Zoologie obratlovců

od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha poskytuje základní informace o přirozené monofyletické skupině živočichů – strunatcích (Chordata) –, jejichž nejvýznamnější součástí jsou obratlovci (Vertebrata), zahrnující savce včetně člověka. Uplatnění nových poznatků si vyžádalo přepracování mnoha částí prvního vydání díla, zejména v oblasti vývojové biologie, fylogenetiky, systematiky a klasifikace obratlovců. Doplněna byla fakta z molekulární biologie, karyologie, fylogenetické systematiky, biodiverzity či behaviorální ekologie. Učebnice má sloužit především pedagogům a studentům všech odvětví biologie přírodovědeckých fakult, ale též na fakultách zemědělských, lesnických, lékařských i veterinárních. Předkládané informace mohou posloužit při posuzování ochrany přírody a životního prostředí. Bohatě ilustrovaná kniha bude jistě vítaným zdrojem informací i pro milovníky přírody....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33088/zoologie-obratlovcu-33088.jpg 4.830
Žánr:
Literatura naučná, Příroda, zvířata, Učebnice a slovníky
Vydáno:, Academia
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
Jane Misch
27.02.2014

Přehledná kniha pro náročné a zároveň velmi dobrá jako učebnice pro zoologické obory.

Nonicson
07.02.2012

Sympaticka kniha, urcite nezapadne prachom. Na skusku som sa ucila len z nej. S odstupom casu hodnotim styrmi hviezdickami, pretoze k jej dokonalosti mi obcas chybali doplnujuce obrazky k fylogeneze sustav ci niektorym systematickym skupinam.
Inak informácie podáva vacsinou zrozumitelným spôsobom, no pokial clovek nema aspon zakladne znalosti z genetiky a molekularnej biologie, tieto odseky mu zrejme vela suvislosti neprinesu.
Fylogeneza organov a o. sustav je spracovana velmi dobre, i ked pri niektorych sustavach by som pridala par doplnujucich viet, pre lepsi obraz o tom co z coho vznika a kde sa napaja a pod.
Necakajte ze tu najdete vsetky systematicke skupiny stavovcov a pri vzacnejsich a menej znamych skupinach si musite vystacit s velmi strucnym opisom, no aj tak si myslim, ze ak by ste si osvojili vsetky informacie z tejto knihy, ziskate naozaj velmi pevny zaklad a skutocne obsiahle vedomosti.