crazyjuan crazyjuan komentáře u knih

Sestry Sestry Bernard Minier

Zajímavá zápletka, napínavý příběh, ale už mi trošku začíná vadit hlavní postava Servaze. Už je asi moc těch asociálních detektivů. Tady mě fascinuje, jak svého syna miluje, ale vlastně ho má totálně u prd..., protože bez něj by se zbořil svět, kdyby měl trávit nějaký čas doma. Jak říkám, docela bych už ocenil kriminální sérii s policajtem, který nebude totální debil.

20.07.2019 4 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Za mě asi nejlepší kniha ze série. Zajímavý a poutavý příběh, napětí.

01.07.2019 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Skvělý příběh, dobře vystavěný. Jasně, nějaký chyby tam byly, ale přežiju. Kniha má nápad, velmi dobrou zápletku, včetně osobního života Servaze. Takže vzhledem k tomu, že mám doma další tři díly, vrhám se na ně.

25.04.2019 5 z 5

Letní smrt Letní smrt Mons Kallentoft

Kniha je čtivá, ale vadily mi hlasy ze záhrobí a až "americky" úspěšný konec se zásahem v poslední minutě, kdy Malin najednou má vnuknutí, kde se pachatelka nachází. Takže tři hvězdy, ale knížka za přečtení stojí.

03.08.2016 3 z 5

Němá dívka Němá dívka Hans Rosenfeldt (p)

Po slabším Hrobu v horách opět pětihvězda.

29.02.2016 5 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

Stejně jako první díl - pecka!

04.11.2015 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Jussi nezklamal, další knížka o Oddělení Q = další pecka.

24.06.2015 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Nesbo prostě psát umí, o tom žádná. Příběh zajímavý, byť dost podobný jako v Netopýrovi. Knížky od něj jsou dobrou volbou, ale stejně jako v Netopýrovi mi i tady prostě chyběl "sever".

01.04.2014 4 z 5

Příběh opravdového člověka Příběh opravdového člověka Boris Polevoj

Propaganda tehdejší doby, ovšem dobře napsaná. Jak měla Amerika a má dodnes svoje akční hrdiny, tak Sovětský svaz měl Alexeje Meresjeva. Knížku jsem četl asi v 15ti letech, rozhodně nenudila a dala se číst. Vrchol literatury to není, ale brak určitě také ne.

04.10.2013 3 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Naprosto skvělá kniha, stejně jako všechny ostatní ze série. Zase byla jiná, zase výborná. Pachatelé byli známí, ale i tak kniha byla napínavá a četla se jedna radost. Navíc mistrně popisovaný charakter hlavních hrdinů je třešničkou na dortu a osudy Carla Mørcka jsou dalším vynikajícím dějovým prvkem knih tohoto autora. Za mě můžu jedině doporučit.

23.09.2013 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Právě jsem ji dočetl, předtím jsem zhltl Vzkaz v láhvi a musím říct, že tato kniha je jen o málinko slabší, ale to už je spíš otázkou vkusu každého čtenáře. Každopádně další vynikající kousek od Olsena a na mě už čeká další jeho kniha - Zabijáci.

27.08.2013 5 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

Určitě znám i lepší severské krimi série, ale i tato je celkem čtivá, solidní zápletka a uvidíme, co přinese další díl.

09.12.2021 4 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

No, tentokrát musím být kritický. Ale napřed uznávám, že kniha je čtivá, o tom žádná. Příběh je podle mě chaotický, nepřehledný a dost přitažený za vlasy. Ale co mě lezlo na nervy, tak to byly hlavní postavy. Fabian i Dunja, katastrofa. Oba hrozně ví, co mají udělat, ale prostě nemůžou. On ví, že se mu rozpadá rodina, ví, jak je vlastně miluje, ale stejně dělá všechno úplně naopak. A Dunja, hrozně akční policistka, ale jinak vlastně submisivní chudinka, která si od každýho nechá srát.. na hlavu. Prostě hrozně, ale hrozně otravný jsou oba dva.
Jo a tahle kniha není samozřejmě druhá v sérii, ale první.

04.03.2019 3 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Čtivé jako vždy, rozhodně pět hvězd.

23.01.2019 5 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Určitě stojí za přečtení.

02.01.2018 4 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Naprosto dokonalé, přečtete jedním dechem.

02.01.2018 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Spolu s knihami Jussi Adlera Olsena je tato kniha to nejlepší, co jsem ze severské krimi četl. Okamžitě se pouštím do další ze série.

15.10.2015 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Jiný autor, jiný styl. Ale nemůžu říct, že bych byl nespokojen. Bylo to čitelné, měla to nápad a Lisbeth byla pořád ta stará dobrá Lisbeth :-).

07.10.2015 4 z 5

Nemá cenu hodnotit jednotlivé díly, ale celou trilogii jako celek a stručně řečeno - geniální. Měl jsem trošku pochybnosti, myslel, že se toto dílo přeceňuje, ale přečetl jsem jedním dechem. Propracované, výborně vymyšlené postavy, strhující. Škoda jen, že pan spisovatel Larsson musel odejít tak brzy.

07.08.2015 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson