Chronologická mapa světových dějin

Chronologická mapa světových dějin https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290558/mid_chronologicka-mapa-svetovych-dejin-zg2-290558.png 2 4 5

Ilustrovaná chronologická historie lidstva zahrnuje 40 století před narozením Krista a 20 století našeho letopočtu, hlavní události, osobnosti a objevy

Historie
Vydáno: , Fortuna Print

Timechart history of the world , 2004

Ronnie68
19.10.2023 3 z 5

Přečteno a prohlédnuta během pár chvil ... je pravda, že je dost zaměřena na křesťanství... ale jsou tam opravdu ve velké stručnosti dějiny i jiných zemí... což se mi líbilo...

HannibalBarkas
09.06.2023

Někteří zde hodnotí, píšou, citace: "Odpad", "jakési sekty", "zaměřená na křesťanské události", "propaganda katolické církve". Bohužel tito o věci (tématu) nic nevědí, a bez urážky, jen ukazují svou prázdnotu - usvědčují tak sama sebe. Věci se zjednodušeně mají takto. V našem prostoru jsou 2 základní většinové názory na vznik světa a lidí. Jeden je tzv. Darwinizmus (velký třesk počátek z ničeho a ty pocházíš z opice). Druhý je Kreacionizmus (Bůh stvořil tento svět dokonalý a na počátku byl dokonalý, pak se věc zvrhla do zla, nastal vývoj, který je v některých ohledech totožný s Darwinovou teorií druhy se v čase o něco vyvíjejí: genetika, ale obecně to jde k horšímu, jelikož vše degeneruje a druhů ubývá). Takto kniha ukazuje tuto druhou cestu, která je díky dřívějšímu socialistickému zřízení a dnešnímu korporativnímu fašizmu mediálně tabuizovaná. Informace v knize jsou validní a v důkazní rovině viz např. archeologie, genetika (Kdo může říci co bylo dříve? Vejce či slepice ?), jsou nevyvratitelné. Toto téma napadlo v minulosti nespočet tzv. filozofů například Nietzsche, ale všichni neuspěli, shořeli jako list papíru. Tedy i v tomto bodě, pokud jsou zde hodnotící negativně většími např. od Nietzscheho, tak ať to směle prokážou v důkazní rovině, dokonce by se tací stali světově známí. Tato kniha je velmi historicky přehledná. Jedinou věcí co se jí dá vytknout je její momentální pořizovací cena, kdy jsem viděl od 1300 Kč a výše.

cvpython
30.12.2022 2 z 5

JJ. Vzhledem k tomu, že jsem zastánce názoru ... "Nejprve poznej a potom kritizuj...", tak čtu. Nic méně je to opravdu plné náboženství. Protože nejsem ani věřící a ani ateista (něco mezi) tak mě kniha, kterou jsem dostal jako dárek nijak moc nepopouzí. Je to dobrý nápad se spoustou informací. Přečtu a založím. Vracet se k ní ale asi nebudu.

OlFi
04.10.2020

Je to sice dobrý nápad, ale vše na sebe naplácené, aby se to vešlo na malý prostor. A ano, je to jak píše Rawen616. Historie je zde zaměřená na křesťanské události a může být vnímána jako propaganda katolické církve. Za ty peníze to nestojí.

Rawen616
13.10.2019 odpad!

Bacha na tuhle knihu! Tváří se moc krásně a svým způsobem je opravdu hezky zpracovaná...až na jeden drobný detail. Jde o tvrdou propagandu jakési křesťanské sekty z webu otevreteoci.cz. Takže zapomeňte na skutečné chronologické dějiny, tady se začíná stvořením všeho za šest dní, Adamem a Evou a pokračuje se dalšími zcela "přesně prokázanými" událostmi jako je potopa světa atd. Narazil jsem na ně na Světě knihy a jsou to takový ti milí týpkové co do vás začnou valit svou jedinou pravdu pravdoucí. Nebýt tam ty náboženské kraviny tak dám klidně 5. Nápad i zpracování je hezké. Ale za tu vymejvárnu na jejich webu je to odpad jako vyšitý.