Däniken

Kill CreekKill CreekScott Thomas

Kolik hororovych knizek o strasidelnych domech s kombinaci splatteru, psychologickeho utrpeni a nesmyslu se objevilo na kniznim trhu za poslednich deset let? … Spravna odpoved… skorem nicota. Tady dostanete alespon jednu ktera je velmi dobra.

Dům u hřbitovaDům u hřbitovaJohn Everson

Eversonova zabavna pocta slasherum, eurotrashu a hororum ze sedmdesatek a osmdesatek. Jestli jsi obeznamen s filmy Jeana Rollina, Daria Argenta, Jesse Franca nebo Toba Hoopera, tak je tahle kniha stvorena primo pro tebe.
Za mne spokojenost.

Lidožrouti z LízátkovaLidožrouti z LízátkovaCarlton Mellick III

Dalsi silena kniha od meho favorita Mellicka, tentokrat o bytostech slozenych ze samych sladkych laskovin, ktera se paralerne vyvinula s lidstvem. Tihle "Cukraci" obcas vylezou z podzemi, aby si pochutnali na lidskych detickach a jedna zenskeho rodu se zamiluje do potouhleho hrdiny Franklina z naseho sveta.
Zaporaci z Lizatkove zeme mi obcas pripadali vice sympaticti nez ti lide v Mellickove univerzu.
Myslim si, ze mnoho ctenaru po precteni tehle knihy snizi svou konzumaci cukrovinek:):):).

Mellick pozdeji napsal jinou bonboniadu nazvanou "Sladky pribeh", ktera je jeste lepsi.

83% sladkych tycinek.

18.11.2020

Černá křídla Cthulhu 5Černá křídla Cthulhu 5* antologie

Sedm vybornych povidek, zbytek prumer a par lejn velkeho Cthulhu. CKC5 je skorem na stejne urovni jak predchozi svazek, skvely preklad jako obvykle. Ted uz jenom cekam na CKC6. 75% mini-shoggotu.

16.11.2020

SklepeníSklepeníRichard Laymon

Kazda kniha gudfadra splatteru a gore Richarda Laymona je jak jeden novy, nebo jeste nenatoceny film z dilny Quentina Tarantina a Takashiho Miikea. Tento debut není zadnou vyjimkou.

(Cteno v originale … Headline Feature 1990)

14.11.2020

Alien SexAlien Sex* antologie

Cteno v originale.

05.11.2020

Sargasová planetaSargasová planetaAndre Norton

„Superbecko“ ze Zlateho veku sci-fi. Takove nemasne a neslane. Pro zajimavost bych chtel poznamenat, ze Sargasova Planeta je prvni kniha ze sedmidilne serie knih o „Slunecni Kralovne.“

07.07.2020

Motory BohaMotory BohaJack McDevitt

Uz je to hezka radka let co jsem cetl Jackovo MB a me osobni hodnoceni se rovnalo peti supernovam. Dnes uz to bohuzel zadna supernuklearni exploze neni.
Namet je podle me velmi dobry, vesmirna archeologie a artefakty zaniklych i existujicich civilizaci v nasi galaxii, ale samotne spracovani je opravdu bida s nouzi. Nektere sceny jsou tak priblble, ze si clovek pri cteni i hlasite zakleje a krouti neverice hlavou az ho zacne bolet za krkem.:)
Z nostalgie tri bile trpasliky!

29.06.2020

Posvátná dýmka: Černý jelen vypráví o sedmi obřadech indiánů kmene Sioux OglalaPosvátná dýmka: Černý jelen vypráví o sedmi obřadech indiánů kmene Sioux OglalaJoseph Epes Brown

Clovek musi byt opravdu naladeny na ten spravny wakan, nez se pusti do cteni teto utle knihy.

Bod návratuBod návratuOtomar Dvořák

O.D. je mozna mene zname jmeno mezi fanousky ceske fantastiky, ale tato povidkova sbirka na mne zapusobila velmi pozitivne. Ctyri povidky z hlubin sci-fi a kosmu, zbytek folkorni horory plus jedna spisovatelska hricka. Hora demonu patri k favoritum!

Hlas krveHlas krveIvan Adamovič

Osobne si myslim, ze tohle je ta nejlepsi hororova antologie vydana v Cesku.

17.06.2020

Americká modlitební příručkaAmerická modlitební příručkaLucius Shepard

Tohle bylo velmi dobre. Takovy hybridni synacek Davida Lynche a Alejandra Jodorowskeho. Asi si to slehnu koncem roku jeste jednou.

15.06.2020

Barva z kosmuBarva z kosmuHoward Phillips Lovecraft

Nesmrtelny Lovecraft a supr obalka. I'ngg mgnf'kl jjdfz Carcosa rghg!

09.06.2020

Masky apokalypsyMasky apokalypsyRobert R. McCammon

Zkratit to o 200 stranek a zmenit ten hollyvudskej happy ending , tak tu mame jeden z nejchmurnejsich a zaroven nejlepsich PA-romanu minuleho stoleti.

06.06.2020

Jejich mořeJejich mořeJames L. Cambias

Podle me se autor pokousi o glorifikaci lidske blbosti, tak jednu hvezdu dolu.

06.06.2020

MýtnéMýtnéCherie Priest

Osobne si myslim, ze kamen urazu teto knihy je nevyvazenost hororoveho zanru. Autorka ma bujnou fantazii (co by vydala na tri knihy), to se ji fakt musi priznat, ale chodi kolem toho jako kocka kolem mrtve mysi. Lehce nadprumerna kniha ktera neurazi.

15.05.2020

Zhouba LondýnaZhouba LondýnaPaul Cornell

Mozna nejsem pro tyhle anglicke urbanfantazie cilova skupina, ale tohle me opravdu nebavilo. Carodejnice, gayove, zkratek jak zvratek, kraviny a fotbal.

14.05.2020

BestieBestieM. E. Pocha (pseudonym)

To zase Mark E. Pocha nekomu slapnul na kuri oko =).
Autor na mne zapusobil nasilnou formou, jez me primela k zamyšlení ;).
Splatterpunk rules! :):):)

14.05.2020

PlyšákokalypsaPlyšákokalypsaCarlton Mellick III

Dalsi silena story s dilny krale bizarre fiction CM3. Hracky se nastvou na lidstvo a provedou na nem genocidu (nebo ne?) ve stylu, se ktereho by si i Hitler poblil desku psaciho stolu. Nakonec se stejne ukaze, ze hracky jsou stejne nepoucitelne a hloupe jako vyhubene lidstvo.

Co rikate na modrou tehotnou kralici s odstrelovackou, nebo ostrileneho klokaniho ninju se dvema meci?

29.04.2020

Odměna z peklaOdměna z peklaJoe R. Lansdale

Akcni westernpulp plny ghulu, stribrnych kulek a popularnich westernovych sycaku. Je to narez od zacatku do konce, ale Cervenakovo „Chrestys Callahan“ je o krapet lepsi. Prvotridni je ta cekarna v predpekli, kde dabel serviruje panaky whisky. Proto becka hodnotim vysoko!

26.04.2020

Psí vojáciPsí vojáciAdrian Tchaikovsky

Ja Rex, hodny pes, muj pan zly pan! Ma to obcas svoje silne stranky, ale vetsinou jen silene politicke korektnosti pro milovniky psu a kocek.

09.04.2020

Jiskry válkyJiskry válkyGareth L. Powell

Military SF ktere se trochu lisi od tech standarnich slatanin o zelenych mozcich ve vesmiru. Jeden velkej suprzelenej je az na konci. Autor se zrejme inspiroval Asherem, ale tohle je vic umirnene s hollyvudskym finisem. Favority jsou zde emzak Nod och vyslouzila valecna lod Vrtosiva fena (Trouble Dog), haha ten preklad mne dostal. Ten druhy dil v serii Fleet of Knives je o trochu lepsi a doufam, ze ho Triton taky vyda.

PS: ta obalka nema nic s dejem v knize spolecneho. Hvezdne valky part 25?:)

07.04.2020

ZuřivecZuřivecHenry Kuttner

Je to takova jednohubka o smrtelnejch a nesmrtelnejch lidech na Venusi. Nevim jestli je to prekladem, ale obcas mi pripadalo jako by v te knize chybel text, mozna to Kuttner tak zvlastne napsal.

Musim vytknout Laseru, ze vedou ligu za nejdrazsi mini-paperbacky (nenavidim ten format) na svete.

17.03.2020

Děti HalloweenuDěti HalloweenuBrian James Freeman

Matka co protezuje svou dceru a otec sveho syna v komornim bytovem pribehu, ktery vyusti v jedna velka jatka. Vyborny horor a nedivim se vubec, ze ho pan Zacek zaradil do sveho repertoaru.
Tohle napsali dobre kluci usati, americti.

17.03.2020

Co to žere a kde to spíCo to žere a kde to spíPetr Heteša

Dobra skifka sjeta na vodce s kolou a erotice a zavisla na umele inteligenci a spinave politice. Skoda, ze hlavni hrdinka je takova nana.

13.01.2020

Svit magnetaruSvit magnetaruAleš Pitzmos

Takova pohodovka. Pribeh se odehrava ve 24.stoleti, takze ty odkazy (zde v ich-forme) na filmy a vedce z 20.stoleti jsou tak nejak „out of place“.

12.01.2020

Zbouchnul jsem Satanovu dceruZbouchnul jsem Satanovu dceruCarlton Mellick III

Carlton Mellick III ma oravdu bujnou fantazii. ZJSD je tak ujete, ze musim hodnotit peti hvezdama. Kez by to nekdo nekdy chtel zfilmovat!

09.07.2019

Poznejte stromy podle listůPoznejte stromy podle listůMeike Bosch

Na můj vkus až moc parkovních druhů. Postrádám zde vrby, jilmy, jeřáby a mnoho dalších.

27.05.2019

Pandořina hvězda – BariéraPandořina hvězda – BariéraPeter F. Hamilton

Dejove linie s Druhou Sanci a Ozziem jsou asi ty nejlepsi. Okej spejska, ale na Ashera a Reynoldse to nema.

28.04.2019

Převážně neškodnáPřevážně neškodnáDouglas Adams

Prevazne nepotrebna, je podle meho gusta ten spravny nazev knihy.

17.04.2019