crazyjuan crazyjuan komentáře u knih

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

Určitě znám i lepší severské krimi série, ale i tato je celkem čtivá, solidní zápletka a uvidíme, co přinese další díl.

09.12.2021 4 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Tuhle sérii mám moc rád, o to víc mě mrzí, že tahle kniha už rozhodně nebyla TOP jako ty předchozí. Už je toho prostě moc, mám pocit, že autorka už sérii jen uměle natahuje. Pachatel byl víceméně jasný od začátku, vztah Luc a Ava už je trapně překombinovaný a celkově scénář pátrání pořád stejný. Takže pokud bude šestý díl, chtělo by to nějak parádně ukončit celou sérii a zkusit něco dalšího.

28.09.2021 3 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Na plný počet hvězd to určitě není, minimálně první půlka byla hodně rozvláčná. Konec byl už jak má být, takže na další díl se těším. A dal jsem jednu hvězdu navíc za postavu seržanta Livelyho, která byla především v této knize příjemným oživením nudnějšího děje.

04.05.2021 4 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Musím říct, že jsem byl až překvapený, jak moc byla kniha čtivá a dost mě chytla. Přeci jen první tři díly pana Larssona byly top a těžko na ně navazovat, ale tenhle díl byl hodně hodně dobrý. Bylo by super, kdyby šlo nějakým způsobem v sérii pokračovat.

08.04.2021 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Čtivé, nějaké extra napětí moc ne, ale bavilo mě to.

05.11.2020 4 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Parádička jako vždy, skvělý námět, zápletka i rozuzlení. Jen držím pěsti, ať se nastavená laťka nesnižuje a každá další knížka je minimálně stejně dobrá.

08.11.2019 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Neskutečně napínavý, čtivý. Musím říct, že tahle série je podle mě v současnosti to nejlepší, co se dá v tomhle žánru číst.

30.10.2019 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Tak tohle je dobrá pecka. Skvělý námět, perfektně a čtivě napsáno.

03.10.2019 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Poutavý příběh, napínavé, čtivé, zajímavě vytvořená detektivní dvojice, takže rozhodně pět hvězd a pouštím se do dalších knih série.

18.09.2019 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Uff, tak tohle bylo to nejlepší, co jsem v tomhle žánru za poslední dobu četl. Skvělý námět, dobře stavěný příběh, napětí. Za mě absolutní pecka a doufám, že je to začátek série, která nastavenou úroveň bude držet.

06.09.2019 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Zajímavá zápletka, napínavý příběh, ale už mi trošku začíná vadit hlavní postava Servaze. Už je asi moc těch asociálních detektivů. Tady mě fascinuje, jak svého syna miluje, ale vlastně ho má totálně u prd..., protože bez něj by se zbořil svět, kdyby měl trávit nějaký čas doma. Jak říkám, docela bych už ocenil kriminální sérii s policajtem, který nebude totální debil.

20.07.2019 4 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Za mě asi nejlepší kniha ze série. Zajímavý a poutavý příběh, napětí.

01.07.2019 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Skvělý příběh, dobře vystavěný. Jasně, nějaký chyby tam byly, ale přežiju. Kniha má nápad, velmi dobrou zápletku, včetně osobního života Servaze. Takže vzhledem k tomu, že mám doma další tři díly, vrhám se na ně.

25.04.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Patrik Hartl prostě umí. Kniha je vtipná, skvěle napsaná, naprostá oddechovka.

21.03.2019 5 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

No, tentokrát musím být kritický. Ale napřed uznávám, že kniha je čtivá, o tom žádná. Příběh je podle mě chaotický, nepřehledný a dost přitažený za vlasy. Ale co mě lezlo na nervy, tak to byly hlavní postavy. Fabian i Dunja, katastrofa. Oba hrozně ví, co mají udělat, ale prostě nemůžou. On ví, že se mu rozpadá rodina, ví, jak je vlastně miluje, ale stejně dělá všechno úplně naopak. A Dunja, hrozně akční policistka, ale jinak vlastně submisivní chudinka, která si od každýho nechá srát.. na hlavu. Prostě hrozně, ale hrozně otravný jsou oba dva.
Jo a tahle kniha není samozřejmě druhá v sérii, ale první.

04.03.2019 3 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Nemám slov. Naprosto dokonalá kniha. Neotřelá zápletka, napětí až do konce. Kdyby bylo sedm hvězd, klidně je dám. Tohle je na poli moderní, řekněme severské, detektivky to nejlepší, co jsem za poslední dobu četl. Už aby byl další díl, vypěstoval jsem si závislost :-)

13.02.2019 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Za mě perfektní. V té záplavě různých zápletek a hlavních hrdinů se rozhodně neztratí. Napínavé, čtivé, Luc Callanach zajímavá persona, takže rozhodně stojí za přečtení.

08.02.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Čtivé jako vždy, rozhodně pět hvězd.

23.01.2019 5 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Určitě stojí za přečtení.

02.01.2018 4 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Naprosto dokonalé, přečtete jedním dechem.

02.01.2018 5 z 5