Ostrov dravců

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dvoudílný vědeckofantastický román francouzského autora Pierra Pelota má několik velkých předností. Opírá se sice o nejnovější poznatky vědy a techniky, jak se u tohoto žánru předpokládá, avšak nenadužívá jich a soustřeďuje svou pozornost na děj, události, akce — na rušný život hrdiny v jiném prostředí, než je naše. Příběhy se odehrávají někdy ve čtvrtém tisíciletí na naší zemi. Arian Day je jako odpůrce expanzivní politiky vládnoucích tyranů pověřen úkolem zničit sto tisíc zárodků budoucích vojáků pro galaktické války, které chtějí lidé vést. Úkol splní, ale je chycen a poté osvobozen představiteli tajné odbojové organizace. Dostává další úkol: Má se na vesmírném korábu vydat s Corianem (bytostí z jiného vesmíru) do jednoho z paralelních světů a najít tam pro omezený počet lidí, kteří mají naději na přežití galaktických válek, klidné místo, kde by mohli začít nový život. A tak začíná napínavé dobrodružství nestárnoucího mladého muže Ariana Daye. Autor spolu s ním hledá svět nezatížený hříchy přecivilizovanosti a upozorňuje na nebezpečí, které hrozí lidstvu ze zneužití vědy a pokroku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25233/ostrov-dravcu-25233.jpg 4.228
Žánr
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno, Albatros (ČR)
Orig. název

Ľile aux enragés, 1973

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Ostrov dravců

Přidat komentář
danny_21
02.10.2018

Výborná záležitost, pamatuji si ji jako neočekáváné zjevení v dobrodružné edici KOD, kam jakoby snad ani svou formou nepatřila. Cestování paralelními světy, termické zbraně, radiační opasky, ostrov plný agresivních tvorů ( Dravců ) - knížka se dá zhltnout za den, prostě moc příjemná věc a navíc srdcovka z klukovských let - 80 %

mulderka
17.01.2016

Někdy v těch 15 letech mi tahle knížka přišla jako zjevení, mezi tou nezáživnou normalizační "literaturou pro mládež" konečně něco tak odlišného, dějového a napínavého! V knihovně mi leží dodnes, někdy si budu muset zase zalistovat :-)


minirock
04.06.2015

No nevím, ale s prvním dílem jsem měl trochu problém, přece jen pochopit politické souvislosti a situaci ve světě 4. tisíciletí nebylo úplně jednoduché a pro dítě od 10 let, tak to už vůbec ....... .
Ale možná o tom ty děcka tolik nepřemýšlí. Druhý díl je mnohem lepší, čtivější a napínavější. Po dlouhé době sci-fi knížka, která mě ale moc nenadchla.

Ikkju
19.04.2013

Mám pocit že to byla moje první půjčená kniha v knihovně, nevydržel jsem, a začal jí číst ještě po cestě domů...ve staré konstrukci betonového mostu. Myslím že jsem tam odsud nakonec docela vystrašeně utíkal, atmosféra musí být, ale nemá se to přehánět :).