dancadragneel dancadragneel komentáře u knih

O mašince Tomášovi 2 O mašince Tomášovi 2 Wilbert Awdry

Dcera mašinku Tomáše miluje. Knihy máme ještě po jejím tatínkovi a musím říct, že velmj bavila. Jen je škoda, že první kniha byla příběhů hodně plná, v téhle jsou jenom tři. Je to škoda.

14.01.2023 5 z 5

Tlapková patrola - Od pohádky k pohádce 2 Tlapková patrola - Od pohádky k pohádce 2 kolektiv autorů

Dcera tlapkovou patrolu miluje a tak nebylo divu, že jsme knihu zakoupili. Během dvou večerů jsme měli přečteno. Dcera byla nadšená a myslím, že ještě párkrát ji číst budeme.

04.01.2023 5 z 5

Pohádky Pohádky J. R. R. Tolkien

Hrozně se mk zalíbil příběh kováře, ale zbytek bohužel už nebyl asi pro mně. Do čtení prvních dvou jsem se musela trochu nutit. Třetí příběh je ale krásný, kouzelný a nedělal mi sebemenší problém ho číst. Asi se k příběhům vracet nebudu, ale to neznamená, že by pan Tolkien nebyl můj největší oblibenec.

02.01.2023 3 z 5

Tlapková patrola - Od pohádky k pohádce Tlapková patrola - Od pohádky k pohádce kolektiv autorů

Dceřina oblíbená pohádka. Tudíž bylo jasné, že kniha zaujme. Příběhy jsou krátké, ale pěkné a na čtení před spaním pro 2,5letou milovnici tlapek tak akorát.

17.10.2022 5 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 1 Zaslíbená Země Nezemě 1 Kaiu Širai

Rozhodně lepší než jsem celkově očekávala. Mile mě to překvapilo. Rozhodně se neddivím, že to má takovou oblíbenost, protože po pár stránkách jsem si příběh sama oblíbila. Příběh sirotků je pěkně propracovaný, nemluvě o kresbě. Těším se na další díly.

11.09.2019 5 z 5

Benedict Cumberbatch Benedict Cumberbatch Nigel Goodall

Velmi příjemné čtení. Zajímavý životopis a zajímavý herec... jenom ke konci jsem začala být trochu unavená z těch mnoha informací.

17.07.2019 3 z 5

Věc Makropulos Věc Makropulos Karel Čapek

Kniha je svým tématem velmi zajímavá. Už jenom proslov samotného Čapka ke knize je skvělý. Pak sice příběh trochu pokulhává, ale i tak má kniha něco do sebe.

20.06.2019 3 z 5

Zápisník smrti 1 Zápisník smrti 1 Tsugumi Ohba

Za mě jedna z těch lepších mang. Rozhodně vřele doporučuji... Sice zvyknout si na překlad shinigami jalo smrtonos bylo dlouhé, ale nakonec se to dalo.
Doufám, že se mi brzy do ruky dostane pokračování

15.06.2019 5 z 5

Loupežník Loupežník Karel Čapek

Nebylo to nijak špatné, ale zrovna jedna z těch slabších knih od Karla Čapka. Rozhodně, ale zajímavý příběh.

22.04.2019 3 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Není to zrovna šálek mého čaje, ale musím říct, že mě to docela zaujalo. Je to úplně první příběh/povídk co jsem měla možnost od autora přečíst a nejsem zklamaná... Tak uvidíme jak to bude s dalšími...

13.04.2019 3 z 5

Odd a mraziví obři Odd a mraziví obři Neil Gaiman

Opět zajímavým způsobem podaný příběh o severském božstvu. Kniha je celkem zajímavá, ale některé pasáže jsou občas nudné. I přesto pro děti krásná kniha plná krásných ilustrací.

27.01.2019 4 z 5

Gerda: Příběh velryby Gerda: Příběh velryby Adrián Macho

Za mě velmi krásný a povedený příběh pro děti. Je jednoduchý na pochopení a doprovází ho pěkné ilustrace. Nemluvě o tom, že se děti dozví mnoho informací o hvězdách a životě velryb.

27.10.2018 5 z 5

Tajná kniha Tajná kniha Grégory Samak

Hrozně krásně se to četlo. Příběh od začátku sliboval cestování časem a ukazoval příběh z mnoha pohledů. Konec byl trochu uspěchaný a ráda bych věděla jak to s Tomikem a Marikou dopadlo, ale i přesto mě kniha hodně zasáhla a vřele ji doporučuji.

26.10.2018 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Ze začátku mě kniha moc nenadchnula. Asi do takové páté až šesté kapitoly mi děj nějak neutíkal, ale pak to nabralo na obrátkách. Všechno začalo být akční a zajímavé a mě rozhodně i několikrát pobavila. Od autora to byla moje první kniha a díky ní se ráda podívám i na Marťana. Za mě skvělá kniha jenom ten začátek....

14.09.2018 4 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Na Percyho Jacksona už jsem se připravovala asi čtyři roky a díky své kamarádce jsem ho dostala do ruky. Hodne jsem se bála, že už to nebude ono, ale mile mě překvapil. Prostě příběh poloboha má i v mém věku něco do sebe.

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Krásná dětská kniha, která prostě dětem dokáže trochu nastínit jak vypadala doba kdysi dávno a že ne vždy všechno vypadá tak jak by mělo. I když ten konec mi přišel dojemnější u filmového provedení rozhodně mě kniha zaujala.

28.06.2018 5 z 5

Tokijský ghúl 1 Tokijský ghúl 1 Sui Išida (p)

Anime mě zklamalo, manga mě překvapila a donutila tomuto příběhy propadnout. Kanekiho příběh v namalované verzi na papíru se mi prostě líbí víc než to anime s velmi vlezlou písničkou. Takže děkuji, konečně jsem pochopila proč se ten příběh tak chytil... Manga je totiž skvělá

28.06.2018 5 z 5

Ocelový alchymista 1 Ocelový alchymista 1 Hiromu Arakawa (p)

Fullmetal Alchemist jsem si koupila protože anime jsem viděla nejen první verzi, ale též i tu druhou a nemohla jsem se příběhu nabažit. Možná proto mě ani manga nezklamala. Je prostě stejně úchvatná jako anime. Příběh je překrásný a napínavý a hlavně zábavný. Děkuji za český překlad

28.06.2018 5 z 5

Podivuhodný případ dr. Jekylla a pana Hyda / The Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde Podivuhodný případ dr. Jekylla a pana Hyda / The Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde Robert Louis Stevenson

Velmi dobrá klasika, která velmi překvapila. Rozhodně doporučuji k přečtení

04.06.2018 5 z 5

Ach jo aneb Některé postřehy z obou stran ledničky Ach jo aneb Některé postřehy z obou stran ledničky Robert Fulghum

No tohohle autora jsem si od první knihy, kterou jsem na doporučení mé mamky četla, zamilovala. I tato kniha mě rozhodně nezklamala a každá jeho povídka ve mně zanechala něco nového s čím jsem zajímavě koukala na náš svět. Rozhodně doporučuji.

30.05.2018 5 z 5