Damonka18 Damonka18 komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Příběh Harryho Pottra zná asi každý. Jen škoda, že jsem viděla film dřív než jsem přečetla knihu. Dost to s filmem srovnávám. Bohužel jsem jako malá nesnášela čtení, takže se ke knížce dostávám až teď. Určitě je v knize více informací, už v prvním díle se dozvím, že Hagrid byl vyloučen z Bradavic (což jsem nevěděla) a spoustu dalších informací. Určitě budu ve čtení Harryho Pottra pokračovat.

06.11.2021 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Úžasná knížka. Nemohla jsem odtrhnout oči ani ruce. Přímo jsem si zamilovala Maxona, ale Aspena jsem nijak zvlášť ráda neměla. A Americu jako hlavní hrdinku jsem si též zamilovala. Hlavně pro její humor a drzost. Megagigantický palec nahoru.

02.09.2016 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Opravdu skvělá a hlavně hrozně sladká knížka. Někteří by ji asi nečetli kvůli hlubšímu vztahu mezi chlapci, ale já jsem ji s otevřenou náručí uvítala. Jak muffin a čaj ti změní celý život :)

11.09.2018 5 z 5

Inferno Inferno Lisa Jane Smith

Na tenhle díl jsem slintala měsíc! Celkem mě Julian naštval jak byl až moc hodný. Když byl zlý...mělo to šmrnc. A ta konečná hra? Čekala jsem něco zlověstnýho ( jako hlavy na kůlech a podobně), ale tohle? Jěště lepší. Tunel lásky a zoufalství. Ale konec mě neuveřitelně zklamal.

11.06.2016 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Kniha je o 10000x lepší než film. Ve filmu mě přišlo že je Edward nudný,ale v knížce mi připadal vtipný,víc se smál a dělal si z Belly pořad srandu. Nejlepší hláška jak vyzvídal další teorie co by mohl být zač a on řekne: ".....zase si vykradla komiksy?" u toho jsem se smíchy rozbrečela. I Bella mi přišla víc živější než ve filmu. Teď jdu na další díl. Doufám že bude stejně dobrý jako první.

20.07.2014 5 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Naprostá bomba. Dlouho jsem se zdráhala knihu otevřít, protože se mně námět moc nezamlouval, ale jako vždy si mě získala. Stejně tak i Roth.
Pokud máte rádi knihu Z krve a popela tak si knihu rozhodně přečtěte, nebudete zklamaní.
Děj byl zajímavý, ani chvilku nudný. Vtipné přestřelky mezi hlavními hrdinami. Perfektně napsané. Snad se brzo dočkáme dalšího dílu.

15.07.2022 5 z 5

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

Tak tohle bylo něco. Během čtení téhle knihy jsem fakt přemýšlela jestli neblázním já. :D Musím pochválit jak vás autorka mate. Vážně povedené. Musím se přiznat, že jsem se občas bála (i když já se bojím všeho :D) A to jsem si myslela, že kniha bude spíše romantika. Konec jsem trošku předpokládala. Bylo mi jasné, kdo za tím vším stál. Ale pár věcí mě i překvapilo. Ani mi nevadilo, že byly kratší. Tuhle knihu doporučuji přečíst.

20.03.2021 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

(SPOILER) Kde začít?
Všichni tuto sérii všude doporučovali a já se pohltila většinou. Udělala jsem dobře!
První díl: Tamlin a Feyre byly jak Kráska a Zvíře. Tamlin zakletý od "zlé královny" a Feyre, která má všechny zachránit. Feyre jsem si zamilovala už v prvního dílu. Už od prvního úkolu jsem věděla, že v sobě bude mít to co u hrdinky čekám.
Druhý díl: Nejlepší díl téhle série! Miluji tenhle díl! Všechno na něm! Absolutní překvapení bylo že Feyre je Rhysandova družka. To jsem vážně nečekala. Tamlin u mě skončil hned jak zavřel Feyr v domě.
Třetí a poslední díl: Je sice slabší než druhý, ale chápu že druhý díl byl více zaměřený na příběh Feyr a Rhysanda. Ale ani tak nezklamal. To, že se do války zapojili všechny dvory, lidé a dokonce i pradávní "bohové" (Řeřbář kostí, Tkadlena nebo Bryaxis)...to se nádherně četlo. Čekala jsem, že někdo z hlavních hrdinů umře, ale nestalo se tak. Nevím jestli mám být zklamaná, že se nevyskytl malý zvrat nebo být ráda, že jsem neuronila tolik slz.
Sečteno a podtrženo. Tahle série si získá každého čtenáře, který se odváží otevřít první stránku. Jsem na 100% přesvědčená že se k této sérii jednou vrátím, abych mohla znova navštívit Dvůr snů.

30.08.2020 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Je skvělá kniha, jen mě trošku vadilo jak byli až moc sprostí a skoro na každé kapitole spolu šukali. Jen jedna hláška se mi líbila jak řek: "Říkal jsem si: 'Vysoce opíchatelná stážistka na dvanácté hodině. Ústup, vojáku. Opakuji, ústup." Smála jsem se až jsem brečela. Jdu na další.

28.08.2014 5 z 5

Osud hněvu a plamene Osud hněvu a plamene K. A. Tucker

Velmi mě tahle kniha okouzlila a netrpělivě čekám na pokračování. Boží děj a vášnivá láska. Hlavní hrdinku jsem si neskutečně oblíbila a jsem zvědavá co v dalším díle předvede.

09.03.2024 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Oh můj bože. Na tuhle knihu jsem se tak neuvěřitelně těšila. Vůbec jsem nečekala takový děj. Ani tolik erotiky :D Hlavní hrdinka mi přirostla k srdci, nevinost sama. A Hawke..myslím, že mám novou oblíbenou fiktivní postavu. A hlavně ten zvrat (jako chvilku mě to napadlo, ale nevěřila jsem), že Hawke bude ten bad guy :3 Nečekala jsem teda, že budou tady upíři, ale rozhodně mi to nepřišlo stejné jako knihy od Sarah Maasové. Vždyť tam nebyly žádné víly (co jak víme je od autorky zvykem :D) Musím jedině doporučit a hlavně se nemůžu dočkat pokračování, protože tahle kniha potřebuje pokračování!!

16.01.2022 5 z 5

Město duchů Město duchů Victoria Schwab

Děj byl skvělý, skvěle se to četlo. Šlo vidět, že je to pro mladší čtenáře, ale i tak se mi to líbilo. Kniha mě hrozně připomněla knihu Krajina plná stínů. Přála bych si aby mezi Cass a Jacobem bylo něco víc než jen přátelství. Hned jdu do knihkupectví pro druhý díl.

26.06.2021 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

(SPOILER) Kvůli jednomu ztracenému dopisu se vyskytne tolik potíží!
Musím se přiznat, že i přes to že jsem hrozný strašpytel, mě to bavilo číst i v noci (i když už asi nikdy nezhasnu XD). Adrienne mi byla velmi příjemná jako hlavní hrdinka. Tím jak se snažila vidět Edith jako milující osobu i přes pomluvy a to že milovala kočky? Plusové body!
Kniha se skvěle četla. Občas jsem se zasmála, ale spíše jsem měla husí kůži. Jen to bylo částečně předvídatelné. Bylo mi jasné, že Edith má dvojče.
Určitě se ještě v budoucnosti vrátím k sérii Strašidelné domy a přečtu si i ostatní díly.

03.02.2021 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Tak tenhle díl byl....BRUTÁLNÍ! Už jen od toho střevíčku jsem věděla, že se všechno změní. Rhysand a Feyr. To je pár století. Ty jejich kousavé hrátky.
Řeknete si, že 600 stran je dost. Ale ani v jedné kapitole jste se nenudili. Tolik emocí jsem u knihy jestě neprožila. Ten děj vás vtáhne do toho kouzelného světa a prožíváte s hlavní hrdinkou všechny emoce. (Tolik slz jsem snad jestě u knihy neprolila) Doporučuji tuhle sérii.
Jen mě trošku naštvalo zpracování obálky. Název knihy se ošoupal hned první den, co jsem knihu četla.

13.08.2020 5 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Jednu hvězdičku dávám méně, protože celkem odfláknutý konec. Smrt toho mizery mohla být více velkolepá. Jinak čtivá a také vtipná knížka. Někde jsem brečela smíchy. Taky nebylo vysvětleno z prvního dílu proč ji to zvíře nechalo v tom lese, když byla tak snadná kořist. Tipovala jsem, že by mohla nějak ovládat zvířata. Ale to bylo asi jen mé přání XD Poslední kapitola mě neskutečně potěšila. Ty dva jsem shipovala hned od začátku (a neřeknu koho ;) Ale bylo mi jasné s kým skončí Lia. A ta píseň Jezelie? Miluju ji! Děkuji, paviamma.

18.11.2019 4 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Možný SPOILER !!!
Pane bože! To je poprvé, co mě autorka tak zmátla. Nechci psát spoilery, ale já celou dobu myslela, že Kaden je princ a Rafe byl zabiják. Více než půlku knihy jsem si to tak myslela a pak Kaden přepadne Liu a.....WTF?!? Jsem listovala zpět a snažila jsem se najít nějaký vodítka. Já byla úplně zmatená, že jsem to nepoznala. XD Jinak kniha je velmi čtivá, příběh je zajímavý a jsem zvědavá co z toho vyplyne.

18.10.2019 5 z 5

Střípky duší Střípky duší Mary Lindsey

Skvělá kniha. Slabší konec, ale příběh velmi poutavý. Mohlo by být pokračování.

18.08.2016 5 z 5

Neviditelné zlo Neviditelné zlo Lisa Jane Smith

Už mě to nebaví. Přečetla jsem si asi 4 stránky a už jsem u toho usínala. Nechápu proč pořád dokola přidávají nové zloduchy nebo je ožijou. Pro mě je to odpad. Podle mého názoru to mělo skončit u Fantoma. Byl by to krásnej konec. Někdy v daleké budoucnosti si to možná přečtu. Možná!!!

21.01.2015

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Tahle kniha byla.. divoká, vzrušující a dokonalá. Začátek knihy byl pro mě dost zmatený, ale jak se naše hrdinka dostala do vězení? Tak jsem nemohla přestat číst. Příjde mi ale, že spoustu mých otázek zůstala nezodpovězena. Co je mezi Brexley a Warwickem? Má nějaké schopnosti? Co ten KONEC?
Autorka vůbec nemarnila slovy a pěkně nás napnula s tím koncem. Nakladatelství si musí pospíšit a vydat další díl!

20.01.2023 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Historický román jsem četla poprvé a musím uznat, že po těch fantasy knihách to přišlo vhod. Podle popisu jsem tuto knihu ani nechtěla číst. Nepřišla mi zajímavá, ale víc jsem se asi splést nemohla. Děj byl zajímavý, napínavý, rychle se do knihy začtete. Občas jsem pištěla jak zamilovama malá holka. Postavy jsou taky skvělé! Naše hlavní hrdinka mi připomíná mě. Tvrdohlavá, nežene se do manželství, sečtělá. I náš pan knihovník byl dokonalý. Jen bych asi uvítala propracovanější konec, ale to co mně chybělo bude asi v další knize.

11.08.2021 5 z 5