Hlas krve

Lidé si odjakživa vyprávěli hrůzostrašné příběhy, strach a hrůza člověka vždy svůdným způsobem přitahovaly. Tyto emoce se odrážely spolu s plameny ohňů v očích pravěkých lovců se stejným účinkem, s jakým rozšiřují zorničky moderního člověka filmové horory na plátnech kin. Hrůza je naším neodbytným stínem. Z krajiny stínů pocházejí i příběhy v této knize. Je to nebezpečná, nejistá krajina, v níž strach určuje světové strany a plíživý děs naznačuje směr putování. Hlas krve vás zve na cestu… Sestavil Ivan Adamovič....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17106/hlas-krve-qR2-17106.jpg 4.4142
Literatura světová, Horory, Povídky
Vydáno, Najáda

Kniha Hlas krve

Atanone
02.10.2020

Za mě spokojenost. Jak už to s antologiemi bývá, jednou nahoru, podruhé dolů, ale byl to příjemně strávený čas a ochutnávka z prací autorů, které běžně nečtu.

osip667
29.09.2020

Některé povídky slabší,ale většina je naprosto skvělá. Tak už to většinou bývá. Tudíž se přikloním k pěti hvězdám.

jaroiva
26.08.2020

Je tu opravdu dost povídek na to, než aby se mi líbily všechny. Takže za mě spíš lepší průměr. Něco mezi 3 a 4 hvězdičkami. Ale některé se mi líbily fakt hodně. Třeba Kde jsi, rytíři? nebo Noemovy děti, Loterie...

Kalidor
19.06.2020

Je to rozhodně zajímavá sbírka více či méně strašidelných povídek. Asi jsem měl velké očekávání hrůzostrašných povídek. Místo toho jsem se dočkal docela poutavého a pestrého čtení, které mi moc husí kůže nenahnalo. Co se týče pestrého čtení na dané téma - spokojenost. Co se týče vlastní hororové nálady - spíše mírné zklamání.

Däniken
17.06.2020

Osobne si myslim, ze tohle je ta nejlepsi hororova antologie vydana v Cesku.

Corso
03.06.2020

Antologie su ako bonboniery. Nie kazdy cukrik je fajny. Ale to plati vseobecne o kazdej. Kazdopadne som hrdym majitelom tejto knihy a 90te roky povazujem za zlate obdobie publikovania fantastiky u nas. To porevolucne rozmrazenie bolo uzasne. Zbierka poviedok v tejto antologii je naozaj to "najesencialnejsie" co zaner ponuka. Ozajstna hororova citanka ktora obsahuje to dolezite. Mnamka. Inak hororove pribehy mali u nas v case normalizacie celkom stastie. V slovencine vyslo brozovane hnusne Volanie o pomoc, ale tiez plne vybornych poviedok, vysla rada Hitchcockovych strasidelnych antologii, vysla zabudnuta zbierka mysterioznych pribehov Usmev Giocondy. Takze niektore poviedky sme uz mali tu cest citat predtym.

Seabeast
28.02.2020

Pěkná sbírka hororových povídek od autorů z tohoto děsu plného žánru. Za skvělý krok považuji chronologické rozdělení od prvopočátků hrůzy až po současnější autory. Lze tak krásně porovnat mezi sebou jednotlivé styly a slohy obsažených spisovatelů. Ke každému z nich Ivan Adamovič napsal kratičký medailonek, který autora o něco více přiblíží. Jediná nevýhoda antologie je pro mě ta, že jsou povídky kvalitativně nevyrovnané. Polovina je průměrných až slabších a druhá polovina nadprůměrných až vynikajících. Ale i přesto "Hlas krve" stojí za to přečíst a několik zásadních žánrových perliček se určitě vryje do kůry mozkové jakbysmet.

Zemiakol
04.09.2019

Nejlepší antologie hororu, která v ČR kdy vyšla. V knize není ani jedna jediná povídka, která by byla vyloženě slabá, naopak těch výborných je v ní plno. Za mě nejlepší Holubi z pekel, Byl to démon, Noční stíny, Cesta domů a Šesté přání.