Dani25 Dani25 komentáře u knih

Dokonalá podoba Dokonalá podoba Tana French

Spočiatku sa mi to zdalo zdĺhavé, ale potom sa to rozbehlo. Veľmi dobrá krimi a vynikajúco opísané postavy.

10.04.2020 4 z 5

Veľmi ma zaujala táto kniha. Jasným spôsobom vysvetľuje situáciu na svete. Niektoré veci som tušila, niektoré ma prekvapili.

19.09.2019 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Pre mňa áno, výborne písaná kniha. :) A hneď sa idem pustiť do ďalšej: V službách zla. Odporúčam.

04.03.2019 5 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Silná kniha. Smutné je, že v tejto rodine nikto nevyjadril pred ostatnými svoje pocity. Každý sme iný, každý má iné predstavy o živote a preto nikdy nemôžme vnucovať svoje sny nikomu, ani vlastným deťom.

10.11.2018 5 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

No teda, silné :( Nechápem prečo tá zmena matky, a keď už tak čím si to zaslúžil konkrétne jeden syn. Kde boli všetci tí susedia a rodičia detí, ktoré videli ako Davida matka týra. :( Celé zle, úplná ľahostajnosť toľké roky. Matka sa mala liečiť na psychiatrii okamžite keď nastala zmena v jej správaní.

01.08.2018 5 z 5

Neználkovy příhody Neználkovy příhody Nikolaj Nikolajevič Nosov

Moja top kniha detstva. Keď sa ma opýtate na knihy, ktoré boli pre mňa vtedy najzaujímavejšie, tak je to Môj macík, Nevedkove dobrodružstvá a Traja pátrači :)

13.09.2017 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Velmi zaujímavá kniha, dobre sa číta, dej mi pripadal velmi pravdepodobny

15.08.2017 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Výborná krimi, nemohla som sa od nej odtrhnut :)

30.01.2017 5 z 5

Pomocníčka Pomocníčka Freida McFadden

Čítala sa veľmi dobre, krátke kapitoly ťahajú čítať ďalej, za víkend prečítaná. Po prvej časti prišlo prekvapenie, ktoré som nečakala a záver tiež zaujímavý. Ale téma nie je novinkou. Domáce násilie a slúžka, ktorá sa zamiluje do manžela.

29.04.2024 4 z 5

Piranesi Piranesi Susanna Clarke

Nepatrím do skupiny čitateľov, ktorí vyhľadávajú fantasy, ale sem tam chcem zmenu. A táto kniha bola dobrý vyber. Spočiatku sa síce dlho nič nedeje, “len “ sa oboznamujeme s Domom a sochami. Ale vydržte, čítajte až do konca. (A páčili sa mi názvy kapitol.)

12.10.2023 4 z 5

24 dní do Vianoc 24 dní do Vianoc Michala Ries

Veľmi milá a pozitívna kniha. Výborný nápad: úlohy adventného plánu. Ťahalo ma to citat stále ďalšiu kapitolu, lebo som bola zvedavá aka je úloha nasledujúceho dňa.

01.10.2023 5 z 5

Pískový vrch Pískový vrch Joanna Bator

Takéto knihy obľubujem. Životy viacerých generácií, v tomto prípade dej prebieha od povojnového obdobia cca 50 rokov, ale sem tam sa vráti do života starých rodičov hlavnej postavy Jade. Valbřich - pôvodne Wallenberg, patril do roku 1945 Nemecku, potom Polsku a sťahujú sa tu Poliaci z východnej časti. Pískový vrch je sídlisko v tomto meste. Dej je sústredený hlavne na ženské postavy, ktoré očakávajú krajšiu budúcnosť, ich sklamania a každodenný život. Odporúčam. A teším sa na ďalší diel - Chmurdálie.

12.05.2023 5 z 5

Letné svetlo a potom príde noc Letné svetlo a potom príde noc Jón Kalman Stefánsson

Tak toto bola nádhera. Dej krásne plynie aj keď časovo príbehy na seba nenaväzujú a čitateľ žije život obyvateľov malej dedinky na Islande. Práve som ju dočítala a sedím a premýšľam. Toto bola zatiaľ moja naj kniha tohto roku.

10.03.2023 5 z 5

Nikdekoľvek Nikdekoľvek Neil Gaiman

Pred dvoma mesiacmi som bola prvý krát v Londýne, tak som sa veľmi potešila keď som natrafila na túto knihu. Zaujal ma Horný aj Dolný Londýn. Ale čo sa týka deja, tam asi nie som cieľová skupina...

27.01.2023 3 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Opäť sa mi potvrdilo, že tá istá kniha čítaná v inom životnom období pôsobí inak. Keď som ju čítala ako 16ročná, bola som z nej unesená. Dnes to už tak nebolo… ;)

14.01.2023 3 z 5

Starec a more príbehov Starec a more príbehov Carsten Henn

Krásna knižka o knihách a ľuďoch, ktorí milujú knihy. Veľmi pekný príbeh o priateľstve starého muža a malého dievčatka.

17.04.2022 4 z 5

Príbehy Považského Sokolca Príbehy Považského Sokolca Lukáš Luk

Vtipné postavy a epizódy ich života vo vymyslenej slovenskej dedine po nežnej revolúcii. V tak malej knihe stihol autor prezliekanie kabátov, začiatky podnikania, motivačnú knihu, očistné metódy. :D Popri tom výlet do stredoveku, na Blízky východ a do Rumunska. Kniha ma pobavila a prečítam aj ďalšie dve.

03.04.2022 4 z 5

Svätyne Svätyne Dominika Madro

Smutné, drsné, depresívne, zvláštne a napriek tomu krásne. Počúvala som čítanie na pokračovanie - Rádio Devín.

30.03.2022 4 z 5

Spojenia Spojenia Delphine de Vigan

Nie je to len o Theovi a alkoholizme, v tejto knihe zvládla autorka odhaliť veľmi veľa, Je to pribeh rozprávaný štyrmi postavami. Každá si niečo odžila. Kniha plná desivých situácii a napriek tomu som ju prečítala rýchlo. De Vigan je úžasná, toto bola moja tretia autorkina kniha a určite prečítam ďalšie.

16.03.2022 5 z 5

Ženy aj muži, zvieratá Ženy aj muži, zvieratá Richard Pupala

Knihu som precitala za jeden večer, lebo ma to stále ťahalo, prečítať ďalšiu poviedku.

29.07.2021 4 z 5