Jedno obyčejný léto

Dívky Rose a Windy se setkávají vždy jednou za rok, protože jejich rodiny tráví prázdniny na stejném místě u oceánu. Tohle léto vypadá jako každé jiné, ale hodně se toho během něj změní. V melancholickém komiksu vyvedeném pouze ve fialových tónech se jako příliv a odliv střídají různé linie vyprávění: Sledujeme společný bezstarostný čas Rose a Windy, manželskou krizi rodičů jedné z nich a příhody party náctiletých, která se schází kolem místní sámošky, kde si dívky půjčují nepřístupné filmy jako Texaský masakr motorovou pilou nebo Noční můra v Elm Street. Dívky tak poznávají, že součástí světa dospělých jsou složitější problémy než skákání do vln, že pubertáci mají milostné vztahy, že rodiče se můžou rozvést. Rose a Windy začínají přemýšlet o budoucnosti a uvědomují si, že se samy změní duševně i fyzicky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/442948/big_jedno-obycejny-leto-TO4-442948.jpg 3.9173
Literatura světová, Komiksy, Dívčí romány

Vydáno: , Paseka

This One Summer, 2014

Kniha Jedno obyčejný léto

Lka

Název knihy opravdu vystihuje celou knihu. Je to taková oddechovka. Krásné, vystihující kresby. Mě se víc líbila, než Laura Deanová mě už zase nechala.

Covenant

Název vystihuje z hlediska obsahu vše. Co komiks vyzdvihuje o laťku výše, je ilustrace.

michalon
16.12.2021

Nudaaaa

zlatáknihovna
03.12.2021

Moc fajn a odpočinkové jenže musím vytknout stejnou věc jako ostatní čtenáři... Hlavní dvě hrdinky se chovali moc sprostě na svůj věk. Sice mi to tam nějak nekazilo knihu ale připadá mi to divné. Pokud se vám tato kniha moc nelíbila opravdu hodně vám doporučuji Laura Deanová mě už zase nechala od stejných autorek. Ta je opravdu skvělá.
Tuto knihu doporučuji.

Romča11
22.11.2021

Tenhle komiks je skvělý v tom, že vyzdvihuje to, že bezstarostné dívky, které si užívají prázdnin, postupně a dokonce i se zájmem objevují, že dospělí i puberťáci mají své problémy a že život není tak růžový, jak si představují. Opravdu se mi líbilo, jak temhle komiks tyto problémy vykresluje a jak na ně dvě hlavní postavy postupně přicházejí. Jak o nich přemýšlejí.
Zároveň má komiks samozřejmě krásnou atmosféru léta, jelikož dívky celé dny pobíhají na pláži, koupou se, ale zároveň podnikají svá letní dobrodružství. Prostě ideální léto dvou dívek.
Komiks je navíc originální v tom, že je celý nakreslen fialovou barvou a všemi jejími různými odstíny, což působí krásně a originálně. A navíc kresby jsou velmi krásné.
Příběh je dobře vystavěn, postupně graduje, ale má vlastně otevřený konec.
Co se mi na knize moc nelíbilo je, že mě příběh nedokázal vtáhnout a já se do něj nedokázala vžít. Bylo mi to tak nějak jedno.
Doporučuji pokud si potřebujete oddechnout a odreagovat se.

TeriLin1111
14.11.2021

Krásný a pohodový příběh o začínající pubertě, se kterým se nejspíš spousta lidí ztotožní. Moc se mi líbily použité barvy a vykreslená atmosféra.

keny
31.10.2021

Úplně jsem cítila to tetelivé letní dusno, ten neklid, to nevyznani se sama v sobě, tu zvláštní nudu, kdy už Vás nebaví dětské hry, ale svět dospělých pro Vás ještě není. Tu melancholii, ktera Vás neustale obklopuje. Ten ostych, kdy už nejde s kluky jen nevině kamarádit, ta doba, kdy cítíte, že přichází ta změna. Nevíte, co sama se sebou, se svými pocity, stavy, myšlenkami...je to tolik let a přitom se mi to při čtení zase vše vybavilo...

Šimon_
26.09.2021

Hezký malý velký příběh o přechodu mezi dětstvím a dospělostí, o ztrátě nevinnosti, o uvědomování si starostí, o chvílích, kdy už hry nebaví. Komiks má naprosto úžasnou kresbu, která vás bude ohromovat každých par stránek. Jen občas bych chtěl, aby se některým situacím scénář věnoval víc a nenechal je jen tak viset ve vzduchu načaté.