zanetkov77

Profil

Poslat zprávu

(1996, žena) · Moravskoslezský kraj · statistiky· web

Aktivní: včera v 21:54·poprvé 07.07.2014
Body: 1 838·25 autorů·142 knih
Palce: 383 za komentáře ·126 ostatním
Hodnocení v bazaru: 29/0

Kdo jsem

Jsem studentkou anglistiky a bohemistiky v Ostravě. Zajímám se o překlad, redakční práci a taky kvantitativní a genderovou lingvistiku.
Mou oblíbenou četbou je klasika a poezie, mám ráda netypické narativní styly a jazykové a stylistické zvláštnosti. Baví mě dekadence, surrealismus, československý underground, existencialismus, absurdno a dystopie. Neméně raději se pohroužím do odborných knih všemožných žánrů, nejvíce však humanitních oborů – filosofie, genderových studií a feminismu, sociologie, psychologie, literární vědy a lingvistiky.
V poslední době jsem také (znovu) začala propadat kouzlu dětských knih a komiksů a začala se více zajímat o sci-fi a fantasy literaturu.
Jednoduše tedy čtu vše, co se mi zdá hodnotné a na žánru zase tolik nezáleží.
Aby toho nebylo málo, zajímám se o teorii výtvarného umění a filmu.
Svůj čas ráda trávím v antikvariátech, bazarech s vinylem, v kavárnách a v přírodě.
Mám několik knižních databází, které ráda upravuji, aktualizuji, doplňuji a děsím se neustále rostoucího počtu knih k přečtení.
Mám také instagramový knižní profil (@jachcipoezii), na kterém se snažím trochu vybočit z konvenčního proudu současných knih a poukázat i na knihy starší či méně známé.
Když nečtu, tak se ráda věnuji amatérskému focení, aktivismu, dobrovolnictví a všelijakému vstupování do veřejného prostoru.
Aktuálně pracuji v malém, milém nakladatelství Gnóm! na všem možném, občas sepíšu nějakou recenzi a od jara 2021 mám vlastní rubriku v literárním časopise Lógr.

↓↓↓ Kde všude mě najdete ↓↓↓
https://linktr.ee/zanetkov77