Danilla Danilla komentáře u knih

Dítě noci Dítě noci Karen McQuestion

Velmi dobře a poutavě napsaná kniha. Napětí bylo dávkováno postupně a příběh malé Mii chytne snad každého.

07.10.2022 4 z 5

Únikovka Únikovka Marc Meller

Mně se kniha fakt líbila. Děj byl svižný a nemohla jsem se od knihy odpoutat. Je pravda, že tam bylo několik těžko uvěřitelných “náhod” a v knize nebylo vysvětleno, jak se to povedlo zrovna u konkrétní osoby ale i tak to bylo fajn čtení.

22.08.2022 5 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Přečten další perfektní díl. Netuším, kam autor na nápady chodí ale vždy mě dokáže překvapit. Moc se mi líbilo, že děj se odehrával na mole, vše bylo krásně popsáno a moje fantazie mohla pracovat na plné obrátky.

19.08.2021 4 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Byla jsem při rozuzlení celého příběhu překvapená. Tušila jsem, jak by to mohlo být ale toto mě nenapadlo.
Kniha je čtivá a napínavá.

29.07.2021 4 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Tato kniha mi přišla jako nejslabší ale špatná rozhodně nebyla. David Raker opět jako muž bez pudu sebezáchovy a obrovským štěstím.

22.07.2021 3 z 5

V bezpečnom úkryte V bezpečnom úkryte Rachel Abbott

Knihy Rachel Abbott mám ráda. Kniha V bezpečnom úkryte byla super. Děj měl spád, v postavách jsem se neztrácela.
Jak to bylo s Alex, to jsem tak nějak tušila v polovině knihy ale i tak nějaká překvapení na konci byla.
Jen je veliká škoda, že je to druhá kniha ze série Stephanie Kingové a překlad do češtiny zatím není.
Za mě si kniha pět hvězd určitě zaslouží.

18.11.2020 5 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Začátek knihy se trochu vlekl ale i tak jsem musela číst dál. Kdo je holič jsem nevěděla do poslední chvíle a podezírala jsem úplně všechny (jen opravdového holiče ne).
Ale jo, kniha nebyla špatná a od Sebastiana Fitzeka si přečtu určitě další knihy.

15.02.2020 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Líbilo se mi, jakým stylem je kniha psaná a i vědecké vsuvky nebyly vůbec špatné. Malinko “přitažená za vlasy” mi přišla MAAT to už bylo fakt trochu sci-fi. Ale jinak dobrý - kniha se četla dobře, zápletka nebyla špatná a sem tam jsem se i zasmála.

01.01.2020 4 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Kniha nebyla špatná ale ani mi nepřišla úplně top. Námět zajímavý, postav tak akorát aby se v nich čtenář neztratil ale chyběla mi tam taková ta jiskra. Konec je zajímavý ale taky tomu chybí takové to dočítání s otevřenou pusou.

22.09.2018 3 z 5

Vzdálená řeka Vzdálená řeka Barbara Wood

Kniha se mi velice líbila. Perfektně popsaný příběh od úplného začátku při přistěhování do Ameriky ve dvacátých letech minulého století až po současnost. Příběh dvou rodin, které se 100 let nesnášeli ač na úplném začátku byla hádka dvou bratrů, kteří se nedokázali vyrovnat s chybou jejich otce.
Moc se mi libilo, jak autorka líčí životy postav, napříč generacemi a děj svižně pokračuje. K této knize se v budoucnu ráda vrátím.

18.04.2018 5 z 5

Noc v Central Parku Noc v Central Parku Guillaume Musso

Má první kniha od tohoto autora a rozhodně ne poslední. Konec knihy mi přišel přitažený za vlasy a hodně nečekaný ale jinak fajn oddechové čtení.

29.12.2017 4 z 5

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

Kniha se mi moc líbila. Zajímavá zápletka, napínavý děj co má spád, postav tak akorát, aby se v nich čtenář neztrácel, za mě super.

28.08.2017 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha se četla velmi rychle. Byla bych ráda, kdyby byli životy postav ještě více rozepsány. Knihu bych zařadila spíše jako oddechovou četbu, kde čtenář nemusí moc přemýšlet, protože ještě před polovinou knihy je jasné, kdo je dareba. Ač kniha vůbec nebyla špatná, dávám čtyři hvězdy za méně propracovaný děj.

16.07.2017 4 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Výborná kniha, která hned chytne a do konce nepustí. Ze začátku trochu víc postav ale Stephen King i v průběhu knihy nenápadně připomíná kdo je kdo, tak se čtenář v příběhu neztrácí.
Příběh je parádně propracovaný, děj svižný a já knihu odložila, až když se mi večer zavírali oči.

15.07.2017 5 z 5

Smrt v zádech Smrt v zádech Harlan Coben

Harlan Coben nezklamal.
Kniha mě chytla hned od první strany. Dokonalá zápletka, dokonale čtivá kniha.

13.01.2017 5 z 5

Jablka ze stromu nepadají Jablka ze stromu nepadají Liane Moriarty

Kniha mi dle anotace přišla zajímavá a na četbu jsem se těšila. Zklamání přišlo téměř hned na začátku. Chvíli trvalo, než jsem se do knihy začetla. Plno věcí mi přišlo neuvěřitelných (jen tak si někoho cizího nastěhovat do baráku atd), něco se uplně zbytečně do detailů popisovalo (ač to s dějem nemělo nic společného) ale tak nějak jsem chtěla vědět, co se stalo s Joy. Na to, jak se kniha táhla, tak konec byl zase rychlý.

05.03.2024 3 z 5

Smrtící kolotoč Smrtící kolotoč Alexander Gordon Smith

Kniha rozhodně nebyla špatná ale ani bych jí neřadila mezi nadprůměrné thrillery. Děj byl svižný, zápletka velmi zajímavá.

05.03.2024 4 z 5

Rozlučka na ostrově Rozlučka na ostrově Lucy Clarke

Takové oddechové čtení. Postav je více ale dá se v nich lehce zorientovat, děj je svižný, kapitoly tak akorát. Není to úplně kniha, ze které bych si na konci sedla na zadek ale špatná také není.

27.12.2023 4 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

(SPOILER) Kniha je čtivá ale to je asi tak všechno. Dle anotace jsem si říkala, bude to kniha s výbornou psychologickou zápletkou.
Livie mi v jejím věku přišla jako puberťačka, která prostě MUSÍ mít svou oslavu, Adama jsem absolutně nepochopila, když má podezření, že s jeho dcerou spadlo letadlo, jak vůbec dokáže mlčet, nezjistil ihned podrobnosti a Marniin zamilovaný úlet tomu zamotanému příběhu dodal grády.
Příběh se dost táhl, některé Liviny úvahy tak byli úplně zbytečné. Když se čtenář zorientoval v postavách, kniha se číst dala ale znovu po ní v knihovně nesáhnu.

20.08.2022 3 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

I tento díl byl perfektní. Bez toho, aby děj nebyl ve filmovém prostředí, by tento příběh ani nemohl vzniknout, vše na sebe krásně navazovalo.

13.09.2021 4 z 5