného Castle Rocku až na dřeň - 85%

26.09.2018 4 z 5

Solaris Solaris Stanisław Lem

U mě je Solaris rozporuplná kniha sice s výborným depresivním námětem dávno pohřbených vzpomínek zhmotnělých v bytosti díky prapodivnému moři, ale pro běžného konzumenta sci-fi přináší také spousty složitých a nezáživných popisných pasáží týkající se oné zvláštní "mořské" substance - 60 %

23.09.2018 3 z 5

Jak přicházejí sny Jak přicházejí sny Richard Matheson

Moc jsem byl natěšeny na další knihu autora úžasné Já legendy i vzhledem k tomu, že stručný obsah sliboval i díky tématu posmrtného života / světa skvělou záležitost. Bohužel ve výsledku nemůžu říct, že bych byl očarován, někdy mi přišlo, že si autor dost protiřečí, předkládá nedotažené pořád lidsky "fyzické" myšlenky a skutky v jeho Zemi zaslíbené a dost mě otravovalo to neustálé strachování se o manželku ( i když v pointě mělo opodstatnění ) a nečekal jsem, že se dostaneme na úroveň křesťansky postaveného světa s nebem a peklem. Ale abych taky pochválil - líbily se mi popisy metafyzického stavu po smrti, budování myšlenkami a konečné reinkarnační studie. Zajímavé téma, ale čekal jsem prostě víc, protože i já bych chtěl věřit, že smrtí ten současný hektický sprint nekončí a někde na nás čeká příjemné pokračování v jiných sférách s neomezenými možnostmi - 70 %

05.09.2018 3 z 5

Zázračné náhody Zázračné náhody Frank P. Jones

Další sbírka vymyšleností a nepodložených autorem předkládaných fakt a lidských záhad, o kterých ( pokud si dáte tu práci ) nenajdete na všemocné síti ani zmínku, nemluvě o tom, že autor používá jména samotných aktérů nebo svědků ve zkratkách, což u mě jasně značí smyšlenost. Ano čte se to dobře a leckdo uvěří, přesto děkuji za dnešní dobu, kdy je možné si téměř všechno ověřit hned z několika zdrojů. Na rozdíl od stejnojmenného autora z této edice Edwardse, který většinou popisuje zdokumentované události i s fakty, je tento Frank u mě jen úspěšným fabulátorem, případně si k ověřeným fenoménům ( v případě této sbírky jich bylo víc než v předchozích - např. Immanuel Kant a jeho kuličky, major Stauffenberg apod ... ) přibalí své báchorky a někdy si opravdu vyloženě vymýšlí - 40 %

28.08.2018 2 z 5

Stín z času a jiné horrory Stín z času a jiné horrory Howard Phillips Lovecraft

Další z Howardových povídkových sbírek, která mě nenadchla, podprůměrná kvalita - 40 %

27.08.2018 2 z 5

3x Rambo 3x Rambo David Morrell

Kdo z generace, která sjížděla filmy na VHS s kouzelným jednohlasným dabingem, nezná dobrodružství svalnatého Ramba v podání Slye Stalloneho, jakoby nežil. Morrellovy předlohy mají sestupnou kvalitu, stejně jako filmová zpracování, takže ve výsledku je to u mě lehčí nadprůměr - 75 %

27.08.2018 4 z 5

Rambo III (Pro přítele) Rambo III (Pro přítele) David Morrell

Stejně jako je třetí filmový díl slabý, knižní předloha kupodivu podobně mizerná. Morrell z badass motherfuckera vyrobil pro afghánské dobrodružství strašnou cíťu, který pro samou nejistotu neví, jestli by konvertování k islámu neznamelo spásu vlastní rozervané duše. Jak píší kolegové, z afghánistánu se nakonec američanům povedlo vytvořit působivého protivníka - 55 %

26.08.2018 3 z 5

Rozkazy z éteru Rozkazy z éteru J. M. Troska (p)

Druhý díl první trilogie hodnotím jen průměrně, politicko-válečné pletichy mě moc nebraly, všeslyšící ucho Farina juniora a jeho konstrukce mi přišlo hodně úsměvné, co musím chválit jsou ale úžasné Novákovy ilustrace - 65 %

24.08.2018 3 z 5

Ten báječný den Ten báječný den Ira Levin

Orwellsko - matrixská variace elektronické kontroly veškerého obyvatelstva se vzpourou jedince. Za mě povedenější představení než Orwellova verze, přesto jsem čekal od Levina víc. Hodnotím u Krista a Weie v průměru - 60 %

21.08.2018 3 z 5

Zajatci z pravěkého moře Zajatci z pravěkého moře Steve Alten

Další pokračování osudů přerostlých, hladových paryb a taky nesmrtelné rodiny Taylorovy. Tentokrát je v hlavní roli synátor David, který se nechá zlákat vidinou vlastního prosazení a intimních prožitků s lepou děvou a kam jinam se potopit než do oblíbeného okolí Mariánského příkopu, kde se to předpotopními tvory jen hemží. Alten už se opakuje a používá stejné vzory, nicméně žralounci jsou prostě atraktivní a rozhodně tento díl překonává předchozí, uvidíme o čem budou v další díly, které jsou ještě nepřeložené - 70 %

17.08.2018 3 z 5

Imajika Imajika Clive Barker

Bohužel světy Cliva Barkera nejsou napsány pro mě. Mimo Hellraisera a pár povedených povídek z Knih Krve mě nanadchly a Imagika s jejími dominiemi a bizarními postavami to bohužel jen potvrzuje. Nápadů milión ale mně chybí ucelená povedená celková forma - 40 %

Imagika II. Imagika II. Clive Barker

Imagika I. Imagika I. Clive Barker

Sam Firegun Sam Firegun Karel May

Tři podprůměrné povídky, které se nacházejí s výjimkou poslední v jiných rozličných sbírkách - 45 %

Old Surehand sv. 2 Old Surehand sv. 2 Karel May

Tři povídky, které si Old Surehand vyslechne v jednom hostinci. Vše vydáno pod různými jinými jmény v jiných sbírkách - 45 %

Kapitán Kajman Kapitán Kajman Karel May

Soubor čtyř povídek podprůměrné kvality - 45 %

Pirát Pirát Karel May

Soubor čtyř neslaných, nemastných povídek - 45 %

Ohnivá puška Ohnivá puška Karel May

Novela o jednom vykutáleném pirátovi, který se vydá zaskočit staré známé z prérie a je pronásledován i na moři, podprůměrná kvalita - 45 %