dpxcz dpxcz komentáře u knih

Nadace a Země Nadace a Země Isaac Asimov

Tenhle díl se mi docela vlekl a už mě nebavil tak, jako ty předcházející.

02.04.2016 3 z 5

Na bledém oři Na bledém oři Piers Anthony

V mnohém mi kniha připomínala Pratchettovy knihy o Smrťovi, které mám hodně rád. A spojení současnosti s vykonáváním úřadu Smrtě je prostě dokonalé.

28.03.2016 5 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Velmi emotivní kniha, která ve mě nechala hluboký zážitek. Až jsem si říkal, jestli to je vůbec možné, aby se rodiče/matka chovali/a ke svému dítěti tímto způsobem. Několikrát jsem si říkal, jestli spíše nečtu nějakou knihu od Stephena Kinga.
Každopádně jako rodič nechápu, jak se někdo může tíhle způsobem chovat ke svému dítěti.

20.03.2016 5 z 5

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

Kniha mi stylem hodně připomíná čtivější Silmarillion. Rozhodně doporučuji fanouškům Pána prstenů.

19.03.2016 5 z 5

Pistole CZ 75 SP-01 Pistole CZ 75 SP-01 kolektiv autorů

Výborná kniha, která provede čtenáře historií pistolí CZ 75 až k pistoli CZ 75 SP-01.

12.03.2016 5 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Mé první setkání s Františkem Kotletou mi hodně připomělo Jiřího Kulhánka, jako kdyby to byli bratři spisovatelé. Povídky jsou čtivé, akční a oblíbená zbraň je CZ 75 (narozdíl od Kulhánka, který preferuje Glock).

08.03.2016 5 z 5

Čáp nejni kondor Čáp nejni kondor Radka Vranková

Povídky psány z pohledu malé holčičky, i proto se mi docela špatně četly. Radůzu mám raději jako písničkářku než jako spisovatelku.

08.03.2016 3 z 5

Na hranicích Nadace Na hranicích Nadace Isaac Asimov

S každým dalším dílem série Nadace je čtivější a čtivější.

07.03.2016 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Velmi čtivé, nemohl jsem se odtrhnout. Samozřejmě jsem celou knihu "šel" s davem.

02.03.2016 5 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Terry Pratchett

I přes to, že knihy s městskou hlídkou nemám moc rád, tahle mě náramně bavila.

01.03.2016 5 z 5

Temné znamení Temné znamení František Šmehlík

Kniha se mi do rukou dostala náhodou díky autorovi, který mne sám oslovil a já si řekl, proč nepodpořit mladého autora a knihu si nekoupit/nepřečíst.

Ačkoliv hororové knihy nejsou mým šálkem čaje, kniha byla velmi čtivá a povídky nabíraly na spádu. Jediné, co mne ve čtení rušilo, tak bylo časté používání zdrobnělin a množství chyb, které by určitě odstranila lepší korektura.

Osobně bych vynechal čtvrtou povídku, která se mi moc nelíbila a šestou povídku, která mi přijde příliš brzo ukončená.

Na autorovu prvotinu docela slušný výkon. Pokud by byla nějaká další kniha (raději ne povídková), určitě bych si ji přečetl.

Hodnocení povídek:
5/ Temné znamení - 5/5
6/ Dokonalá pařba - 3/5

26.02.2016 4 z 5

Druhá Nadace Druhá Nadace Isaac Asimov

Tento díl výborné série o Nadaci mě bavil snad více než předchozí dva a rozhodně byl zatím nejčtivější.

23.02.2016 5 z 5

Muži, co zírají na ženy a dalších 33 povídek z fleku Muži, co zírají na ženy a dalších 33 povídek z fleku Miloš Čermák

Druhá kniha povídek "Z fleku", na kterou přispěli čtenáři v crowdfundingové kampani, obsahuje povídky, které se čtou samy a samozřejme jsou vtipné.

21.02.2016 5 z 5

Valčík na přivítanou a dalších třiatřicet povídek Valčík na přivítanou a dalších třiatřicet povídek Miloš Čermák

Jako ostatní knihy povídek "Z fleku" i tato kniha obsahuje vtipné a čtivé povídky.

21.02.2016 5 z 5

Lovestory ve výtahu a dalších 77 povídek z fleku Lovestory ve výtahu a dalších 77 povídek z fleku Miloš Čermák

Příjemné čtení, vtipné povídky, výborný relax.

Nadace a Říše Nadace a Říše Isaac Asimov

Skvělé pokračování Nadace, tentokráte děj časově tolik neskáče jako v prvním díle a člověk se může sžít s postavami.

Nadace Nadace Isaac Asimov

Kniha mě bavila již jako puberťáka. Díky čtenářské výzvě jsem se k ní znova dostal a vůbec za těch cca 20 let, kdy jsem ji četl prvně, neztratila nic na svém kouzlu. V dnešní době některé věci působní trochu směšně (např. mikrofilm), což se ale rozhodně dá odpustit vzhledem k době, kdy byla kniha prvně publikována.

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Samozřejmě i druhý díl je ve stejném duchu plný akce. Od obou dílů jsem se prostě nemohl odtrhnout, dokud jsem je nedočetl do konce.

07.02.2016 5 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Kniha nadupaná akcí, která mě nepustila až do konce. Výborný spád, humor... Prostě rozhodně stojí za přečtení...

07.02.2016 5 z 5