Americká modlitební příručka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Wardlin Stuart objeví, jak se modlit tak, aby se vám plnila drobná přání a váš byznys prosperoval. Proto se stane celonárodní americkou celebritou. Je však sláva požehnáním, anebo prokletím? A nevstoupil s Wardlinovými modlitbami do světa i poněkud sarkastický bůh, který jej pronásleduje? Žánrové zařazení knihy: někam k dark fantasy/urban fantasy, trochu i k hororu, a zároveň k tradici textů satiricky komentujících americký způsob života, svět celebrit a organizované náboženství. (Kromě toho obsahuje tato eklektická knížka i poezii, maskovanou jako modlitby. Aneb, slovy jedné z postav: „Americkou modlitební příručku lze nahlížet jako instruktážní text, který učí lidi, jak psát špatnou poezii, a tím dosáhnout naplnění jejich soukromých cílů.“)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/43_/431481/americka-modlitebni-prirucka-LHA-431481.jpg 4.98
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Gnóm!
Orig. název

A Handbook of American Prayer, 2006

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Americká modlitební příručka

Přidat komentář
kralika
27. března

„…všeobecný konsenzus ohledně toho, co je realita, je něco jako univerzální konfekční velikost.“

Tento citát podle mého vystihuje téměř vše, co je v této knize obsaženo. A vlastně se vztahuje i na knihu samotnou, kterou prostě do žádné škatulky nevrazíte. Občas je to možná trochu utopené v mysli hlavního hrdiny, ovšem ani v nejmenším mi to nevadilo. Dostal jsem do ruky inspirující knihu, která se navzdory poměrně těžkému tématu ve mně rozplynula snáze, než jsem sám čekal.

„Nejsem si jistý, jestli člověk může změnit to, čím je, ale můžeš změnit to, čím se snažíš být.“

„Víte, se slovama je problém. V poslední době si uvědomuju, že zrovna moc významu nenesou. Jsou skvělý v tom, že mají určitej účinek, a v tom je taky jejich skutečnej smysl, v tom jejich dopadu. Ale jako forma komunikace jsou dost na prd.“

reliox
09. března

Víkendová oddechovka z útrob malého, českého nakladatelského zázraku jménem Gnóm. Pominu-li perfektní ilustrace, dvojí verzi obálky a super kýčovitou nálepku na konci, kterou si můžete nalepit někam na svý fáro, jedná se o velký překvapení. Neotřelej příběh kombinující super poezii z dob starý dobrý betanický školy, trochu rádoby magickýho realismu a společenský satiry vám servíruje jedno životní moudro za druhým a vy se u toho královsky bavíte.
AMERICKÁ MODLITEBNÍ PŘÍRUČKA DO KAŽDÝ RODINY!!!!

zanetkov77
05. března

Tahle knížka ve mně zanechala spoustu super dojmů. Je to žánrově těžko zařaditelný příběh, ale šmrncnutý magickým realismem, a na to já slyším. Zvlášť s tím, jak děj graduje, se tahle složka ozývá víc a víc. Konec je snový a strhující. Skvěle vykreslená atmosféra na hranicích USA a Mexika – ještě teď cítím za nehty pouštní písek. Jemná, ale jasná narážka na nejen americký materialismus, povrchnost. Filozofický přesah. Prostě radost číst.
Bonus: dvojí verze obálky, nahlédněte pod přebal.))

cyb0y
02. března

Skvela kniha, plna zajimavych uvah a postrehu, v mimoradne ctivem prekladu.

Štítky

americká literatura

Autor a jeho další knihy

Lucius Shepard
americká, 1947 - 2014

Kniha Americká modlitební příručka je v

Právě čtených2x
Přečtených9x
Čtenářské výzvě2x
Doporučených1x
Knihotéce10x
Chystám se číst15x
Chci si koupit6x