dadulamadula dadulamadula komentáře u knih

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Krásné čteni, vrátila jsem se k této knize znovu. Svobodu si člověk určuje sám: ač vězněm, přeci svobodný.

18.07.2019 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Kniha se mi líbila. Konec jsem tušila, nebo spíš jsem tušila, že se to bude týkat te rodiny, a že v tom bude něco takového. Trochu mi to přišlo překombinovany, ale budiž. Temné hlubiny mi přišly napínavější a víc mě zaujaly.

27.04.2019 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Kniha se mi velmi líbila. Překvapilo mě, že se vlastně vůbec nepodobala Haně. Zajímavá tématem.

24.01.2019 5 z 5

Přijde kůň do baru Přijde kůň do baru David Grossman

Bolavý příběh, bolavý pohled na svět očima dítěte v mužském těle. Jako dospělí přestáváme být empaticti a často ani netušíme, co naše hodnocení, chování, beuvažena slova, napáchají v dětské duši.
Kniha je napsána tak, že vám nedovolí ji odložit dřív než s přečtením poslední věty.

25.05.2018 4 z 5

Příběhy lidí, kteří se uměli rozhodnout žít opravdový život. Pro mě velmi osobní záležitost. Odešla jsem na Šumavu, abych mohla být sama sebou.

25.05.2018 5 z 5

Kniha mě překvapila. Vůbec jsem nebyla připravená na takový příběh. V jednu chvíli jsem knihu malem odložila. Přišlo mi zbytečné až rušivé, když se tam objevila obluda. Nic méně, kniha se dobře četla. Jdu do dalšího dílu.

12.02.2018 4 z 5

Most přes navždy Most přes navždy Richard David Bach

Četla jsem ji už několikrát, často se k ní vracím. Tuhle knihu miluji a patří k mým Nej.

22.01.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knihu jsem přečetla doslova jedním dechem. Sice předvídatelný děj, ale velmi čtivá. Moc se mi líbila.

07.01.2018

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Každou sbírku básní vnímám jako malou bibli. Není to čtení na jeden večer, ale na celý život. Při každém novém otevření ve známé básní vidíme nové věci. To platí i o knize Rupi Kaur.

02.01.2018 4 z 5

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

Miluji tuto sbírku básní, mám stále po ruce, je už taková osahaná. V každém duševním rozpoložení si tam člověk najde to, co jeho duše potřebuje.

01.01.2018 5 z 5

Kosí hnízdo Kosí hnízdo Zdeněk Drozda

Z knihy jsem byla nadšená. Laskavý pohled na nelaskavé dětství.

19.12.2017 5 z 5

Sestra Sestra Rosamund Lupton

Kniha se čte dobře. Na začátku trochu drhne. Pak má spád a vtáhne vás do děje.

25.08.2017 4 z 5

Kde ženy vládnou Kde ženy vládnou Kateřina Karásková

Tuto knihu jsem si přečetla po té, co jsem byla na přednášce autorky a jejího manžela. Přednáška byla úchvatná, vtipná, velmi příjemná. Prezentace se mi moc líbila. Po přednášce jsem si knihu koupila, přinesla domů a četla. Kniha mě chytla, takže jedním dechem jsem ji přečetla. Zasmějete se, pobavíte a poučíte.
Můj manžel se mě stále ptal, čemu se tak culím, když jsem mu řekla co čtu, nechápal, co je na tom k culení. Žena pochopí...

08.05.2017

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Knihu jsem si přečetla nepolíbena jakoukoli informací o ní. Někde jsem nejspíš zahlédla název, který mě zaujal natolik, že když jsem viděla knihu, tak jsem si ji koupila. Nelituji. Laskavé vyprávění smutné a zklamané ženy, která nachází samu sebe skrze poznání nejen sebe.
Kniha pro mě byla příjemná, vtipná, humorná a moudrá.

12.03.2017

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Tak jo, je čtivá, zaujme, takové čtení na dovolenou. Předpokládaný vývoj.
Líbila se mi, jinak bych jí nedočetla.

12.03.2017 3 z 5