Hlas krve

Lidé si odjakživa vyprávěli hrůzostrašné příběhy, strach a hrůza člověka vždy svůdným způsobem přitahovaly. Tyto emoce se odrážely spolu s plameny ohňů v očích pravěkých lovců se stejným účinkem, s jakým rozšiřují zorničky moderního člověka filmové horory na plátnech kin. Hrůza je naším neodbytným stínem. Z krajiny stínů pocházejí i příběhy v této knize. Je to nebezpečná, nejistá krajina, v níž strach určuje světové strany a plíživý děs naznačuje směr putování. Hlas krve vás zve na cestu… Sestavil Ivan Adamovič....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17106/big_hlas-krve-qR2-17106.jpg 4.4158

Kniha Hlas krve

Lenka.Vílka
08.02.2022

Na téhle sbírce musím pochválit víc věcí. Už jenom obálka je super. Potom se mi moc líbí, jak je kniha strukturovaná v rámci obsahu. Hodně se mi líbí, že kniha obsahuje medailonky autorů. (Jak moji věrní čtenáři ví, na tomhle si já ujíždím.) Navíc, byť všechno nemusí být obsahově totální top, výběr každé povídky v antologii dává smysl...

...protože zde si sestavovatel dal vážně velkou práci a přes nějaké technické problémy (a taky emoční), u výběru vážně přemýšlel. Protože ten výběr je fakt dobře sestavený  :)

Nejvíc se mi libily (Loterii nepočítám) povídky Jeho rostlinná manželka, Kde jsi, rytíři? a Tváře v Borových dunách. Další byly taky dobré (což lze vidět na hodnocení), ale tyhle asi nejlepší.

Co mi ale udělalo velkou radost, je fakt, že jsem měla možnost podruhé číst povídku Byl to démon. Té jsem poprvé dala tři hvězdy. Což se tady změnilo na pět. A samozřejmě klasiku (v tomhle vydání) Krysy ve zdech jsem si přečetla znovu hodně ráda  :)

Nerada hodnotím sbírky, raději pouze povídky. Zde by to průměrem vyšlo spíš na čtyři, ale vzhledem k tomu, jak si na knize dal Adamovič záležet, tak musím dát pět. Ale je to jenom číslo.

Ale pokud by někoho strašně moc zajímalo, jakej mám názor na povídky, tak stačí kliknout ;)

Disease
03.01.2022

Plný počet hlavně za ediční počin. Ne všechny povídky se mi líbily, ale jako přehled vývoje horrorového žánru je to super.

anája
20.08.2021

Na knihu jsem se těšila. Četla jsem nejdříve povídky, které tady čtenáři vychvalovali. Zajímavé na tom bylo, že se mi vůbec nelíbily a okouzlily mě úplně jiné. Asi má každý jiný vkus. Bylo to zajímavé čtení. Trápení s detičkami,S úctou váš Jack Rozparovač, Byl to démon,Zapovezene a Žárlivý duch byly nejlepší.

Atanone
02.10.2020

Za mě spokojenost. Jak už to s antologiemi bývá, jednou nahoru, podruhé dolů, ale byl to příjemně strávený čas a ochutnávka z prací autorů, které běžně nečtu.

osip667
29.09.2020

Některé povídky slabší,ale většina je naprosto skvělá. Tak už to většinou bývá. Tudíž se přikloním k pěti hvězdám.

jaroiva
26.08.2020

Je tu opravdu dost povídek na to, než aby se mi líbily všechny. Takže za mě spíš lepší průměr. Něco mezi 3 a 4 hvězdičkami. Ale některé se mi líbily fakt hodně. Třeba Kde jsi, rytíři? nebo Noemovy děti, Loterie...

Kalidor
19.06.2020

Je to rozhodně zajímavá sbírka více či méně strašidelných povídek. Asi jsem měl velké očekávání hrůzostrašných povídek. Místo toho jsem se dočkal docela poutavého a pestrého čtení, které mi moc husí kůže nenahnalo. Co se týče pestrého čtení na dané téma - spokojenost. Co se týče vlastní hororové nálady - spíše mírné zklamání.

Däniken
17.06.2020

Osobne si myslim, ze tohle je ta nejlepsi hororova antologie vydana v Cesku.