daja51 daja51 komentáře u knih

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Za mě velká spokojenost - super čtení, napínavé až do samého konce - určitě si paní Klevisovou zařadím do oblíbených autorů, a to mám za sebou teprve její dvě knihy.

14.10.2021 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Moje první setkání s touto spisovatelkou a hned velká spokojenost. Doporučuji, nebudete zklamáni - níže uváděné komentáře vystihují i moje pocity.

04.10.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nádherný příběh - každý den jsem se těšila, že si budu číst jen hoďinku nebo dvě - knihu jsem si záměrně "šetřila" - nechtěla jsem ji dát na dva zátahy - pěkně jsem si ji vychutnávala. Se všemi, kteří k této knize napsali nějaký komentář musím souhlasit - já se rozepisovat nebudu - jen ji doporučuji, sedněte si k ní a unášejte se příběhem.

21.11.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

V pořadí již čtvrtá kniha od této autorky a opět skvělé počteníčko - dala bych i více jak 5*****
Od čtení jsem se nemohla odtrhnout - chvílemi mně bylo emocionálně velmi těžko, chvílemi jsem doufala, že vše se změní k lepšímu - kniha byla napsaná skvělým způsobem - doporučuji zejména všem maminkám.

12.01.2021 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Laskavý a noblesní humor, který prostě patří k Marku Ebenovi - velká spokojenost, doporučuji.

16.06.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Nádherná kniha, na kterou nezapomenete ještě dlouho po jejím přečtení . Je zbytečné se rozepisovat -moje pocity a dojmy jsou obsaženy v níže uvedených recenzích - lépe bych se nevyjádřila. Autorce děkuji za skvělý čtenářský zážitek - vřele doporučuji a už se těším na třetí díl.

11.02.2021 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Tak tuhle knihu jsem četla už v roce 1984 - vyšla mě na pouhých 24 kč. Internet nebyl, tak si ji teprve nyní můžu zařadit do databáze knih. Je to jeden z nejsilnějších příběhů, které jsem kdy četla - prostě nádherná kniha - lépe bych se nevyjádřila, než je v níže uvedených komentářích - doporučuji.

22.09.2022 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Tak tímto příběhem se autor opět vrací do dobré formy /předcházející kniha Noc byla pro mě tak trošku zklamáním/- celý příběh je pěkně propracovný, plný napětí až do samého konce- doporučuji.

20.08.2022 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Autorka opět nezklamala, právem ji mám zařazenou mezi svými oblíbenými autory.

11.04.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Velmi poutavě napsaná kniha o tvrdém životě horníků a jejich rodin - moc pěkné čtení, vřele doporučuji.

24.05.2020 5 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Výborné, skvělé, prvotřídní a jedinečné! - tohle je převzatá citace od jednoho z čtenářů - těm, kteří se budou teprve s tímto autorem seznamovat, tak doporučuji aby začali 1. dílem z této série - pěkně vše na sebe navazuje - všechny díly s Maartenem S. Sneijderem a Sabinou jsou suprové - fakt budete spokojení.

27.09.2023 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Svižné, čtivé - napětí až do samotného konce - doporučuji.

20.09.2022 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Autorka opět nezklamala - poklidné čtení, pěkné vykreslení jednotlivých postav - kdo si oblíbí detektivní příběhy od této autorky, tak dlouho neváhá a pustí se brzy do další její knihy - mohu jen doporučit.

17.02.2022 5 z 5

Eleanor a Grey Eleanor a Grey Brittainy C. Cherry

Silný emotivní příběh o lidských osudech - kniha plná lásky, smutku, ale i radosti. Při jejím čtení padlo hodně kapesníčků - doporučuji všem romantickým duším a taky těm, co znají pocit zlomeného srdce.
P.S.-nedejte se zmást přebalem knihy /viz kniha Skříň plná Diora/, doporučuji.

25.09.2021 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Další z příběhů, který budu ještě chvilku rozdýchávat - skvěle napsané, vřele dporučuji.

16.10.2020 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Skvěle napsaný syrový a krutý příběh ml.židovky - za mě velká spokojenost, velmi čtivá kniha, na kterou hned tak nezapomenete- doporučuji.

02.10.2020 5 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Další příběh ze série s Martenem S. Sneijderem a Sabinou - opět pecka, velmi čtivé, napětí po celou dobu čtení - doporučuji. Už teď vím, že knihy od tohoto autora mě nezklamou., vrhám se do dalšího příběhu z této série.

16.09.2023 5 z 5

Tak jak mě roky baví autorovi krátké fejetony, které vychází v každém čtvrtečním Magazínu MFdnes, tak i jeho knihy, které jsou psány formou rozhovorů se známými lidmi - ať už to byl pilot dopravního letadla v knize Mluví k Vám kapitám, nebo sympaťák Mareš z Případů 1. oddělení - jsou nesmírně čtivé - škoda, že neměla kniha více stránek - vřele doporučuji.

16.07.2023 5 z 5

Vzplanutí Vzplanutí Jiří Březina

Jsem si jista, že když se budu chtít začíst do dobré české detektivky, tak to budou knihy od Jiřího Březiny.

14.01.2023 4 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Ani tentokrát autor nezklamal - další příběh s inspektorkou Erikou byl vemi napínavý a čtivý až do samého konce - doporučuji

10.12.2022 5 z 5