čtenářka301 čtenářka301 komentáře u knih

Tady ilustrace a barevné ladění sedí dokonale do doby, v které Zátopek žil a o které nám má vyprávět. Skvělá forma pro to, přiblížit dětem - a inspirovat je - jedním z našich velikánů. Příběh akorát zjednodušený, aby tam ovšem byly klíčové okamžiky, vizuální zpracování na jedničku.

01.10.2020 5 z 5

Hlava v hlavě Hlava v hlavě David Böhm

Velice hravé a originální dílko - pro dospělé fajnšmekry. Děti tohle nebavilo.

01.10.2020 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Po minulé knize, která byla zklamáním, jsem se trochu bála, ale opak byl pravdou, výborný příběh, jazyk, odsýpalo to.

29.09.2020 5 z 5

O čertovi O čertovi Pavel Čech

Já Čechovi knihy miluji, především kvůli ilustracím, ale mým dětem se bohužel nelíbí.

29.09.2020 4 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Kniha, která mě potkala v mládí a navždy vryla stopu. Jedině doporučuji, text vznikl ještě před veškerou politickou korektnost atd., takže jej lze brát opravdu jako autentický, an nic si nehraje, prostě vypráví příběh.

29.09.2020 5 z 5

Zdokonaluji se v józe Zdokonaluji se v józe André Van Lysebeth

Bible jogy, nic není třeba dodávat. Každý, kdo chce jogu praktikovat, prostě musí Lysebetha číst. Některé věci stále nejsou ve veřejném prostoru všeobecně známé, jako např. očista žaludku gestem slona nebo popis pozicí, především dynamické fáze, ty se často přeskakují. Dnes se z jogy stává superestetická záležitost pro instagram, tak pokud tohle není vaše cesta, je vaše cesta - cesta hloubky - právě Lysebeth. Jediné varování - jakmile jednoho Lysebetha vezmete do ruky, budete cítit nepřekonatelnou touhu načíst i všechny jeho ostatní tituly. Jsem za jeho práci velmi vděčná.

05.01.2020 5 z 5

Husitská epopej mě nadchla, asi proto, nebo možná navzdory, že nejsem úplně nejnadšenějším čtenářem takovýchto historických veleděl. Ale u tohohle jsem vydržela do konce, který, pravda, byl na konci již poněkud rozvláčný a v postavách jsem se ztrácela. Čte se to samo, moc mě zajímal ten obraz doby, průnik do myšlení - a tady je právě i kámen úrazu, protože jak jsem s nelibostí zjistila, Vondruška se údajně s fakty zas tak nezatěžuje. Což mě hodně mrzí a knihy tím tak velice ztrácí. Rozumím, že fikce je fikce, ale tady se tváří jako historie doby a to prostě mate. Takže zase o Husitech ve finále nejspíš nevím nic. Nicméně to, že by možná stálo za to tuhle dobu přestat oslavovat a podívat se kritčtěji, to je každopádně tak nějak závěr, který jsem si z té doby odnesla. A taky, že velké dějiny můžou být často dílem nicotných náhod, osobních avezrí a mocenských ambicí vyšinutých jednotlivců. Poměrně pekelné zjištění.

04.01.2020 5 z 5

Malý Bobeš Malý Bobeš Josef Věromír Pleva

Četla jsem ji pod lavicí při hodinách češtiny abych byla napřed, protože spolužáci četli děsně pomalu. Když jsem byla vyvolaná, vždycky jsem nemohla najít, kde jsou. Joj, sladké vzpomínky a kniha je základem.

15.01.2019 5 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Vrátili jsme se k této klasice klasik s dětmi a kniha stále žije :) Tempo a popis se zdají na dnešní dobu trochu pomalejší, ale uvědomuji si, že je to mnou a poctivě dětem všechno čtu. A světe div se, poslouchají napjatě. Poklad českých knihovniček.

15.01.2019 5 z 5

Minehava Minehava Eduard Štorch

Kniha mého dětství, u které jsem snila velké sny o divočině a dobrodružství. Myslím, že takovéhle knihy mají co říci i dnešním dětem, je důležité znát historii a chápat, že to jak to tu vypadá dnes není samozřejmost. A také si počíst o nějakých pořádných hodnotách jako čest a odvaha.

18.06.2018 5 z 5

Příjemná a hravá.

11.06.2018 4 z 5

Eskejp: Na útěku z kanceláře Eskejp: Na útěku z kanceláře Jiří Charvát

Kniha je oddychové počtení, obzvláště pro brouky z openspaců. NIcméně pokud občas zvednete hlavu od klávesnice až za horizont kelímku ze starbucks, podobné filozofické myšlenky máte taky, takže nic nového. Vtipnost začne být předvídatelná a křečovitá, zkrátka se Jirka moc snaží. Většinu věcí, narážek, stížností a trablů všichni dost známe a zažíváme, a nemám pocit, že bych se tady o nich dozvěděla něco extra nového. Doufám, že tímhle ze sebe autor dostal životní frustraci a vrhne se na skutečnou beletrii, má na to. Hodnotit nebudu, protože nechci kazit průměr.

27.05.2018

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Bohužel tohle byla moje první kniha od Petry Soukupové a tak mě nadlouho od této autorky odradila. Přišla mi nekonečná, přešlapující na místě, nějak jsem se nedokázala na tu hlaví hrdinku napojit, neměla jsem ani chuť ji pochopit. Řekla bych, že tak trochu zbytečná kniha, ale mohlo to být také tím, že sje ji četla už trochu starší a téma možná nebylo pro mě.

22.05.2018 4 z 5

Indigové pohádky Indigové pohádky Martina Mia Svobodová (p)

Knihou jsem nadšená a moje děti též. Krásná, kouzelná a inspirativní. Neustále se k ní vracíme i když děti rostou a pořídili jsme si i CD. Ilustrace jsou nádherné a neotřelé, příběhy jsou psané jasně, vtipně a s jejich poselstvím souzním. Kniha je sympatická i svým větším formátem a poctivým provedením, zdá se nezničitelná :) Jsem ráda, že jsem na tuhle knihu narazila, není v normálních knihkupectvích a autorce držím palce do dalších počinů.

18.05.2018 5 z 5

Moje milá smrti Moje milá smrti Veronika Hájek Hurdová

Hluboká kniha, která otevírá tak důležité téma. Veronika má dar psaní, donutí člověka zamyslet se, dívat se na věci z jiného úhlu. Je to kniha, která by neměla chybtě v žádné knihovně.

18.05.2018 5 z 5

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Skvělá kniha, skvělé kulisy, postavy, psychologie, ale přeci jen trochu rozvleklá. Co mi dala nejvíc, bylo opravdové ponoření se do atmosféry tábora, nejlépe sesumarizované na konci, kdy vězni hledí tváří tvář osvoboditelům a ti jsou z nich vyděšení, z jejich lidské existence. Jinak se mi ale od Clavella víc líbí jiné knihy a přiznám se, že jsem vlastně ani tolik nepochopila, jestli se kniha snažila říct něco víc.

12.05.2018 4 z 5

Labyrint světa a ráj srdce Labyrint světa a ráj srdce Jan Amos Komenský

Složitější kniha, to bezesporu. O to větší byla ale výzvou, protože dneska chceme, aby nic nebolelo a všechno bylo snadné. Takže toto je takový dobrovolný návrat do myšlenkové zátěže. Mnohé myšlenky jsou (ne)překvapivě stále aktuální, jako lid jsme vpodstatě pořád stejná. Jsem hrdá, že jsme Komenského měli.

08.04.2018 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha, která ukazuje náš svět jinýma očima, a řekla bych, tak dost pravdivějšíma.

Továrna na Absolutno Továrna na Absolutno Karel Čapek

Čapek je prostě Čapek, vizionář a skvělý stylista a vůbec všechno. Jeho velikost dokazuje to, že Továrna na Absolutno je, stejně jako většina jeho ostatních knih, stále aktuální.

Proces Proces Franz Kafka

Některé knihy jsou aktuální. A některé bohužel čím dál aktuálnější.