Dajda Dajda komentáře u knih

Komiksová Kytice Komiksová Kytice Karel Jaromír Erben

Je prostě neskutečné, jak jsou Erbenovy verše nadčasové..a s komiksovým ztvárněním o to silnější

28.12.2017 5 z 5

Vina Prométheovský úděl Vina Prométheovský úděl Lawrence H. Staples

I když se kniha tváří jako odborná, je velmi čtivá i pro běžného čtenáře..tolikrát jsem se tam našla! :-)

10.10.2017 5 z 5

Vítejte v Lovecraftu Vítejte v Lovecraftu Joe Hill (p)

Prostě mistrovské dílo - snoubení mistrovského vypravěče se snovou grafikou..tleskám a doporučuji!

10.10.2017 5 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Příjemně nepokojné čtení..jakoby celý děj směřoval ke konci..doslova - konec knihy a jeho stručné popsání dalších osudů protagonistů pro mě byl nejsilnější

14.09.2017 5 z 5

Hodiny Hodiny Agatha Christie

Děkuji Agátě, že jsem se opět nezklamala a netušila vraha do konce knihy :-)

14.08.2017 5 z 5

Cyankáli v šampaňském Cyankáli v šampaňském Agatha Christie

Agatha opět nezklamala..vynikající příběh a rychlý spád událostí, viděno očima různých potenciálních vrahů..bylo mi líto, že jsem ji dočetla tak rychle :-)

17.07.2017 5 z 5

Spoušť Spoušť Sára Vybíralová

Doporučuji všem, co se bojí dlouhých próz a přesně vysvětlených konců - povídky Sáry Vybíralové vás rozechvějí a dovolí vám popustit uzdu fantazie..jak by to asi mohlo pokračovat?

04.07.2017 5 z 5

Dítě v mlze Dítě v mlze Martin Goffa

Příjemné osvěžení v českých vodách - opravdu je znát, že autor u policie skutečně pracoval.

04.07.2017 5 z 5

Medvědí tanec Medvědí tanec Irena Dousková

Číst tuhle knihu byla prostě slast..představa posledních měsíců života Jaroslava Haška v Lipnici se spisovatelce opravdu zdařila. Vyhrála si s jazykem, dobovou atmosférou a moralizováním - kdo je víc - smutný a odsuzující pan farář, nebo bohémský a upřímný pisálek?

25.06.2017 5 z 5

Všechna sláva... Všechna sláva... Jeff Kinney (p)

Autor opět nezklamal! :-) Jak může jedna malá lež uplést obrovskou pavučinu problémů? :-)

14.06.2017 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Prostě nádhera! Jak si s námi Nesbo hraje, jak nás učí, jak nás nutí přemýšlet..po takovéhle knize budu zase těžko hledat rovnocenného soupeře :-)

05.06.2017 5 z 5

Kiki z Montparnassu Kiki z Montparnassu Catel Muller

Je to komiks, je o umělcích, je o nevšedním životě - je to skvělé! :-)

10.04.2017 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Jak už bylo řečeno (napsáno), Keplerovi to umí i líp. Nedočetla jsem, vrah je brzy odhadnutelný - ale 4 hvězdičky jsou za čtivost :-)

30.03.2017 4 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Úžasný příběh, který nedá vydechnout - líbí se mi netradiční prostředí dotací rozvojových zemí a nezáviděníhodný osud novodobého otroka v západní civilizaci.

30.03.2017 5 z 5

Pražská buzna Pražská buzna Jiří Markvart

Rozporuplná kniha - ať si už si člověk myslí co chce, je tohle dílo rozpoznatelné od ostatních :-) A to se cení..

30.03.2017 4 z 5

Wittgensteinova kniha faktů Wittgensteinova kniha faktů Ladislav Čumba

Opravdu velmi netradiční kniha, co stránka - to zajímavost. Nedočetla jsem z vlastní lenosti, na knihu je zapotřebí více prostoru, než mých pár minut před spaním :-)

29.03.2017 4 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Neskutečná kniha..když o ní někomu vyprávím, tak si připadám jako v první třídě - jenom žvatlám :-) To se prostě musí přečíst :-)

20.03.2017 5 z 5

Otázka neznámého manžela Otázka neznámého manžela E. J. Copperman (p)

Úžasná a neotřelá detektivka! Samuela si zamilujete.. :-)

08.02.2017 5 z 5

Macanudo 11 Macanudo 11 Liniers (p)

Liniers opět nezklamal, odpinknul mě do úžasných světů..

15.11.2016 5 z 5

Tobiáš Lolness Tobiáš Lolness Timothée de Fombelle

Prostě úžasné..v knize jsem našla tolik odpovědí (i na otázky, o který jsem ani nevěděla, že je mám).. Univerzální kniha pro všechny..

05.04.2016 5 z 5