cvpython cvpython komentáře u knih

Nejraději mám o pani a pavouku ze schodiště :-D

01.09.2023 3 z 5

Od agamy po žraloka. Velký ilustrovaný slovník zvířat Od agamy po žraloka. Velký ilustrovaný slovník zvířat kolektiv autorů

Některé zvířata již mají jiné zařazení a latinské názvy, ale stále je to kniha s obsahem základních informací, která by neměla chybět v knihovně milovníka přírody.

31.08.2023 4 z 5

Čelisti Čelisti Peter Benchley

Je to tak. Filmová verze je kultovní. Tato kniha je opravdu z poloviny založená jen na nevěře manželky hlavního hrdiny. Čekal jsem od toho mnohem víc. Spielberg z toho udělal nadčasový skvost.

21.05.2023 2 z 5

Chronologická mapa světových dějin Chronologická mapa světových dějin neznámý - neuveden

JJ. Vzhledem k tomu, že jsem zastánce názoru ... "Nejprve poznej a potom kritizuj...", tak čtu. Nic méně je to opravdu plné náboženství. Protože nejsem ani věřící a ani ateista (něco mezi) tak mě kniha, kterou jsem dostal jako dárek nijak moc nepopouzí. Je to dobrý nápad se spoustou informací. Přečtu a založím. Vracet se k ní ale asi nebudu.

30.12.2022 2 z 5

Fiesta / Stařec a moře Fiesta / Stařec a moře Ernest Hemingway

Už ji čtu asi po třetí a stále supr zážitek

05.12.2022 5 z 5

Nankingský masakr Nankingský masakr Iris Chang

Kniha která ve mně asi zanechala nejhorší zážitek. Neuvěřitelné co lidé dokáží...

03.04.2022 5 z 5

Psychoželva Leesa a lov rohatých zmijí Psychoželva Leesa a lov rohatých zmijí Jiří X. Doležal

Vtipný autorův náhled na zajímavosti obchodu se zvířaty.....v tomto případě jsou středem pozornosti želvy.

22.02.2022 3 z 5

Osudy dobrého vojáka Švejka 1. díl Osudy dobrého vojáka Švejka 1. díl Jaroslav Hašek

Tento romám má jak své skalní příznivce, tak i naopak odpůrce. Řekl bych, že je to 50 na 50%. Já tuto knihu četl několikrát a vždy jsem se skvěle pobavil. Doporučuji všem.....i zarputilým

20.02.2022 5 z 5

Fiesta / Stařec a moře Fiesta / Stařec a moře Ernest Hemingway

Stařec a moře. Asi právem v top 100

20.02.2022 5 z 5

Zoologie obratlovců Zoologie obratlovců Jiří Gaisler

Nádherná kniha. Tu musíte ne jen přečíst, ale i vlastnit.

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Tajná síť přírody Tajná síť přírody Peter Wohlleben

16.02.2022 5 z 5

Tajemné pouto mezi člověkem a přírodou Tajemné pouto mezi člověkem a přírodou Peter Wohlleben

Fauna ČR. Plazi - Reptilia Fauna ČR. Plazi - Reptilia Jiří Moravec

Mám i první vydání. Opravdu skvělá kniha. Doporučuji

16.02.2022 5 z 5

Obojživelníci a plazi České republiky Obojživelníci a plazi České republiky Ivan Zwach

Taková bible pro nadšence v tomto oboru

Šest kontinentů - Příběhy z cest Šest kontinentů - Příběhy z cest Jiří Kolbaba

Krásný soubor a skvělý vypravěč. Byl jsem na besedě. Rád ho poslouchám i v rozhlasu.

15.02.2022 4 z 5

Jedovatí hadi (Intoxikace, terapie) Jedovatí hadi (Intoxikace, terapie) Jiří Valenta

Asi nejlepší kniha na toto téma co jsem četl. Svojí odborností jen pro opravdové nadšence.

15.02.2022 5 z 5

......kapitole s pavoukem se chechtám jen si na knihu vzpomenu

14.02.2022 3 z 5

Život po životě Život po životě Raymond A. Moody

Ještě dnes si pamatuji jak se mi kdysi ježilo za krkem.

14.02.2022

Vzpomínky na budoucnost Vzpomínky na budoucnost Erich von Däniken

Tak tuto knihu snad četl každý koho znám.

14.02.2022 4 z 5