Dalgiona Dalgiona komentáře u knih

Magický náramek Magický náramek Natalja Ščerba

Četla jsem jen díky čtenářské výzvě a velmi mě překvapila. Začetla jsem se téměř okamžitě. Děj rychle plyne, žádné zdlouhavé pasáže a člověk čte a čte, jen aby věděl, co bude dál a jak se to bude vyvíjet. Kupuji další díl.

13.01.2023 5 z 5

Vždycky upřímná Jiřina Bohdalová Vždycky upřímná Jiřina Bohdalová Petr Macek

Zajímavá kniha o známé osobnosti.

25.11.2022

Bretaňské speciality Bretaňské speciality Jean-Luc Bannalec (p)

Opět další dobrý příběh plný bretaňských krás, jejichž popis miluji a detektivů, z nich Dupin opět perlil a nejen pitím kafe.

09.10.2022 5 z 5

Tohle stojí za to si přečíst. Mnohdy člověka až mrazí, je to sice od roku 2023 fikce, ale co když..... Nemusí to být až tak daleko od pravdy, vezmeme-li v potaz, co se dnes v Evropě děje.

22.07.2022 5 z 5

Bretaňské tajemství Bretaňské tajemství Jean-Luc Bannalec (p)

Tentokrát se příběhem prolínají báje o Artušovi, což udělalo celý příběh zajímavým. Líbilo, jako zatím všechny knihy co jsou od tohoto autora četla.

05.07.2022 5 z 5

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

Tak nakonec na třetí pokus jsem se do knihy začetla a konečně mi i vtáhla do děje. Bylo zajímavé, jak procházeli hlavní hrdinové minulostí, zejména mě zaujala pasáž, odehrávající se v Praze. Přesto si ale stále myslím, že minimálně třetina knihy tam být nemusela. Děj by měl větší spád, ale já nejsem spisovatel.

23.05.2022 4 z 5

Chamtivost Chamtivost J. R. Ward (p)

Pomalejší začátek, ale jak se to pak rozjelo. Velmi dobře napsané. To, že zde vystupují andělé v našem světe mi ani nepřišlo a s napětím jsem četla a četla abych zjistila, jak nakonec boj nejen s démonkou, ale i životy ostatních aktérů, skončí. Už teď se těším na další pokračováni. Jo, super kniha ke které se určitě zase někdy vrátím.

05.05.2022 5 z 5

Na útěku Na útěku Barbara Cartland

Lehká četba pro příjemné odpoledne, třeba u vody, na chalupě, když venku prší, nebo prostě jen tak se odreagovat v dnešní uspěchané době. Doporučuji výhradě ženám, pro muže to není to pravé ořechové, i když.... kdo ví.

11.04.2022 4 z 5

Mrazivý chlad Mrazivý chlad Sandra Brown

Opět další z úžasných autorčiných knih. Čtenář je od začátku udržován v napětí a neví. Prostě neví kdo je vrah. Tuší, dohaduje se, věří, nevěří, je na tom přesně tak, jako hlavní hrdinka románu. Neví a vše pochopí až zcela na konci. Prostě kniha, která opět vtáhne čtenáře do děje a nepustí, dokud knihu nedočte celou. Přeji každému, kdo knihu otevře a začte číst, hodně času, aby nemusel knihu často odkládat.

09.04.2022 5 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Po letech jsem se znovu vrátila k této knize díky čtenářské výzvě a opět jsem nelitovala. Stejně jako po prve mě kniha okamžitě vtáhla do děje a já znova prožívala to vzrušení, kterým je kniha plná. Znovu jsem četla každou volnou chvilku a jen litovala, že ji nemohu přečíst najednou. Skvělý příběh, skvěle vykreslené postavy, se kterými je nemožné se neztotožnit prožívat s nimi to, co zažívají na Duně. Jen více takových super knih.

01.04.2022 5 z 5

Opravdová láska Opravdová láska Robert Fulghum

Zajímavá kniha svým obsahem, kde všude a jak se může objevit či projevit láska. Příjemné a milé čtení.

18.03.2022 5 z 5

Poklad vévody Jindřicha Poklad vévody Jindřicha Ivan Milan Jedlička

Velmi zajímavá a dobře se čtoucí knížka. Když si vezmu, jak málo a ještě k tomu neurčitých informací měli k dispozici, fakt smekám, že ten relikviář sv. Maura našli.

18.02.2022

Faraonův poklad Faraonův poklad Scott Mariani

Jako vždy ani v této knize mě spisovatel nezklamal. Honba za pokladem, láska, touha po bohatství, teroristé, překupníci, zrady. To vše v poutavém a velmi čtivém příběhu nabízí kniha Faraonův poklad.

16.02.2022 4 z 5

Rychlonohý Džar Rychlonohý Džar Semjon Karatov

Stejně tak jako když jsem byla dítě i teď se mi ta kniha líbila.

20.01.2022

Knihu jsem četla už před lety a je fakt, že je úžasná, jako i ostatní autorova díla. Jen nechápu, jak si ji někdo ve čtenářské výzvě může dát pod knihu od afrického autora. Nebo je to jedno odkud autor je, hlavně že se kniha odehrává v Africe? Ale to by se téma asi jmenovalo jinak, nebo ne?

14.01.2022 5 z 5

Finále Finále Becca Fitzpatrick

celá série byla fajn, skvělé čtení pro oddychový čas.

13.01.2022

Zloději kostí Zloději kostí Sarah Thomas

Tak tohle jsem nedočetla a myslím, že kdo knihu dočetl, před tím smekám. Spousty popisování přírody a zvěře v Kostarice, no to jsem si mohla koupit přírodopisnou knihu, spousty omáčky kolem jednoduchých akci, které by normálně byly na jednu až tři, čtyři stránky maximálně, tady ovšem desítky a desítky. Dost velká spíše slátanina všeho možného, přínos nulový. Čekala jsem mnohem více a hlavně, knihu s dějem, ne to, co tu autorka předváděla. Škoda, ale ten co psal knižní záložku byl lepší, než sama autorka.

19.11.2021

Má noc je tvůj den Má noc je tvůj den Melanie Rose

Kniha se mi moc líbila, přečteno doslova jedním dechem.

10.11.2021

Darker Darker E. L. James (p)

Musím konstatovat, že Grey a Darker se mi líbily o mnoho víc než Padesát odstínů.

17.10.2021

Milenec snů Milenec snů Sherrilyn Kenyon

Opět další bezva knížka na prázdniny. Čtenářky, co jste ještě nečetly a máte rádi romantiku a dobrodružství s trošičkou fantazy, neváhejte.

24.06.2021 5 z 5