ctenarkaEva ctenarkaEva komentáře u knih

Vražda s vůní mandlí Vražda s vůní mandlí Camilla Läckberg

Jak už psalo více čtenářů přede mnou, také bych tuto knihu nazvala "detektivní jednohubkou". Přečteno během krátké chvíle, fajn na odreagování, nebylo třeba žádné velké přemýšlení. Ráda si od této autorky přečtu i další knihy.

23.07.2019 3 z 5

Lži se mnou Lži se mnou Sabine Durrant

Zvláštní kniha... Pořád se nic nedělo, ale bylo jasné, že NĚCO se stalo. Ale co? Hlavní hrdina mi sympatický nebyl a děj se mi zdál místy až moc překombinovaný, ztrácela jsem se v postavách i některých situacích, ale nakonec nic nemusí být takové, jak to nejdříve vypadá. Obzvlášť v knize, která se celá točí kolem lží. Konec byl super, kvůli tomu stálo za to si knihu přečíst.

Ostrý střih Ostrý střih Sandra Brown

Místy předvídatelný děj, místy překombinovaný, ale kniha se mi četla celkem dobře. Jen tedy to množství překlepů a chyb ve větách, že dokonce nějaký čtenář, který měl knihu vypůjčenou z knihovny přede mnou, všechny chyby tužkou opravil. A bylo jich opravdu požehnaně.

Když Anna zmizela Když Anna zmizela Alex Lake

Zvláštní příběh, místy rozvleklý, ale byla jsem zvědavá, jak dopadne. Ohodnotila bych jako průměr, jedno přečtení mi stačilo

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Zajímavý psychologický román o ženě, která prožila znásilnění. Pachatele jsem nedokázala odhalit a závěr byl velké překvapení. Kniha se mi četla dobře, určitě si od této autorky zase něco přečtu

03.07.2019 4 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Ani já jsem se do této knihy nedokázala začíst. Uvidíme, třeba jí dám ještě někdy v budoucnu šanci, ale tentokrát to nějak nebyl můj šálek čaje

03.07.2019

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Dost situací v tomto příběhu mi připadalo přehnaných a přitažených za vlasy, ale kniha se četla dobře a byla jsem zvědavá, jak všechno dopadne. Líbila se mi o něco víc než Není úniku.

22.06.2019 3 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Zajímavý příběh ze zajímavého prostředí. David Raker je sympaťák, i když občas mi jeho styl pátraní připadá až trochu přehnaný

17.06.2019 4 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

Napínavý příběh se zajímavou zápletkou, ale s dost přehnaným koncem. Jak už bylo zmíněno, také jsem zvědavá, jestli vznikne pokračování.

15.06.2019 4 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Další napínavý případ Kim Stoneové. Je dobré číst sérii popořadě, protože se objevují i postavy z dřívějších případů a některé situace navazují na minulost.

25.05.2019 5 z 5

Tajemství živých Tajemství živých Carol Wyer

Velmi čtivý příběh s mrazivým dějem a skvěle vylíčenými postavami. Určitě si od této autorky přečtu i další knihy.

16.05.2019 5 z 5

Místo na slunci Místo na slunci Elizabeth Haran

Příjemné odpočinkové čtení o dívce z města, která se řízením osudu ocitne sama v Austrálii a musí se poprat se životem.

16.05.2019 4 z 5

Odkud vane kouř Odkud vane kouř Sandra Brown

Opět skvělé odpočinkové čtení, spojení detektivního příběhu a červené knihovny tak, jak to Sandra Brown umí. Četla jsem starší vydání, které bylo bohužel plné gramatických chyb, často chyběly uvozovky, což kazilo výsledný dojem. Snad už je v novějším vydání vše opraveno. Příběh byl napínavý až do samotného konce, nechyběly ani překvapivé (místy až překombinované) momenty, ale to k odpočinkovým knihám patří.

02.05.2019 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Co ještě napsat ke knize, která patří mezi vyhlášené thrillery... Opravdu čtivý děj, napětí až do konce. Určitě si ještě přečtu nějakou další knihu tohoto autora.

30.04.2019 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Asi jsem od této knihy čekala něco jiného... Místy mi připadala dost zdlouhavá, některé scény a dialogy mě nebavily. Líbily se mi výpovědi na konci každé kapitoly, které knize dodávaly napětí a vedly k zamyšlení, co se vlastně stalo a komu. Liane Moriarty má svůj styl vyprávění, někoho zaujme více, někoho méně. Určitě stojí za přečtení.

30.04.2019 3 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Na knihu jsem se těšila, ale nakonec jsem byla trochu zklamaná. Měla spád, četla se dobře. Čtení jsem si užila podobně jako u předchozích Bryndzových knih, ale konec mi přišel hodně přitažený za vlasy. Ale jiní čtenáři tento konec hodnotili jako skvělý obrat v ději, takže doporučuji si knihu přečíst a udělat si na ni svůj vlastní názor.

26.04.2019 4 z 5

Odražená střela Odražená střela Sandra Brown

Pohodové odpočinkové čtení, kombinace detektivního románu a červené knihovny tak, jak to Sandra Brown umí. Kniha se četla dobře, pořád jsem přemýšlela, který hrdina mluví pravdu a který lže. Milostná zápletka byla podobná jako v jiných románech této autorky.

26.04.2019 4 z 5

Alibi Alibi Sandra Brown

Typické propojení detektivky a červené knihovny tak, jak to Sandra Brown umí. Začátek byl pomalejší, ale postupně jsem se začetla a nemohla přestat, než jsem se dozvěděla jméno vraha. Doporučuji jako oddechovou detektivku a těším se na další, kterou si od této autorky zase přečtu.

22.04.2019 4 z 5

Smrtelné nebezpečí Smrtelné nebezpečí Sandra Brown

Pěkná detektivka s velmi nečekaným závěrem. Stejně jako v jiných knihách Sandry Brown mi některé zápletky připadaly až moc nereálné, ale kniha se četla dobře a byla jsem zvědavá, jak vše dopadne

17.04.2019 3 z 5

Pomsta Pomsta Sandra Brown

V této knize opět nechyběla romantika i napětí, jak bývá u Sandry Brown zvykem. Dlouho mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, děj mi místy připadal zdlouhavý, některé situace nepravděpodobné, ale přesto se kniha četla dobře a nechybělo i nějaké to překvapení.

11.04.2019 3 z 5