Jízda mrtvých

Nový příběh z temného a nelítostného světa Warhammeru, v němž není nic než nikdy nekončící válka s temnými silami Chaosu. Dva císařští vojáci prodělali svůj válečný křest na tažení proti divokým seveřanským kmenům. Když pak nastane zima, srhne se poslední rozhodná bitva v jejíž vřavě je okolnosti rozdělí tak, že se náhle ocitnou každý na opačné straně bojiště. Tak mocná je síla temné a strašné země, že dokáže udělat nepřátele na život a na smrt i z nejlepších přátel a vrhnut je proti sobě v poslední smrtícím boji v nichž se osud jejich duší spečetí. Nový příběh z temného a nelítostného světa Warhammeru, v nemž není nic než nikdy nekončící válka s temnými silami Chaosu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/65_/6592/jizda-mrtvych-e7W-6592.jpg 4.458

Warhammer - Thunder and Steel 3.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Polaris

Riders of the Dead, 2003

Kniha Jízda mrtvých

CharlesWard

Hloupoučká kniha s hloupým závěrečným soubojem.

šmerdžito
14.12.2018

Jedna z nejlepších knížek ze světa Warhamnmeru co jsem četl. Dobře gradující děj z pohledu dvou postav, které mají skvělou gradaci charakteru. Obě hlavní postavy začínají na začátku knihy jako členové Říšské armády. Jedna osudová bitva je ale postaví na rozdílné strany barikád. Jeden je nucen se připojit ke Kislevské armádě, druhý je ,,nucen" vstoupit do armády Kurganů (chaosu).
Kdybych měl hodnotit separátně oba příběhy, tak dějově se mi líbila asi víc postava Karla Vollena. Jeho vývoj jako postavy byl zajímavější, a popis Kurganského světa a armády se mi líbil. U druhé postavy Gerlacha Heilemana zase více než samotná postava mě zaujalo kislevké prostředí,a vnitřní fungování tohoto prostředí, holt slovanská pospolitost :D. Kislev sám je pro mě velmi atraktivní, spojení Polska 16. století (Rzeczpospolita) a Ruské říše, které jsou předlohou pro Kislev je velmi pěkně zpracováné.
Knížka je i časově umístěna na začátek End Time, což je za mne další plus. Celkově knihu můžu jedině doporučit, jedna z nejlepší separátních románů tohoto univerza.

Miro.slav
03.02.2018

„Jízda mŕtvych“ síce nie je Abnettovou najvydarenejšou a najznámejšou knihou, no dej vás nekompromisne zaveje do kultúry kislevských kopijníkov. Tu v nekonečnej stepi dôjde k filozofickým premenám, k bojom s hordami Chaosu, no okrem toho budeme svedkami nahliadnutia aj do života severských Kurganov a ich temných bohov Chaosu. Síce to nemá punc brilantnosti alá Malus Temná čepel, či epickosť v štýle trolobijca Gotreka, no ako črepina do skladačky sveta Warhammeru je to super.

nikol0783
02.02.2018

Líbí se mi, jak paralelně zachycuje osudy obou bratranců. Jeden se přimotá k dobru, druhý k zlu a kolize jejich příběhů se nevyhnutelně blíží.

Misan1993
18.03.2015

Moje první knížka ze světa Warhammeru a velice příjemné potěšení, četlo se to pěkně, ale k dokonalosti tam něco malinko chybělo. Jinak litrů krve bylo v knize prolitých nemálo :) Tudíž slabším povahám doporučím spíše něco z jiného soudku.

Mikko
05.03.2014

Knížka na jedno odpoledne. Proč? Protože je vynikající! Opravdu jedna z nejlepších knih ze série Warhammer. Tohle si musíte přečíst. Brilantní námět. Brilantní Abnett. Brilantní kniha. Gerlach a Karl vemou za srdce..

Boryvan
19.10.2013

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem četl ze světa Warhammeru.

OldaB
07.05.2013

Bavil jsem se a celkem by mě zajímalo, čím se autor inspiroval. Konečné zúčtování mezi dvěma rivaly je nevyhnutelné.

Dan Abnett
britská, 1965