Danka22 Danka22 komentáře u knih

Advokáti mrtvých Advokáti mrtvých Pavel Nečas

Jedna z nejzajímavějších knih určená, jak pro odbornou tak laickou veřejnost. Rozhovory jsou vedené tak, aby svými odpověďmi zaujali širokou veřejnost. Musím doporučit a kéž by bylo vic takových knih.

24.02.2018 5 z 5

Nesmrtelný život Henrietty Lacksové Nesmrtelný život Henrietty Lacksové Rebecca Skloot

Moc hezká a zajímavá kniha

05.02.2018 4 z 5

Trhačka zubů Trhačka zubů Franz-Olivier Giesbert

Čtivý příběh, který i se svojí neobvyklou hrdinkou dokáže nejen vtáhnout do děje, ale i vtipně vylíčit pravdivé i vymyšlené události světových dějin. Já se bavila.

07.01.2018 4 z 5

Štěstí, láska, čokoláda Štěstí, láska, čokoláda Menna van Praag

Zajímavá knížka, ale moc mě neoslovila.

07.12.2017 3 z 5

Ženy, které čtou, jsou nebezpečné Ženy, které čtou, jsou nebezpečné Stefan Bollmann

Hezká kniha plná obrazů od malířských mistrů.

23.11.2017 4 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Jedna z nejkrásnějších knih, co znám. Sice jsem četla vydání z roku 1920, ale příběh vystihuje všechno, co v pozdějších a modernějších vydání. V USA jedna z nejpopulárnějších knih, u nás z nějakého důvodu neprávem opomíjená. Rozhodně stojí zato přečíst... :-D

23.11.2017 5 z 5

Zimní příběh Zimní příběh Mark Helprin

Kniha je napsaná takovým zvláštním stylem, který není pro čtenáře úplně jednoduchý. Souhlasím, že se příště raději podívám na film, než se znovu začíst do knihy.

21.11.2017 3 z 5

No a já No a já Delphine de Vigan

Jedna z nejsilnějších knih, kterou jsem kdy četla. Dlouho jsem po přečtení nad ní přemýšlela, zvlášť nad osudem nešťastné a věčně se hledající No. Nikdy na ni nezapomenu a rozhodně doporučuji.

17.11.2017 5 z 5

Slovo za slovem - S překladateli o překládání Slovo za slovem - S překladateli o překládání Stanislav Rubáš

Tato knížka každému poodkryje, jak důležité jsou kvalitní překlady a nabidne rady jak by se i do budoucna měla literatura překládat . Zajímavá a pravdivá kniha

17.11.2017 5 z 5

Evropa v rodině Evropa v rodině Maria Czapska

Zajímavý pohled na šlechtu. Hezká knížka.

17.11.2017 4 z 5

Hřbitovní hlína Hřbitovní hlína Máirtín Ó Cadhain

Knižka se mi moc líbila. Ze začátku to šlo sice ztuha, ale postupně jsem se začetla (zkrátka do té "hlíny" jsem se dostala). Přeložit irskou knížku a ještě s tamějším dialektem, chtělo nejen obrovské znalosti jazyka, ale také odvahu, takže pan Markus si zaslouží můj obdiv. Určitě bych knížku doporučila a to nejen lidem, co mají rádi Švejka.

17.11.2017 4 z 5

Anna Honzáková a jiné dámy Anna Honzáková a jiné dámy Eva Uhrová

Jak už to tak bývá, o našich úspěšných ženách se málo co napíše, zvlášť kvalitně. Autorka se nezabývá, jenom osobním či pracovním životem Anny Honzákové, ale i osudy dalších žen jako např. její sestrou, oblíbenou učitelkou, Albínou Honzákovou, vědkyní Marií Baborovou Čihákovou nebo naší první notářkou Andělou Kozákovou. Kniha je psaná čtivě, ale i srozumitelně a čtenářům přinese zajímavé a poučné čtení o ženách, které nám vyšlapaly cestičku, po které každá z nás kráčí:-D Doporučuji

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Kvalitní a čtivá kniha.

10.11.2017 5 z 5

Marie Antoinetta: Raná léta ve Versailles Marie Antoinetta: Raná léta ve Versailles Juliet Grey

Kvalitní historický román, který nesmí chybět v žádné knihovně. Jedině doporučuji. :-D

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Skvělá detektivka.

Marie Antoinetta Marie Antoinetta Stefan Zweig

Nejlepší životopis :-D

Údolí havranů Údolí havranů Barbara Erskine

Nejlepší knížka ze všech :-D

Daleko od hlučícího davu Daleko od hlučícího davu Thomas Hardy

Kniha se čte jedním dechem. Knihy Thomase Hardyho sice mohou pro někoho být obtížné, ale pro mě to byla jedna z nejhezčích a nejmilejších knih. Rozhodně doporučuji :-D

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Moc hezká knížka.

Milostné dopisy slavných mužů 1 Milostné dopisy slavných mužů 1 kolektiv autorů

Velké zklamání. Při troše snahy, to mohla být zajímavá a hezká knížka, (v naší zemi určitě bestseller, protože nebývá vydávání knih s tématikou milostných dopisů běžné) ale je to po všech stránkách odfláknuté dílo. Velká škoda... :-(

10.11.2017 1 z 5