Imagika I.

První kniha ze dvou. Imagika – tajemný řetězec světů, dominií, kterým pevnou rukou vládne nikým nespatřený Autarcha. Čas jeho vlády se však nachýlil, blíží se výročí Usmíření a s ním i doba neodvratných změn. Estabrook, muž, který najme vraha pro svou manželku, nevědomky rozehrává hru, jejíž následky si stěží dokáže představit kdokoliv v Usmířených dominiích. Existuje však neusmířené dominium, oddělené od ostatních a to představuje reálnou hrozbu pro všechny – naše Země. Magická partie moci a kouzel vrcholí a s ní i vypravěčské umění snad nejlepšího současného autora hororů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29853/imajika-imagika-i-Y3o-29853.jpg 4.199

Imajika (1.)

Imajica: The Fifth Dominion (1991)

Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno:, Mustang

danny_21

Bohužel světy Cliva Barkera nejsou napsány pro mě. Mimo Hellraisera a pár povedených povídek z Knih Krve mě nanadchly a Imagika s jejími dominiemi a bizarními postavami to bohužel jen potvrzuje. Nápadů milión ale mně chybí ucelená povedená celková forma - 40 %

Anofeles
01.08.2017

Už jsem četl mnohé knihy, ale takovou ještě ne. Za mne ja tato kniha opravdu výborná ač je její styl velmi specifický. Ten co jí napsal nebyl asi úplně z této planety, ale díky za to!!!

rene6927
07.08.2016

Barkera typický fantasy horor, masakr, ůchylo, psycho, kvalitní, zvratem překypující počin.

Artur Dent
21.03.2015

Věděl jsem, že je Barker uchyl. Ale že až takovej? Tohle jsem prostě do konce nedal :D

zimela
20.02.2015

Barker napsal Imagiku jistou rukou; čistě a jasně. Za to velké plus. Já se ale prostě nějak nedokázal s hlavními hrdiny sžít, celkové pojetí jeho světa a domínií mě taky úplně nenadchlo (koncept magie dechu se mi nelíbil už vůbec) a těch několik jiskřivých, hezky podaných, nápadů zkrátka a dobře v mých očích nedokáže knihu katapultovat do výšin, jaké jsou jí zde nadšeně přisuzovány. Trochu zklamání, přesto ještě možná zkusím Hellrisera a až pak budu případně lámat hůl. Průměrné 4**** Druhý King ani náhodou!

Tanaka T.
11.04.2014

Místy hodně úchylné, ale celkově taky hodně dobré.