cvpython cvpython komentáře u knih

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Velice čtivé a napínavé.

14.02.2022 5 z 5

Nankingský masakr Nankingský masakr Iris Chang

Kniha která ve mně asi zanechala nejhorší zážitek. Neuvěřitelné co lidé dokáží...

03.04.2022 5 z 5

Osudy dobrého vojáka Švejka 1. díl Osudy dobrého vojáka Švejka 1. díl Jaroslav Hašek

Tento romám má jak své skalní příznivce, tak i naopak odpůrce. Řekl bych, že je to 50 na 50%. Já tuto knihu četl několikrát a vždy jsem se skvěle pobavil. Doporučuji všem.....i zarputilým

20.02.2022 5 z 5

Miloslav Stingl - biografie cestovatelské legendy Miloslav Stingl - biografie cestovatelské legendy Adam Chroust

Nádherný soubor všeho co se týče pana Stingla. Jinak ani nemohu nazvat tuto ohromnou knihu a to nejen obsahem, ale i fyzicky. Knihu mám i s podpisem a věnováním od autora. Doporučuji

14.02.2022 5 z 5

Nejraději mám o pani a pavouku ze schodiště :-D

01.09.2023 3 z 5

Fiesta / Stařec a moře Fiesta / Stařec a moře Ernest Hemingway

Už ji čtu asi po třetí a stále supr zážitek

05.12.2022 5 z 5

Fiesta / Stařec a moře Fiesta / Stařec a moře Ernest Hemingway

Stařec a moře. Asi právem v top 100

20.02.2022 5 z 5

Obojživelníci a plazi České republiky Obojživelníci a plazi České republiky Ivan Zwach

Taková bible pro nadšence v tomto oboru

Vzpomínky na budoucnost Vzpomínky na budoucnost Erich von Däniken

Tak tuto knihu snad četl každý koho znám.

14.02.2022 4 z 5

Od agamy po žraloka. Velký ilustrovaný slovník zvířat Od agamy po žraloka. Velký ilustrovaný slovník zvířat kolektiv autorů

Některé zvířata již mají jiné zařazení a latinské názvy, ale stále je to kniha s obsahem základních informací, která by neměla chybět v knihovně milovníka přírody.

31.08.2023 4 z 5

Čelisti Čelisti Peter Benchley

Je to tak. Filmová verze je kultovní. Tato kniha je opravdu z poloviny založená jen na nevěře manželky hlavního hrdiny. Čekal jsem od toho mnohem víc. Spielberg z toho udělal nadčasový skvost.

21.05.2023 2 z 5

Zoologie obratlovců Zoologie obratlovců Jiří Gaisler

Nádherná kniha. Tu musíte ne jen přečíst, ale i vlastnit.

Tajná síť přírody Tajná síť přírody Peter Wohlleben

16.02.2022 5 z 5

Tajemné pouto mezi člověkem a přírodou Tajemné pouto mezi člověkem a přírodou Peter Wohlleben

16.02.2022 5 z 5

......kapitole s pavoukem se chechtám jen si na knihu vzpomenu

14.02.2022 3 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

V tomto případě lepší film

14.02.2022 3 z 5

Chronologická mapa světových dějin Chronologická mapa světových dějin neznámý - neuveden

JJ. Vzhledem k tomu, že jsem zastánce názoru ... "Nejprve poznej a potom kritizuj...", tak čtu. Nic méně je to opravdu plné náboženství. Protože nejsem ani věřící a ani ateista (něco mezi) tak mě kniha, kterou jsem dostal jako dárek nijak moc nepopouzí. Je to dobrý nápad se spoustou informací. Přečtu a založím. Vracet se k ní ale asi nebudu.

30.12.2022 2 z 5

Psychoželva Leesa a lov rohatých zmijí Psychoželva Leesa a lov rohatých zmijí Jiří X. Doležal

Vtipný autorův náhled na zajímavosti obchodu se zvířaty.....v tomto případě jsou středem pozornosti želvy.

22.02.2022 3 z 5

Fauna ČR. Plazi - Reptilia Fauna ČR. Plazi - Reptilia Jiří Moravec