3x Rambo

3x Rambo https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/5660/3x-rambo-qnG-5660.jpg 4 54 4

Rambo série

John Rambo, válečný veterán a mašina na zabíjení rozpoutá v malém americkém městečku svou vlastní osobní válku proti místnímu šerifovi. Kdo v tomto souboji na život a na smrt zemře? Šerif, veterán korejské války, nebo Rambo, veterán války vietnamské? Kniha obsahuje romány: První krev, Rozkaz a Pro přítele. Podle knihy První krev vznikl známý film, který slavil úspěch, což vedlo Davida Morrella k napsání dvou pokračování.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Alpress

Rambo , 1991

danny_21
27.08.2018 4 z 5

Kdo z generace, která sjížděla filmy na VHS s kouzelným jednohlasným dabingem, nezná dobrodružství svalnatého Ramba v podání Slye Stalloneho, jakoby nežil. Morrellovy předlohy mají sestupnou kvalitu, stejně jako filmová zpracování, takže ve výsledku je to u mě lehčí nadprůměr - 75 %

Ivo1973
10.12.2017 5 z 5

Viděno kdysi jako film, proto jsem musel přečíst i všechny tři díly, které byly vydány jako kniha. Napínavý příběh, dost rozdílů oproti filmové sérii. Skvělý popis situace a pocitů Ramba, které prožíval.

Radous
03.10.2017 3 z 5

Kniha první:
oproti mému očekávání od své filmové adaptace je zásadně odlišná (a to jsem nějaké rozdíly díky předešlým informacím čekal). Rambo a jeho protivník jsou zde vykresleni zcela jinak, než jak to známe z filmu, a tak je velkou otázkou, s kým z nich by měl čtenář sympatizovat spíše. Byl jsem skutečně překvapen - nicméně tím se román stal o to zajímavějším. Zároveň myslím, že je znát, že se jedná o prvotinu – třeba u hlavních postav mi chyběla ještě o něco větší psychologická hloubka. Ale to je asi tak všechno. Musím podotknout, že dojem z knihy mi hodně ovlivnil její český překlad, který podle mého mínění byl poněkud bídný (a to nekoukám na sem tam chybějící písmenka a podobně).
Kniha druhá:
zde se již opravdu jedná o převod z plátna do knihy, i když určité pasáže jsou pojaty trochu jinak (a snad je tam i něco navíc). Každopádně kniha trpí na hodně špatný překlad. To snad i já bych to udělal líp.
Kniha třetí:
z trilogie je to z hlediska kvality asi tak stříbrná příčka. Překlad je oproti dvojce na úrovni a příběh je (až na závěr) vůči filmové předloze odpovídající. Sranda je Rambova postupná inklinace k islámu a vůbec oslava mudžahedínů. Za to by ho dneska asi pěkně roznesli.

N10Tikky
04.01.2013

Nebudu hodnotit soubor tří knih. Kvalita není vyrovnaná. První kniha je naprosto perfektní. Další, psané na objednávku, celkem nestojí za nic... :(