Covenant Covenant komentáře u knih

Zvěsti Zvěsti ONE (p)

Jak mě první a druhý díl bavil, po přečtení tohoto jsem tak nadšený nebyl. Ležel na stolku dočtený asi týden. Když jsem ho začal prolistovávat znovu, teprve se mi začalo vybavovat, že už přečtený je. To značí buď, že mám opravdu špatnou paměť, nebo byl děj nezáživný a skoro nic mě v něm neupoutalo. Nebo oboje. Ale já to hodím raději na děj. Přišel mi takový nastavovaný. Humor byl už na tlak, nebo opakovaný. I když jeden, přestože jednoduchý, byl úsměvný. Genos s obřím batohem a paklem peněz. Víc ze mně nikdo nevypáčí, ani po druhém přečtení. Snad jen bádáním nad onou postavou na titulní straně. Sonic je pro mě rébus. Ženské křivky a mluví se o něm, jako o muži a podle všeho o muže i jde. Z vážné polohy přechází na trapně humornou, atd. Ale není to moje první manga, ani anime - takže vím, že autoři ujíždí na přehnaném zvýraznění emocí a přestože umí nevtíravý humor, dokáží v momentu otočit a díváme se na klaunské haha představení. Tak, ale i tak jedeme dál.

21.10.2022 3 z 5

Jednou ranou Jednou ranou ONE (p)

Je to poměrně zábavné a určitě chci další díly. I když jsem o anime kdysi dávno věděl, nějak nebyl čas a pak jsem na něj zapomněl. Teď jsem vlastně rád, protože je pro mně lepší se podívat, až po přečtení....."Ty volé! Zkrať to max na deset slov a zkus to znova!" Hrdina, monstra, destrukce, apatie, humor, rána, konec, zklamání.

26.09.2022 4 z 5

Pan Blahoš Pan Blahoš J. R. R. Tolkien

Dle mého nadhodnocené, kvůli slavnému autorovi. Nebavilo to mně, ani děti a malý formát obrázkům neprospěl. Příběh tak nějak plyne a na něj se navalují další věci. Žirafík byl asi to nejlepší, co se v knize dá najít. Zřejmě mělo zůstat u toho, že bylo dílo určeno Ronaldovým dětem. Co se týče pohádek, tak od autora raději List od Nimrala a Kováře z Velké lesné.

20.09.2022 2 z 5

Život, vesmír a vůbec Život, vesmír a vůbec Douglas Adams

Chvílemi jsem si říkal, že mě to už nebaví - to když se Adams zasekl na jedné věci a tu popisoval, převracel, dokud nebylo o ní co víc říct a hned přešel na další, se kterou se po svém mazlil, až moc dlouho. Když, ale tohle člověk přelouskal, byl odměněn vtipnou částí, u které se opravdu smál nahlas. Pro příklad vybírám situaci, při níž se Dent probírá a autor nás úmorně dlouho uvádí do situace typu: ,,otevřel oči, nemohl uvěřit svým očím, tak je zase zavřel, aby je pak otevřel....apod." A pak přijde ta humorná část, kdy je nařčen "z vražd"... a nebudu prozrazovat koho. V té části jsem se opravdu hodně nasmál. A samozřejmě matrace a nikdy nezklamající Marvin alias oslík Ijáček. I když to byl shluk několika příhod, nakonec z toho byl opravdu celek a dávalo to jakože smysl....nebo něco takového. PS: někdy bych se rád netrefil při pádu do země

19.09.2022 4 z 5

Gantz 30 Gantz 30 Hiroja Oku

Masakr k zblití. Lidé mezi obrovskými mimozemštany jsou zde vyobrazeni, jako potrava pro mazlíčky, zároveň i mazlíčci a zároveň i tvorové, jimiž jsou mimozemšťané zhnuseni.... prostě něco jako hlodavci. Dá se říct, že tento díl má konečně i nějaký hlubší přesah a není jen o tom, jakým způsobem zabít nezničitelné monstrum.

31.08.2022 5 z 5

Oceán na konci cesty Oceán na konci cesty Neil Gaiman

Příběh, je vlastně obsáhlejší povídka, což v děkovačce i autor potvrzuje. Není v ní vlastně nic, u čeho bych si řekl, kam na ty nápady chodí, ale spíš jde o to, jak pracuje se slovy. Gaiman je zkušený (a "vypsaný") vypravěč a na malém prostoru, dokáže vytvořit dokonalou atmosféru, kde není ani jedno slovo navíc. Autor do příběhu promítl kus každého z nás a fantaskními výjevy a metaforami, popsal pocity z dětství a vývoj do dospělosti. Takové to klasické ohlédnutí za životem, jestli nebyl promarněný - prostě život, vesmír a vůbec. Celkově mě kniha nenadchla, ničím nevyrazila dech a postavy mi nestihly přirůst k srdci. Spíše mě jen tak lehce melancholicky naladila a pak skončila. Nicméně hodnotím knihu pozitivně, především díky autorovo umu, podat příběh s lehkostí sobě vlastní.

31.08.2022 4 z 5

Pán hor Pán hor Kristýna Sněgoňová

(SPOILER) K tomuto dílu, jsem přistupoval s přesvědčením, že půjde o nejslabší vůbec. Za prvé mě Kristýna doposud nepřesvědčila. Za druhé předchozí dva díly od Kotlety, nastavily vysokou laťku a za třetí, jde zde o nejhorší hodnocení vůbec. No a jak to vidím já? Z počátku jsem byl ovlivněn předsudky a říkal jsem si, jak už je to kopírování hlášek, scén a dokonce názvu trapné. Bratři uprchlíci? To jako parafráze na bratry zpátečníky? No, byl jsem otráven hned na začátku. Vtípky s Gugly, mi přišly vykonstruované, ale přesto jsem na svých bradavkách, začínal přelazovat na vstřícnou vlnu. A pak už to šlo ráz naráz. Vodička s Giuseppem prostě umí - Kristýna umí - a já to musím ocenit, jelikož jsem jí doteď spíše kritizoval. Postupně humor ustupoval, ale vůbec to nebylo na škodu. Až tedy na konci. Je jedno, že to čekáte, stejně vám to vadí a je vám to líto. Tenhle "trik" často vyjde, když si postavy oblíbíte.

12.08.2022 4 z 5

Aga Aga František Kotleta (p)

Mysli na Vrabčáka ... Prostě lepší vrabec v hrsti... No asi takhle. Tenhle díl byl super, přesto se mi předchozí líbil víc. Zde byla skvělá aréna (vděčné téma, používané v mnoha příbězích) a ten mindfuck ke konci (i když šlo o takový ten trapný humor "amerického koláče" stejně to zabralo). Ale tím je v podstatě obsaženo vše. Předchozí díl je pro mně zatím nepřekonaný, ale bavil jsem se. Akční scény, skvěle napsané. Moravec non-stop hláškující, pobavil už jen tím, že věděl, že má držet hubu, ale nedalo mu to. Co se týče Agy, tak si nejsem jistý, jak na ní nahlížet. Přijde mi, že si trochu protiřečí a nevypadá, že by to dělala schválně. Ale copak já znám tenhle druh a vím jak smýšlejí? No, teď už vlastně docela jo. Ale když se muž pořádně nevyzná v ženách, jak se v nich má vyznat, když mají navíc šupiny, ocas a řadu ostrých zubů, že?

08.08.2022 4 z 5

Rudý vrabčák Rudý vrabčák František Kotleta (p)

Takže asi takhle. Zde se příčka opět zvedla a mě to neskutečně bavilo. Děj se posouvá a charaktery se prohlubují. Všechno mělo tak rychlý spád, že v této chvíli už hltám další díl, který v podstatě navazuje na tento. Chtěl bych toho napsat víc, ale všechno by byl spoiler. Co se týče obecného pohledu na děj, i když se zdá, že věci tohoto typu už jsme četli/viděli tisíckrát, Kotleta přidává prvky, které tento náhled zdatně maskuje a činí ho originálním. Především je tu, ale série Legie pro zábavu a ne pro hlubokomyslné filozofování.... i když o mimozemských "pankáčích", by se ještě dalo dlouho diskutovat. A ano. Sex a násilí, je tu opět v hojném množství. Nicméně, co se týče toho sexu, má zde své opodstatnění a není sem vpraven za každou cenu - což mi přišlo v předchozích dílech, občas jako laciné podbízení čtenáře, k udržení pozornosti. Chci tím říct, že i když to má všechny prvky béčkového braku, funguje to celé perfektně a tímto dílem jsem utvrzen, že s Legií budu až do konce, i přes slabší díly. PS: Červený trpaslík a Kouř. Laciné vykrádání hlášek, ale doprdele....prostě Kotleta ví, jak na mně

03.08.2022 5 z 5

Amanda Amanda Kristýna Sněgoňová

Kristýna navázala dobře a hlavně ze začátku i humorně. Postupně, ale humor odpadal a začínal jsem se už přejídat narážkami na Guiseppeho kuchyni. Bitka v hospodě (a´la Star Wars), byla ještě dobrá. Jak, ale přišlo na "hlavní" misi, klesala zábavnost. Charaktery postav začaly blednout a do popředí se dostala změna různých prostředí, výčty druhů mimozemšťanů, zvěře, apod. Né, že by to nebylo dobře popsáno. Ani toho nebylo tolik, aby to člověk nepobral. Ale chyběla mi tam ta chemie mezi hlavními hrdiny. Nějaké větší napětí, humor. I když sem tam prosvitlo něco z toho, abych autorce nekřivdil a dokonce i nějaké jiné emoce, které nebyly ani v díle prvním. Nicméně většinou zůstalo pouze u hlášek, Azyniných stále stejných poznámkách o mase, Moravcových o kuchaři, Gerasimových o sexu..... no, trochu se dostal do popředí Vodička - tak za to určitě plus. Jinak Jurský park a Duna, mě tak moc nenadchla. Vůbec já nějak celkově honičky nemusím. Také se opakovalo spousta slov. Například takový zmrd, byl všude. Přesto všechno co jsem popsal, jsem se bavil.

15.07.2022 3 z 5

Dvě pohádky - Tři prasátka / Jak šlo vejce na vandr Dvě pohádky - Tři prasátka / Jak šlo vejce na vandr Mária Rázusová-Martáková

(SPOILER) Příběh o třech prasátkách, je všem známý a je zde vyobrazen moc hezky. Trochu mi, ale přijde k smíchu, když si řekne prasátko o PÁR cihel od kolemjdoucího, aby si postavilo domeček. Co se týče vejce, jde zde z větší části o repetetivní potkávání a nabírání zvířat na společnou cestu a nevim, jestli je zrovna poučné (ať jde o zlého člověka), hodit babku do jámy a obsadit jí dům, protože vám odmítla dát najíst. Nicméně ilustrace jsou pěkné a malým dětem se to líbí. Přesto si neodpustím poznámku, že kniha o Kulihráškovi/Budulínkovi, byla mnohem lepší.

04.07.2022 3 z 5

Jedno obyčejný léto Jedno obyčejný léto Mariko Tamaki

Název vystihuje z hlediska obsahu vše. Co komiks vyzdvihuje o laťku výše, je ilustrace.

03.07.2022 3 z 5

Jako první, se mi dostala do ruky Čáslavská. Oba komiksy vyšly zpracováním a pojetím nastejno. Nicméně mě příběh Čáslavské vzal za srdce více.

28.06.2022 4 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Poté, co jsem si zkritizoval Hustej nářez, jsem na Kotletu zanevřel. Po povídkách Válkotvůrců, jsem opět zbystřil a na Františka Leoše Kyšu Kotletu, jsem se více zaměřil. Zrovna byl v Pevnosti (to je takovej časopis pro nás nerdy, kdyby někdo nevěděl), byl článek o Legii. Protože mám rád drcení invazivních emzáků a k tomu když hlavní hrdina pochází z našich lužin a hájů, šel jsem do toho. První překvapení bylo, že se tentokrát Kotleta držel a nesnažil se nacpat přirovnání ke všemu, co potkal. Postavy si člověk taky hned oblíbí ( trochu se mi do toho cpali v hlavě Strážci galaxie) a co se týká děje, tak na rozjezd dobrý. Sice nic originálního, ani složitýho, ale zabaví to. Odpouštím tomu i tu akci ke konci, která by logicky proběhla zcela jinak. Vypnout mozek a těšit se na další díl. / ,, Jiná lednička mi nabídla jakýsi mixér různobarevných nápojů. Ten růžový chutnal jako kafe, zelený jako Starobrno. Po vyprsknutí na podlahu, zmizel z nabídky."

28.06.2022 4 z 5

Paper Girls 1 Paper Girls 1 Brian K. Vaughan

Hned po přečtení, jsem tomu dal plnou palbu. Teď už to tak nevidím, když se zamyslím nad některými detaily, ale nechám to. Protože když přečtu komiks na jeden zátah, bez přerušení, je to pro mně známka kvality a zábavy. Skvělá atmosféra a navíc tomu nechyběl ani nevtíravý humor. Hurá na další díl!

Velká kniha Vlase a Brady Velká kniha Vlase a Brady František Skála

Moc pěkné. Docela by mě zajímalo, jestli tato kniha byla inspirací pro putování Malého pána, jelikož podobnost se mi zdá více, než zdánlivá.

Harley Quinn: Utržená ze řetězů Harley Quinn: Utržená ze řetězů Mariko Tamaki

Jde o dobrý komiks, ale s odstupem času mi už v hlavě bledne jeho "poselství". Jde asi o grafické zpracování, které dodává příběhu větší hloubku, než bych si byl připustil. Protože ta kresba je opravdu skvělá. Nejen vykreslení postav, ale především jejich výrazy (kde samozřejmě dominuje Harley) jsou dokonalé. Komiks je prošpikovaný feminismem a travestity, což je zajímavý prvek, ale je to jen taková vata a kulisy příběhu. Kromě vývoje hlavní postavy tu jde o "zlou" korporaci, která vyhání lidi z jejich domovů, za účelem staveb pro "zbohatlíky". To už je trochu omleté téma, které znám především z dětských knížek a animáků. Ale prosím. Může být. Nicméně tohle a až přespříliš uvědomnělá Ivy, je pro mně trochu trnem v oku.

20.06.2022 4 z 5

Jízda mrtvých Jízda mrtvých Dan Abnett

Od Abnetta jsem zkoušel číst Gauntovi duchy, nebo Maluse a nějak mě to nechytlo. Třeba někdy jindy. Co se týká, ale Jízdy mrtvých, bavilo mě to hned od začátku. Jednoduchý děj, ale napsaný záživně tak, jako bych četl Zabíječe od Kinga. Kniha je oproštěna od zbytečných popisných pasáží, ale přesto dokáže navodit atmosféru, jaká je potřeba. Připomíná mi to i trochu trilogii Otroci temnot od Gava Thorpa, kterou mám ve svém žebříčku Warhammeru na vrcholu. Přeci jenom je to, ale propracovanější děj - když čítá tři knihy. Zabíječ od Kinga je zase více akční. Avšak toto je dobrá, nenáročná jednohubka. Něco mezi těmito dvěma knihami. Chaos a Řád!

Človíčkova dobrodružství Človíčkova dobrodružství Pavel Teisinger

Čas od času se k této knize vracíme. Vyváženost textu a ilustrací, funguje dokonale.

17.06.2022 4 z 5

Hlubina temných strachů Hlubina temných strachů Fran Krause

(SPOILER) Nepřišlo mi to celkově ani děsivé, ani moc veselé. Přišlo mi to místy docela smutné. Dost věcí vlastně zavinili rodiče a příbuzní, v dětství dotyčných. Např. jestli se v noci počůráš, vylezou z deky a polštáře červy a postupně tě za živa sežerou. Říct mi tohle rodiče, jako malýmu, tak se možná z toho ještě strachy poseru. Samozřejmě jsem to bral s nadhledem a "veselé" ilustrace navodili pozitivní atmosféru. Nejvíc mě pobavil asi ten, kde ,,Ježíš žije hluboko ve tvém srdci!"

16.06.2022 3 z 5